Şimdi Ara

İşletme(Karma) okumak ve İşletme(İngilizce) okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir vakıf unıversıtesınde işletme düşünüyorum ama karma eğitimmiş.Osym kılavuzunda %30 ing yazıyo ama üniversiteye sordum derslerin en az yuzde 70 ingilizceymiş.Ders programına baktım türkce olan dersler hukuk ve turkce.. en fazla 2 tane ... Yani demem o ki ingilizce işletme yazmaması İleride cvde yazılınca dezavantaja dönüşür mü

• Donusmez, ne acisan donusmez soyle; ing yazsada almayacaklardi yine almayacaklar kusura bakma kardesim hayallerini vs kirmak istemem ama %30 ing unide isletme de be cvsi kendi restoranini falan acsan iyidir yani hakkinda hayirlisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi uni bari

• Hocam neyse ya boylede kotu hissettim kendimi hayatin ne getircegi belli olmaz her iste bir hayir vardir belki guzel seyler olur benim sadece demek istedigim isletme mezunu cok var yani cok elit bir uni olmadikca anlamsiz hukuk falan oluyorsa onu yaz derim

• quote:

Orijinalden alıntı: MarkoReisic

Hocam neyse ya boylede kotu hissettim kendimi hayatin ne getircegi belli olmaz her iste bir hayir vardir belki guzel seyler olur benim sadece demek istedigim isletme mezunu cok var yani cok elit bir uni olmadikca anlamsiz hukuk falan oluyorsa onu yaz derim

''İşletme mezunu cok var...'' Peki niye cok var.. işletme lerin fazla oldugundan olabilir mi ? iibf bölümleri kendini geliştirmeye bakar.ezberlemişler bi işletme mezunu fazla fazla vs.. papağan gibi tekrarlıyorlar..İş olanagı acısından her yere işletme mezununu alıyorlar..işsiz kalıp kalmaman senin elinde mezun fazla vah ben ıssız kaldım kesın yok böyle bişey..İmkanları ıyı olan üniversitede okucam inşallah erasmus cıft dal için ugrasıcam.Senin mantıgında zaten herkes işsiz kaldı ve mezun sayısı bölümlerde git gide artıyor...İngilizce olması bir avantaj diye düşünüyorum..İİBF bölümlerinde zaten ilk bir kac sene ezileceksin bu böyle.Ama senın dedıgın gıbı hukuk oku tıp oku ..Böyle olmaz o zaman nıye işletmeler acılıyor..
    Neyse benım merak ettıgım soruya cevap verecek baska arkadaslar var mı ?

• Up
  • Up....
  • up hadi sabahcılar
  • hachiko1 kullanıcısına yanıt
    Bende vakıf tam burslu işletme yazdım. İngilizce hazırlığı var okulun bölüm sanırım tamamen ingilizce yani orasını bende anlamadım açıkçası. Ama senin dediğin gibi sanmıyorum ingilizce okumak tabiki avantaj dil açısından bilgili olacaksın ama cvni etkilemez. ingilizce okumak sadece kişisel gelişim diye düşünüyorum ben. Mesela bir arkadas var istanbul işletme okuyor türkçe. Ama tamamen kendisini geliştirmeye vermis su an 2ye geçti 2 tane iş teklifi aldım diyor şimdi yataş firmasında staja başlamış. Yani bu bölümde kendini geliştirdikten sonra işsiz kalınmaz ben boş laf eden herkese kulağımı kapattım. Sonuçta hiçbir bölümün garantisi yok. Hiçbir bölümde mezun olunca işin hazır olmuyor kişi çabalamadıktan sonra. Başarılar kardesım
  • Cv de sorun olacağını sanmıyorum zaten ingilizceyi ne derece bildiğin cv'nde ayrı olarak belirtilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: gelmeyenuyku

Bende vakıf tam burslu işletme yazdım. İngilizce hazırlığı var okulun bölüm sanırım tamamen ingilizce yani orasını bende anlamadım açıkçası. Ama senin dediğin gibi sanmıyorum ingilizce okumak tabiki avantaj dil açısından bilgili olacaksın ama cvni etkilemez. ingilizce okumak sadece kişisel gelişim diye düşünüyorum ben. Mesela bir arkadas var istanbul işletme okuyor türkçe. Ama tamamen kendisini geliştirmeye vermis su an 2ye geçti 2 tane iş teklifi aldım diyor şimdi yataş firmasında staja başlamış. Yani bu bölümde kendini geliştirdikten sonra işsiz kalınmaz ben boş laf eden herkese kulağımı kapattım. Sonuçta hiçbir bölümün garantisi yok. Hiçbir bölümde mezun olunca işin hazır olmuyor kişi çabalamadıktan sonra. Başarılar kardesım

Çok teşekkürler hocam.Aradığım cevap buydu.Ben de böyle düşünüyorum.Sonucta iibf bir meslek vermiyor Senin ne yonde kendini geliştirmek istediğinle alakalı durum. İngilizce yazsaydı iyi olurdu ama ders programında dediğim gibi bir iki ders türkce onlarda zaten ingilizce okunmaz :)). Çevrede herkes de bir algı var işletme karalanmış durumda .. 4 sene boyunca sadece okula gidip gelen adam işsiz tabiki kalır bunu bana tanıtımına gittiğim üniversite bile söyledi...Ama gidiceğim okulda imkan var.Kendini geliştirmek için ortam var.Vakıf unıversıtesı bu olanaklar için bence ortalama devlet üniversitelerinden daha iyi..Tercih sebebim biraz da bu yuzden..

• quote:

Orijinalden alıntı: 01septik

Cv de sorun olacağını sanmıyorum zaten ingilizceyi ne derece bildiğin cv'nde ayrı olarak belirtilecek

Haklısın ama belki de ismi cazip ing işletmenin :D
  • hachiko1 kullanıcısına yanıt
    Bi işverenin bu mantıkla yaklaşacağını düşünmüyorum. Cazip gelecek bir şey olsa da o ing işletme yazısı değil de üniversitenin adı olur. Senin mantığınla bakarsak işsiz kalma ihtimalin yüksek. Sonuç olarak bu iş diplomaya bakmaz.(daha doğrusu kısmen bakar)

• quote:

Orijinalden alıntı: 01septik

Bi işverenin bu mantıkla yaklaşacağını düşünmüyorum. Cazip gelecek bir şey olsa da o ing işletme yazısı değil de üniversitenin adı olur. Senin mantığınla bakarsak işsiz kalma ihtimalin yüksek. Sonuç olarak bu iş diplomaya bakmaz.(daha doğrusu kısmen bakar)

yok kardeş ya yanlış anladın ben bana göre diyorum ismi cazip ing işletmenin diye:D Neyin ne oldugunu biliyorum..Baya araştırmıslıgım var.bu arada yazacagım üniversite Kültür.. =)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.