Şimdi Ara

İşsizim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet sebebi arastirmalarim sonucu sebebi ogrendim.omur boyu dogru durust ise giremeyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yossi Kohen -- 20 Nisan 2016; 12:50:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• torpil yoksa ise yaramaz keske askerde kalsaydin subay olarak en kotu is olan tezgahtarlik da bile tanidik olmasi lazim

• Universiteler is verme kurumu degil. Bunu yanlis anlayip gitmediniz umarim.

Kisisel olarak bence problem surda:
    mezun olalı 3 sene oldu.1 sene özel şirkette çalıştım 1 sene evde yattım 1 senede yedek subay olarak askerlik yaptım.

Askerlik tamam neyse,
    1) Okurken sanirim bolumunle ilgili bi yerde uzun staj yapmamissin bu seni arka siraya koyar. Gidipte 4. olmak yerine 40. olup is deneyimi edinseydin.
    2) 1 sene evde yatman hic iyi birsey degil. Bu surede kendini gelistirebilir veya ise girebilirdin, en kotu bi yerleri gezerdin. Bos bos oturan birisine acikcasi bende is vermek istemem. Cunku ise gelip bos bos oturmayacagi ne malum?
    3) Mulakata cagiriyorlarsa mutlaka kagit uzerinde iyi bir adaysin. Demekki mulakatta yaptigin veya cevaplayamadigin birsey yuzunden seni istemiyorlar.
    4) Illa okul 4. lugunu kullanarak birsey yapmak istiyorsan akademisyen olmalisin.
  • ThisisaNightmare T kullanıcısına yanıt
    Baskan hani Kotu okuldan mezun degilim ya Onu soyledim.

Bos bos yatmamin sebebi ise alinmamak.
    Staj bulmak bile artik referansla.

Ben Okul bana is versin mi dedim?ağzımla kuş tutsam işe alınmadığımı söyledim.

• Bölümü yazamadığına gore uyduruk bir bolum mezunusunuz. Bu durumda özel sektörde herhangi bir işe başlayıp ve maaş ve statu düşünmede para kazanın derim.

Eğer tarih coğrafya iibf gibi meslek sahibi yapmayan bölümlerinden biri mezunu iseniz hayata bir yerden başlayın. Yukarda yazdım ilk bulduğunuz işe maaşı sormadan girin bir yerden başlayın hayata. Bazen aza yetinmek gerekirki huzurlu olasınız

• üniversite mezunu arkadaşların en büyük sorunu
    ütopik maaşlarla kendilerini hayata hazırlamaları
    daha sonra hayatın gerçekleriye karşılaşınca sıkıntı oluyor

boş durmaya gerek yok
    en yakın avm ye git
    satış danışmanı olarak çalış
    h.içi mülakatlara gidersin.

asıl iş bulana kadarda yabancı dil kursuna gitmen gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

üniversite mezunu arkadaşların en büyük sorunu
    ütopik maaşlarla kendilerini hayata hazırlamaları
    daha sonra hayatın gerçekleriye karşılaşınca sıkıntı oluyor

boş durmaya gerek yok
    en yakın avm ye git
    satış danışmanı olarak çalış
    h.içi mülakatlara gidersin.

asıl iş bulana kadarda yabancı dil kursuna gitmen gerek

Ne uçuk maaşı reyis.zaten vermeleri gereken para minimum 2700 lira.

• Yossi Kohen kullanıcısına yanıt
    okulu bölümü de yaz ki inandırıcı olsun.
  • Bence uslubunda bir sorun var.

Surda tanimadiginiz etmediginiz kisilere bile okudugu bolumu degil; 1-2 puan yuzunden kacirilan bolumu soyluyorsun. Is verene kim bilir neler soyluyorsun. Bence ciddi bir kariyer sahibi birisiyle sahteden mulakat yap. O kisi sana hatalarini soyler.

• Genelde bu tarz bolumunu ve okulunu gizlemeye calisna arkadaslar ya isletme ya iktisat mezunu oluyo. Kusura bakma da bu bolumlerden cikip 1. De bitirsen cop den farkin yok. Adam gibi tavsiye istiyorsan once adam gibi okulunu ve bolumunu yazabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Yossi Kohen

quote:

Orijinalden alıntı: uyeismi

Bölümü yazamadığına gore uyduruk bir bolum mezunusunuz. Bu durumda özel sektörde herhangi bir işe başlayıp ve maaş ve statu düşünmede para kazanın derim.

Eğer tarih coğrafya iibf gibi meslek sahibi yapmayan bölümlerinden biri mezunu iseniz hayata bir yerden başlayın. Yukarda yazdım ilk bulduğunuz işe maaşı sormadan girin bir yerden başlayın hayata. Bazen aza yetinmek gerekirki huzurlu olasınız

Uyduruk değil.bir soru yanlış işaretlemesem diş dokturu veya eczacıydım.

Vah vah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yossi Kohen kullanıcısına yanıt
    vermeleri gereken para 2700 derken biz 2 yıl deneyimli mühendislere o kadar para veriyoruz (yeni mezun mühendis 1600 filan alıyor) sektördeki maaşların farkında değilsiniz sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.