Şimdi Ara

İTÜ bilgisayar mühendisliği VS İTÜ uçak mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ikisine de ilgim var.sıralamam 5700 hangisinde olanakları daha fazla?itü bilgisayarın ingilizcesi tutmadığı için türkçesinde iş sıkıntısı yaşarmıyım yoksa bilgisayarı bırakıp uçak mı okumalıyım??

şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

• Sence teknik üniversite mezunu olduktan sonra diplomanda ingilizce okuyup okumadığına mı bakacaklar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obi-1 Kenobi

Sence teknik üniversite mezunu olduktan sonra diplomanda ingilizce okuyup okumadığına mı bakacaklar ?

mutlaka bi önemi varki böyle bir ayrım yapmışlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih3841

quote:

Orijinalden alıntı: Obi-1 Kenobi

Sence teknik üniversite mezunu olduktan sonra diplomanda ingilizce okuyup okumadığına mı bakacaklar ?

mutlaka bi önemi varki böyle bir ayrım yapmışlar...

Gerçekten önemi yok emin olabilirsin. Bilgisayarda zaten derslerin nerdeyse tamamını ingilizce işliyorlar türkçe ders açılmıyor. İngilizce bölümleri böyle ingilizce ingilizce olsun diyen, sırf ingilizce olduğu için ODTÜ'ye giden öğrencileri çekmek için açtılar.
  • Ne alakası var ya? Sen sanıyorsun ki, şu an İTÜ'de İngilizce olaraka ayrı olan bölümler sırf diplomada farkı olacağı için bu şekilde. Bir kere İTÜ'de her bölümün İngilizcesi açıldı 2010'da, en son 2012 girişlileri aldı. Ondan sonra bazı fakültelerin tüm İngilizce bölümlerinin kapatılma kararı alındı. Bunda özellikle yaşı ileri Türkçe eğitim veren hocaların buna hazır olmaması, istediklerini aktaramamaları etkili. Tamamen kadrolarla alakalı. Bölümlere özel alınmış bir durum değil.

%30-%100 ayrımına hiç takılmadan tercih edin. Gerisi size kalmış. Apayrı iki bölüm sonuçta. İkisini de tercih edin; ama birini üste yazmanız gerekecek. Bunda da teknikforum'u kurcalayın, sözlüklere felan bakın. İlgi odağınıza göre tercih yapın.
  • up
  • Dayım uçak mühendisi çok iyi bir meslek iyiden mezun oda ben orayı istiyorum iş imkanını kimse bilmediği için sana yok felan diyebilirler ama her yerde çalışabiliyor emin ol makina mühendisliğinde bile çalışabiliyor ortak dersleri var ve cok yakınlar. Arçelikte bekoda boschta Türk hava kurumunda Türkkan'a yollarında TÜBİTAK ta Sagede roketsanda fabrikalarda otomobil üretiminde özel hava kurumlarında her yerde çalışabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıda yanlış yazmıştım İtüden mezun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcankorkmaz

Dayım uçak mühendisi çok iyi bir meslek iyiden mezun oda ben orayı istiyorum iş imkanını kimse bilmediği için sana yok felan diyebilirler ama her yerde çalışabiliyor emin ol makina mühendisliğinde bile çalışabiliyor ortak dersleri var ve cok yakınlar. Arçelikte bekoda boschta Türk hava kurumunda Türkkan'a yollarında TÜBİTAK ta Sagede roketsanda fabrikalarda otomobil üretiminde özel hava kurumlarında her yerde çalışabilir

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim fazla mezun olmadığı olmadığı için soru soramıyorum.bulmuşken sormak istedim şu an nerede çalışıyor?çalışmaya nerede başlamış ve özel değilse maaşı...
    şimdiden teşekkürler...
  • Tübitak'da çalışıyor 35 yaşında bit arabası 2 evi var diyeyim en kaba tabirle. 5-6 bin hatta 7-8 bin bile olabilir maaşı ama kesin değil en az 5-6 bin civarındadır en az.

• %30 ingilizcenin mantığı toplam kredinin en az %30unu ingilizce vermiş olman demek. İstersen tüm dersleri ingilizce alabilirsin.
  • Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.