Şimdi Ara

Karar anı ASTRA ,TOYOTA veya ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 haftadır araç arıyorum, fakat en zor kısmı sanırım ne alcağıma karar vermek.Ayırdığım bütçe 14 15 bin tl ve memurum.Kafamdan geçen birkaç model ve marka var fakat bunların 2. elde hızlı satılabilmesi ve kronik sorunlarının olup olmadığı gibi konularda bilgi edinemedim. Genel kullanımım şehiriçi olacak, klimalı bir araç olması tercihim. Ve sedan.
    1-Opel astra 1999 2000 model 1.4.GL (Astra 1,6 cd lere benzeyen kasalar)
    2- Toyota Corolla 1997 1999 arası modeller
    3- Opel Astra 1,6 CD 2000 2001 modelleri (Bu biraz aşıyor bütçeyi ama kesinlikle bu sonucuna varırsam birşeyler düşüncez.)
    Bu tercihlere dediğim kriterlere göre ekleme yapabilirseniz sevinirim, ama öncelikle bunları değerlendirmenizi rica ediyorum.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi health50 -- 26 Haziran 2011; 18:53:28 >

• Astra G kasa iyi güzelde içi dar benzini çok yakıyor sorunla karşılaşman muhtemel.Süspansiyonları sert bu yüzden yol tutuş çok iyi fakat konforu çok düşürüyor.
    Corolla ae110 kasa ise süspansiyonlar biraz daha yumuşak yol tutuş astra kadar olmasada iyi fakat şehir içinde süspansiyonlar yumuşak olduğundan fazla konforu bozmuyor.içi nazaran daha geniş ve ferah.4a-fe 1.6 110hp 16V motor var.Biraz daha az yakar daha iyi kaçar kasa hafif.Ama benim önerim 2000-2001 zze110 kasa vvt-i motorlu olanlar.Hem daha az yakar hem daha seridir.Ve daha donanımlı olur triger zincirlidir motoru çok sağlamdır.Yol tutuşu aynı şekildedir.Ve bu kişiden kişiye değişir fakat astra G kasadan ve ae101'den daha iyi tipi var.
  • evet bencede bütçeniz 15 milyarı buluyorsa 11 yıldır sorunsuz şekilde kullanıyorum 2001 corolla vvti tavsiye ederim. ne sormak isterseniz sıkılmadan zevkle cevaplayabilirim.
  • Astra alacaksan 1.6 daha kolay alıcı buluyor
  • kesinlikle toyota
    astra kronik sorunlu bir otomobil
    hyundai accent astradan iyidir
  • accent değildir hocam ya. segment olarak kaybedyor baştan ya astraya karşı. ama kesinlikle 2001 2002 1.5gls accentlerde gayet güsel araçlar. 13bin e arkadaş otomotivde okuyan bir arkadaşım aldı. çok temizdi araba 2001 modeldi. bu şekilde düşünülürse 13 e temiz corolla ve astra bulunamıyor. bu paraya ama hyundai gayet mantıklı araç.
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için,toyota vvt-i 2001 modeller üstünde ikna olmuş gibiyim.
  • her türlü sorularınız olursa yanıtlayabilirim 11 yıldır kullanmaktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

kesinlikle toyota
    astra kronik sorunlu bir otomobil
    hyundai accent astradan iyidir

Çok boş bir yorum maalesef.

Bu ne ya !

• Aracım Corolla; fakat bahsi geçen Astra'yı da kullanma şansım oldu.

Değerlendirme olarak şunu söyleyebilirim:

1) Bahsi geçen 2 kasada da Corolla, Efsane Kasa'nın gölgesinde kalmıştır.

2)Tasarım göreceli; bence Astra.

3)Performans: İkisi de çok yeterki ancak Corolla hafiflik avantajıyla daha önde.Astra da çok ağır bir araç değil(1100 kg) ve gayet seri.

4)2.el olarak o yıllarda Astra.(Şimdi tam tersi )

5)Yol Tutuş:Astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Aracım Corolla; fakat bahsi geçen Astra'yı da kullanma şansım oldu.

Değerlendirme olarak şunu söyleyebilirim:

1) Bahsi geçen 2 kasada da Corolla, Efsane Kasa'nın gölgesinde kalmıştır.

2)Tasarım göreceli; bence Astra.

3)Performans: İkisi de çok yeterki ancak Corolla hafiflik avantajıyla daha önde.Astra da çok ağır bir araç değil(1100 kg) ve gayet seri.

4)2.el olarak o yıllarda Astra.(Şimdi tam tersi )

5)Yol Tutuş:Astra

efsane kasanın gölgesinde kalmıştır fakat onlardan daha iyi, daha sessiz daha konforlu ve daha güvenlidir. ayrıca daha ucuzdur yol tutuşta kesinlikle astra daha iyi.15 inch 195 lastikli corolla hiç kullanmadım farkın bir kısmıda burdan kaynaklanabilir. performansta dediğiniz şekil corolla burun farkıyla önde. tasarımda bence sol corolla astradan güzel görünüyor. fakat terralar değil malesef bizimkide terra. sorunsuzlukta ise corolla astradan iyidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.