Şimdi Ara

Karlı zemine arabayı parketmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli forum üyeleri.Arabayı bu şekilde karlı bir zemine parketmek ne kadar doğrudur? Arabanın bir tarafı karsız zeminde iken diğer tarafı karlı zeminde ve ön-arka teker olmak üzere 2 tekeri bu derecede sıkıştırıyor. Bir zararı olur mu sormak istedim ?

• Birşey olacagını sanmıyorum, aylarca aynı şekilde kalırsa lastikler balon yapabilir, zemin düz diilse ağırlık dağılımı eşit olmadıgı için süspansiyonlara eşit ağırlık düşmez..ama çok uzun süreler kalması lazım yoksa birşey olacagını sanmıyorum
  • Zemin normalde düz ama malum yerler karlı olduğu için şu anlık düz değil :) Aylarca değil ama 3-4 gün aynı şekilde durabiliyor malesef, bir sorun olmaz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: golfgti06

Zemin normalde düz ama malum yerler karlı olduğu için şu anlık düz değil :) Aylarca değil ama 3-4 gün aynı şekilde durabiliyor malesef, bir sorun olmaz umarım.

tekerlerin havası inebilir fazla bi bilgim yok
  • bişey olmaz çok uzun sürelerde tekerlerin havası inebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

bişey olmaz çok uzun sürelerde tekerlerin havası inebilir

imzana baktımda 2008 vectra 20 binde hayran kaldım kazasız belasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirei

quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

bişey olmaz çok uzun sürelerde tekerlerin havası inebilir

imzana baktımda 2008 vectra 20 binde hayran kaldım kazasız belasız sürüşler

ewet 20.000 binde kardeşim sağol
  • Birçok trafik setinde bulunan şu basit aletle zemindeki karı buzu temizlemek "acaba kar üstüne park etmek zararlı mıdır" diye düşünmek kadar kısa sürer emin olun.. iki dakikada kart kurt hoop bitti..

Geçenlerde buz üstüne park etmemek için dört tekerleğe yuva açtım oradan biliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Birçok trafik setinde bulunan şu basit aletle zemindeki karı buzu temizlemek "acaba kar üstüne park etmek zararlı mıdır" diye düşünmek kadar kısa sürer emin olun.. iki dakikada kart kurt hoop bitti..

Geçenlerde buz üstüne park etmemek için dört tekerleğe yuva açtım oradan biliyorum..

Hocam güzel diyorsunuzda bu sene kar buz uğruna kırmadığım, kürek,fırça-fırça sapı,buz kazıyıcı kalmadı.

• Geçen yıl gece yarısı telefonum çaldı arayan yan komşumuzdu, evin hemen önünde yokuşun ortasında kalmış ne inebiliyor ne çıkabilirdu araçtan yolların buzlu olması sebebi ile, neyse 3 kişi çıktık ite çeke aracı yolun kenarına park ettik ve arkasına geçip ''sabah nasıl çıkartırız'' diye düşünürken raç kendi kendine buzun üstünde kaymaya başladı ve yokuşta bir yere vurana kadar gitt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

Geçen yıl gece yarısı telefonum çaldı arayan yan komşumuzdu, evin hemen önünde yokuşun ortasında kalmış ne inebiliyor ne çıkabilirdu araçtan yolların buzlu olması sebebi ile, neyse 3 kişi çıktık ite çeke aracı yolun kenarına park ettik ve arkasına geçip ''sabah nasıl çıkartırız'' diye düşünürken raç kendi kendine buzun üstünde kaymaya başladı ve yokuşta bir yere vurana kadar gitt...

Benzeri komşumuzda oldu. Aracını hafif geri çekmesi gerekiyordu. Çekti, sonra dışarı çıktı ve az sohbet ederken araç kaydı. Neyse ki tekerlekler az evin duvarına dönüktü ve eve çok az önden sürtünerek durdu.

Yani eğimli yolda taş koymak lazımmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.