Şimdi Ara

kasa açılıyor ama ekran hiç açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Asus p8z68 v-le anakartım , i2500k işlemcim, 8gb sniper 1600 ramleri olan bi kasam var.
    Kasa açılıyor fakat ekran açılmıyor. Harici ekran kartiylada ve hdd ilede denedim nafile.başka RAM ve PSU ile denedim ama
    değişen bişey olmadı. çocuklarım bilgisayarı açıp oynuyolar ama işleri bittiğinde prizden kapatıyorlar.
    Bununla alakalı bi proplem oldugunu düşünüyorum.sizce ne olmuş olabilir.ne yapabilirim.garantisi 1 ay önce doldu.

• mönitöre hiçmi elektrik gelmiyor ? elektrik geliyor ama hiç bir sayfamaı gelmiyor bios_anakart vs ?
    1:) bios sıfırla
    2:) başka ekran kartı ile dene
    3:) psuyu iki kere kontrol et
    4:) kasayı aç çalışması gereken ama çalışmayanları yaz..

çözeceğiz merak buyurmayınız...bol şans
  • Sorun çok büyük ihtimal anakartta hocam.
  • firstafa_ kullanıcısına yanıt
    kapatıyorlar felan dedin anakart hep aniden kapanmaya karşı zarar görmüş olabilir evet
  • firstafa_ kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bana yıllar önce olmuştu. Yazlık ortamında elektrik kesintileri yüzünden tak tak kapanıyordu bilgisayar.

Anakartın üzerinde Bios'un yüklü olduğu çip (EPROM) bozuluyor yada hasar görüyor. Ben bu sorunu 2006 model bir anakart ile yaşamıştım. Yeni anakartlarda da böyle bir problem oluşabilir mi tam biliyorum açıkçası. Değişik kombinasyonlarda açmayı deneyin . Bios' u göremezsek sıkıntı büyük.
  • Hertürlü demedim ama nafile....yollayacaz artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.