Şimdi Ara

Kasa toplandı, ekran kartı ne alsam karar veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kasa toplandı, ekran kartı ne alsam karar veremedim

Üstteki sistemi aldım ve sağdaki ekran kartını almayı düşünüyorum. 1080p'de oyun oynayacağım. 970 almak istemiyorum çünkü bundan 1 sene sonra oyunlar 3.5gb vram sınırını geçtikten sonra yavaşlama sorunuyla karşılaşmak istemiyorum, o halde de kartın değeri baya düşer satmak istersem. Bugüne kadar amd ekran kartları kullandım (4890, 6950) fakat şu durumda gtx 980 almak daha mantıklı duruyor bana göre. Ama yeni gelecek 980 ti ve 380x de fiyatları baya düşürür diye düşünüyorum. Ne düşünüyorsunuz? Biraz bekleyip 6950 ile idare edip sonra yeni seriye mi yönelsem yoksa beklemeye gerek yok diyip 980 mi alsam dersiniz?

• http://www.hizlial.com/galaxy-gtx980-soc-4gb-gddr5-256bit-dx12-nvida-geforce-ekran-karti-black-edition/10536266

Alacaksanız fiyatı daha cazip duruyor vatandaki 980lere göre. Yeni seriyi de bekleyebilirsiniz tercih size kalmış ancak yeni serinin gelmesi bu kartların da fiyatını bir nebze aşağıya çekecektir.
  • 980 güzel kart bence alabilirsiniz.r9 290x de olabilir o kadar para vermek istemezseniz.
  • Gtx980 alabiliyorsaniz dusunmeyin bile :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Attığınız kart sığacak mı? Sığacaksa alayım Uzunluk için max 29cm yer kalıyor soğutucudan sonra, yükseklik için max 145mm'lik kart sığıyor.
  • Hiç düşünmeden MSI GTX 980 Gaming 4G

Kartın boyutu: 279x140x36 mm, kısacası çok rahat sığar.
  • R9 290 ve ssd.

• SSD var 840 EVO 500GB onun için SSD almak istemiyorum. Bu arada H105 ile kart için 270mm alan kalıyor, yanlış yazmışım 290mm diye. Acaba inventus'a söyleyip h100i'le mi değişsem. Arada 11mm fark oluyor. İlk tercihim EVGA GTX980 SuperClocked ACX 2.0 aslında, bu kartı alırsam uzunluk, genişlik sıkıntısı ve sıcaklık sıkıntısı olmayacak. Ne düşünüyorsunuz bu kart hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 14 Mart 2015; 19:48:08 >
  • hocam 120-144hz bir monitörünüz yoksa gtx 980 e boşuna para vermiş olursunuz. ekran kartından alacağınız performansın r9 290 veya gtx 970den farkı kalmaz.boşuan 800 lira fazla verirsiniz
  • 144 hz mönitor var mı

• Yok asus mx279h kullanıyorum, 60Hz monitör. 970 tercih etmememin sebebi, 3.5gb sorunu, bundan 1 sene sonra 3.5gb'tan fazla vram kullanan oyunlar olunca kart kullanılmaz hale gelecek, amd ise güç tüketimi ve sıcaklık yüzünden tercih etmiyorum, normalde amd nvidia fanboyluğu yapmıyorum, önceki iki kartım da amd(4890, 6950) ama bu jenerasyonda bana göre nvidia kazanan gibi duruyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.