Şimdi Ara

Kendi İşimizmi El işimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Kendi İşimizmi El işimi

(En Son Oy Tarihi: 8.8.2009)
Giriş
  • bi konuda sizden yardım istiyorum millet.turizm yerinde antalyada bi giyim dükkanımız var. ailem bakıyor.bende bi hastanede çalışıyorum.ingilizce rusça biliyorum.hastanede sölemesi ayıp 750 lira maaş veriyolar.ve çok ağır şartlarda çalışıyoruz.haftada toplam 70 saat falan çalışıyorum. şimdi yol ayrımına geldim.acaba ailemle dükkanımı işletsem yoksa hastanede devammı etsem

• Ailen nasıl olsa dükkana bakıyor eleman ihtiyacı yoksa bence hastanede devam
  • Hastane
  • ve şöyle bi durum var 1 tane eleman çalışıyor rusçacı o da 1 ay sonra gidicek. ve annemle eleman zaten çalıştırıyor dükkanı kışında işler düşüyor. annem zaten çok yoruluyor hergün. artık onunda durmasını istemiyorum. babamda zaten durmuyor dükkanda o yanlızca toptan mal almaya çıkıyor.artık dükkandaki işleri ele aliim diyorum.ya şöle bi mantık daha var. hastanede 1 yılda 9.5 milyara çalışıcaksın.dükkanda yeri gelicek 1 haftada kazanıcan o parayı.burasıda var ve ayriyetten şöle bi durumda var maaş aldığım zaman kimse sormuyor o para nereye gitti ne harcadın ettin.eğer ailenle çalışıcaksan alıdğın kuruşun hesabını yapıosun
  • Hastanede çalışıp kendini yıpratmak var dükkanda rahat rahat çalışmak var. Sonuçta dükkanda eleman çalıştırıyormuşsunuz. Sen çalışıp aldığın parayı elemana veriyorsunuz bence dükkanınızda çalış kendi malınız sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shisha

Hastanede çalışıp kendini yıpratmak var dükkanda rahat rahat çalışmak var. Sonuçta dükkanda eleman çalıştırıyormuşsunuz. Sen çalışıp aldığın parayı elemana veriyorsunuz bence dükkanınızda çalış kendi malınız sonuçta.

Çok doğru senin kazandığın para elemana gidiyor zaten..

Kışın yapacak küçük bir iş bulursan birde çok güzel olur..

• aynen beyler bende öle düşündüm dedim kışın zaten işler sakin geçiyor elemanıda çıkarıcaz annemde gelmez dükkana tek başıma açarım şimdi bile olsa veya seneye eleman almazda ben bakarım tek başıma elemanada para vermemiş oluruz.ki eleman sattığı malın yüzde 10 u nu alıyor tabi yemekte var. en azından onu kurtarmış oluruz die düşünüyorum.hastane çok yorucu 4 gün gündüz 2 gün gece geceleri 14 saat gündüzleri 11 saat kışın geceler 15 saate çıkıcak. ortalama günde 25 lira maaşa çalışıo olucaz.ama dükkanda ne çıktıysa Allah bereket versin dicez. 2 dil bilipte 750 lira ya çalışmak
  • yorum yok mu beyler
  • Kendi dükkanın varken hangi akla hizmet el için 750 ye çalışıyorsun valla akıl işi değil.yerinde olsam 1 dakika durmaz istifa eder kendi dükkanıma bakarım.ve tek başıma çalışırım.akıllı ol dostum.el için çalışmak pöfff...
  • Tabiiki kendi işin şimdiye kadar hastanede çalışman hata. Ne diye başkasının emrinde çalışcaksın. Kendi işinde patron gibi çalışmak varken. Ben hiç düşünmem direk geçerim giyim mağazasının önüne. Satışları arttırmaya çalışır işi geliştiririm. belki ilerde işleri büyütürsün başka yerlerdede açarsın mağazalar. bence hemen geç işin başına
  • Hem İngilizce hem Rusça bildiğin halde nasıl 750 tl'ye çalışıyorsun? Hastanedeki görevin nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.