Şimdi Ara

kim demiş fakir ülkeyiz diye!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim "kalantor" devletin kaç "makam aracı" var?
    >84 bin
    >Fakir Almanya'nın?
    >15 bin
    >Gariban İngiltere'nin?
    >12 bin
    >Dilenci Japonya'nın?
    >10 bin
    >Berduş Fransa'nın?
    >9 bin
    >84 bin makam aracı günde 5 litre benzin yaksa?
    >Rafineri...
    >
    >Bizim "zengin" devletin kaç "makam uçağı" var?
    >19
    >Fakir Almanya'nın?
    >14
    >Yoksul Norveç'in?
    >3
    >Zavallı Yunanistan'ın?
    >1
    >
    >Bunları durup dururken neden yazıyorum? Şunun için...
    >İngiltere'nin Başbakanı
    >"benim uçak eskidi, Türkiye Başbakanınaldığı uçaktan istiyorum" demiş...
    >Kendi hükümetinin Maliye Bakanı,
    >"Eski meski, idare et kardeşim" cevabını vermiş,
    >"Biz vergiyi sokaktan toplamıyoruz, çok paran varsa kendi cebinden al..."
    >Niye?
    >Gariban ülke çünkü...

• Doğrudur, çok güzel yedirir içiririz başımızdakileri. Halkımız altına giyecek don bulamazken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fprox41

Doğrudur, çok güzel yedirir içiririz başımızdakileri. Halkımız altına giyecek don bulamazken...
    doğrumu bu rakamlar yoksa e mail'dan gelen bişey mi?
  • quote:

Doğrudur, çok güzel yedirir içiririz başımızdakileri. Halkımız altına giyecek don bulamazken...
    Çok haklısın kardeşim. Bu başlığa herkesin bakması şart. Bu vergilerle makam araçlarından başka kim bilir daha neler alıyorlardır!
  • quote:

halkımızın içmeye ayranı yokkan başındakileri sçmaya tahterevanla götürür. böyle fedakar bir milletizdir! ama değerimizi bilen yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joker

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ByJoker

Doğrudur,çok ihtiyaç varmış gibi sürekli makam aracı alıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemQ_313

Çok haklısın kardeşim. Bu başlığa herkesin bakması şart. Bu vergilerle makam araçlarından başka kim bilir daha neler alıyorlardır!

Alıntıları Göster
    Malesef hepsi dogru arkadaşım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoonna

Malesef hepsi dogru arkadaşım...

Alıntıları Göster
    Bu aralar millet kendini Yılmaz Özdil'e bağladı.Herkes onun yazı arşivini inceleyip foruma kopyalıyor.
    Alın bir Sabah gazetesi Pazartesi hariç her gün okuyun yazdıklarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saltuk

Bu aralar millet kendini Yılmaz Özdil'e bağladı.Herkes onun yazı arşivini inceleyip foruma kopyalıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Saltuk

dogrudur

• quote:

Orijinalden alıntı: schumi_FB_vinsanity

quote:

Orjinalden alıntı: Saltuk

dogrudur

Alıntıları Göster
    türkiyemi fakirmiş.zenginliğin üzerinde yaşıyoruz be dünyanın en büyük bor rezervleri türkiyede.dünyanın sayılı petrol yatakları türkiyede.bir element daha vardı ismini neydi osmiyum du sanırım.türkiyede bunları çıkarabilecek bir cesur yönetici çıkarsa.türkiye dünyayı satın alacak seviyeye yükselir

• quote:

Orijinalden alıntı: serkankurt1987

türkiyemi fakirmiş.zenginliğin üzerinde yaşıyoruz be dünyanın en büyük bor rezervleri türkiyede.dünyanın sayılı petrol yatakları türkiyede.bir element daha vardı ismini neydi osmiyum du sanırım.türkiyede bunları çıkarabilecek bir cesur yönetici çıkarsa.türkiye dünyayı satın alacak seviyeye yükselir

Alıntıları Göster
    Biz makam ve mevki adamıyız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcpratik_editor

Biz makam ve mevki adamıyız...

Alıntıları Göster
    başımızdakiler o kadar çok çalışıyorki.normaldir yani.hakediyor adamlar.haklarını yemeyelim.adamlar bizim için gece gündüz çalışıyor.nasıl daha fazla çalarım diye düşünüp duruyorlar.kafa yoruyorlar.yani bizim için bu kadar çok uğraşan insanlara 3 beş tane makam arabası çokmudur.

ne diyorum ben ya.şuna bak ağlanacak halime gülüyorum.bende kafayı yedim

• quote:

Orijinalden alıntı: serkankurt1987

Alıntıları Göster
    Bide savunmaya ayrılan bütçe, istanbul sosyetesi ve dışarı kaçırılan paraları bir araya getirirsek bize milli gelirsen %10 bile kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: POWER64

Bide savunmaya ayrılan bütçe, istanbul sosyetesi ve dışarı kaçırılan paraları bir araya getirirsek bize milli gelirsen %10 bile kalmıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: POWER64

savunma normaldir.helel olsun savunmaya giden para.en azından bir işe yarıyor oraya giden para.

• quote:

Orijinalden alıntı: POWER64

Alıntıları Göster
    ona bakarsanız yiyeceği ekmeği olmayan bir adamın en lüks telefonu vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Be®k

ona bakarsanız yiyeceği ekmeği olmayan bir adamın en lüks telefonu vardır

Alıntıları Göster
    bide sadece kendileri kullansa iyi sülaleleri bile kullanıyor makam araçlarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: nora

bide sadece kendileri kullansa iyi sülaleleri bile kullanıyor makam araçlarını

Alıntıları Göster
    Ya benim çiğnenen haklarım ?
  • eski yöneticiler nerde.mesela bir fatih sultan mehmet.olayı tam hatırlayamıyorum fakat.vatandaşın biri fatih sultan mehmede dava açmıştı sanırım ve dava sonucunda fatih sultan mehmedin kolu kesilecekti.padişah olduğu için kolu kesilmeyip onun yerine para verecekti fatih sultan mehmette parayı ödedi fakat kendi şahsi parasından devletin parasına dokunmadan.şimdiki yönetiilerde bunu yapsaydı varya ülke şimdiye en üst seviylerde olurdu........
  • quote:

Orijinalden alıntı: pofmaster

Ya benim çiğnenen haklarım ?

Alıntıları Göster
    Biz fakir bir devlet olsak -Ozamanın parasıyla- koltuk başına 1milyar 250 milyon harcanarak 550 ye yakın Ceylan Derisi koltuk yaptırırmıydık hiç??

Zamanın parasıyla 30 yıllık 1 in 4 ü basamağına gelmis bir ögretmen emeklı ikramiyesi olarak yaklasık 1 milyar 500milyon para alıyordu..

Niyemi bukadar sinirleniyorum,çünkü 1996 yılında o ikramiyeyi alan insan benim annemdi...

Sizin neyinize ha ceylan derisi koltuk e utanmaz herifler,hiçmi o koltuğa oturduğunuzda biyerinize birşeylerin battığını hissetmiyorsunuz(kalbinize batmadığı kesin olsa olsa .ötünüze batardı..)

• quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

Biz fakir bir devlet olsak -Ozamanın parasıyla- koltuk başına 1milyar 250 milyon harcanarak 550 ye yakın Ceylan Derisi koltuk yaptırırmıydık hiç??

Zamanın parasıyla 30 yıllık 1 in 4 ü basamağına gelmis bir ögretmen emeklı ikramiyesi olarak yaklasık 1 milyar 500milyon para alıyordu..

Niyemi bukadar sinirleniyorum,çünkü 1996 yılında o ikramiyeyi alan insan benim annemdi...

Sizin neyinize ha ceylan derisi koltuk e utanmaz herifler,hiçmi o koltuğa oturduğunuzda biyerinize birşeylerin battığını hissetmiyorsunuz(kalbinize batmadığı kesin olsa olsa .ötünüze batardı..)

Alıntıları Göster
    ne gariptirki gereksiz yerldeki,gereksiz insanların son model makam aracı varken askeriyede 30-40 yıllık komyonetler kamyonlar otobüsler ve arabalar kullanılıyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.