Şimdi Ara

Laptop ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopum monster abra 17 v1.1:http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463448&kat=6454&lang=tr-TR#.VAI6tPl_te8 ayrıca soğutucu da kullanıyorum fakat battlefield 4 oynarken cpu 90 dereceye çıkıyor ve sabitleniyor gpu ise 70-75 derece arasında kalıyor işlemci i7 4710mq ekran kartı ise gtx 860m acaba bu sıcaklıklar normal mi? bilgisayarıma zarar verir mi? battlefield 4ü high özelliklerde oynuyorum ve 40-60 fps arasında değişiyo değerler ayrıca diğer oyunlarda(örn:nfs rivals) bu kadar ısınma olmuyor acaba oyundan mı kaynaklanıyor? yardımınız için teşekkürler
    edit: bu başlığı açtıktan sonra emin olmak için nfs rivals ı denedim ve high özelliklerde 50 fps ile ortalama cpu sıcaklığı 65 derece iken gpu sıcaklığı is ortalama 60 derece oldu
    edit2: i7 4710mq için yabancı sitelerde maksimum sıcaklık değerini araştırdım ve 100 selsiyus olduğu yazıyor (kaynak:http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7-4710MQ%20Mobile%20processor.html ) acaba bunlara ne kadar güvenebilirim?
    not: ayrıca zaten en kısa zamanda cihazı aldığım yerle irtibata geçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allgoldeverything -- 31 Ağustos 2014; 0:58:56 >

• arkadaşlar yapmayın gözünüzü seveyim biri cevap versin o kadar görüntülenme var bi tane bile cevap yok
  • Arkadaşım ürünü alalı fazla zaman geçtiyse büyük ihtimal ile fan ve sıcak hava ızgarası tozla tıkandı ve sıcak hava dışarıya atılamadığı için aşırı ısınıyor termal macunda kurumuştur garantisi bitmediyse FOKUS bilgsisayara götür monster'in yeri. garantisi bittiyse arka kapağını söküp dikkatlica fanı çıkar ızgarayı süpürgeyle çek en ufak bi toz kalmayacak şekilde daha sonrada fanı temizle termal macunuda yenile olduda bitti :)
  • Al kardeşim buda detaylı anlatım

Laptop ısınma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rinkull -- 31 Ağustos 2014; 1:36:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rinkull

Arkadaşım ürünü alalı fazla zaman geçtiyse büyük ihtimal ile fan ve sıcak hava ızgarası tozla tıkandı ve sıcak hava dışarıya atılamadığı için aşırı ısınıyor termal macunda kurumuştur garantisi bitmediyse FOKUS bilgsisayara götür monster'in yeri. garantisi bittiyse arka kapağını söküp dikkatlica fanı çıkar ızgarayı süpürgeyle çek en ufak bi toz kalmayacak şekilde daha sonrada fanı temizle termal macunuda yenile olduda bitti :)

bilgisayara alkali ya klasik 2 ay oldu ve fani temiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim pc blur da kendini kapatiyor asırı ısınmadan
    4 yıl oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.