Şimdi Ara

Laptopta SSD'ye Windows 10 Yukleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soyle bir hata veriyor ssd'ye format atmama ragmen

We couldn't install Windows in the location you choose. Please check your media drive. Here's more info about what happened: 0x80300024.

biraz arastirdim ssd haric butun depolama aygitlarini cikarmaniz gerek diyolar fakat ben laptoptayim oyle bi riske girmek istemiyorum daha yeni aldim zaten laptopu hdd'yi cikarmadan halledecek bir yolu yok mu bunun ?

• Gaillard92 kullanıcısına yanıt
    Hocam biosdan harddiski iptal edebiliyorsanız iptal edin bazı bioslarda bu tip ayarlar var.

Sizdede umarım mevcuttur garanti dışına çıkmadan yapmak istiyorsanız vatan gibi bir yerden aldıysanız makinayı şirketin ilgili teknik servisine faturayla beraber yollayın onlar halleder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberMachine

Hocam biosdan harddiski iptal edebiliyorsanız iptal edin bazı bioslarda bu tip ayarlar var.

Sizdede umarım mevcuttur garanti dışına çıkmadan yapmak istiyorsanız vatan gibi bir yerden aldıysanız makinayı şirketin ilgili teknik servisine faturayla beraber yollayın onlar halleder.

ssd disindaki herseyi silsem windows 10 kurulum ekraninda sadece ssd'yi birakip ona yukledikten sonra hdd'yi new partition olarak eklesem
  • https://forum.donanimhaber.com/windows-7-0x80300024-hatasi--53177445

Bu konuyu inceleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Deneyin hocam denemekten zarar gelmez.

• quote:

Deneyin hocam denemekten zarar gelmez.

laptopta 2tb hdd + 256 gb ssd var simdi ben bu 2tb hdd'yi windows 10 setupta delete yaparsam bidaha nasi geri getiricem ondan korkuyorum new yapip miktari yazip yeni bi hdd mi olusturucam ?
    Hocam hdd olduğu müddetçe ssd ye kurmanız zor gibi.

Çünkü 2 tane birincil disk var cihaz hangisine kurulum yapacam diye şaşırmakta.

Şimdi hocam deneyin diyeceğim sonuçta çok büyük bir şey değil en fazla işletim sistemini silmiş olursunuz neticede donanımsal kronik bir arza yok

Yok ben yapamayacam diyorsanız garanti gitmesin diye makinayı kendi teknik ekiplerine yollayıp istediğiniz şeyi yapmalarını belirtebilirsiniz.

Biosunuzda hddyi iptal etme olayı varsa biraz bakıp yapıp öyle ssd ye format atabilirsiniz.

• quote:

Hocam hdd olduğu müddetçe ssd ye kurmanız zor gibi.

Çünkü 2 tane birincil disk var cihaz hangisine kurulum yapacam diye şaşırmakta.

Şimdi hocam deneyin diyeceğim sonuçta çok büyük bir şey değil en fazla işletim sistemini silmiş olursunuz neticede donanımsal kronik bir arza yok

Yok ben yapamayacam diyorsanız garanti gitmesin diye makinayı kendi teknik ekiplerine yollayıp istediğiniz şeyi yapmalarını belirtebilirsiniz.

Biosunuzda hddyi iptal etme olayı varsa biraz bakıp yapıp öyle ssd ye format atabilirsiniz.

hdd'yi biostan gecici olarak nasil iptal ederim ?

ya da ssd'yi gecici olarak birincil gosterme sansim var mi?
    Hocam boot ayarlarında olması lazım tabi her biosda olmayabilir.

Mesela ssdyi en yukarı çekersiniz hddyi en sona atarsınız böylede olabilir bir ihtimal.

ssd yi yukarı çekip altına bootable disk veya dvd koyarsanız belki yer.

Bazı bioslarda bu tip şeyler işe yarıyor.

• quote:

Hocam boot ayarlarında olması lazım tabi her biosda olmayabilir.

Mesela ssdyi en yukarı çekersiniz hddyi en sona atarsınız böylede olabilir bir ihtimal.

ssd yi yukarı çekip altına bootable disk veya dvd koyarsanız belki yer.

Bazı bioslarda bu tip şeyler işe yarıyor.

hocam hallettim diskparttan hdd'yi de clean yapinca oldu hem ssd hem hdd clean yaptim simdi ssd'ye yukluyor isletim sistemini
    Denemek her zaman önemlidir :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.