Şimdi Ara

LCT Monitörü TV olarak kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

19' Philips LCD monitörüm var bunu bilgisayar kullanmadan, TV olarak kullanmak istiyorum;

Sanırım bir kaç çözüm yolum var;

1-Harici bir Tuner almak (Avermedia nın 99$ a bir ürünü var) daha uygun fiyatlı bir öneriniz?
    2-Digiturk um var yani tuneri kendi içerisinde, Digiturk u LCD monitöre nasıl direk bağlarım? veya kullanmam gerekn uygun bir aparatvar mı?

Vs vs,

Kısaca LCD monitörümü tv olarak kullanmak için önerilerinizi bekliyorum;

Elimde bulunanlar;
    -Philips LCD monitör
    -Digiturk
    -Kablo TV :)

Çok teşekkür ederim

• digiTürk kullanmıyorum ama sanırım aşagıdaki gibi birkablo ile lcd monitörünüzü baglayabilirsiniz.

Component to VGA Adapter

http://theminiblog.co.uk/archives/2006/12/15/diy-component-to-vga-adapter/

• 19 '' i tv olarak kulanacaksın da kaç metre uzaktan izlicen salonda falan değildir umarım :D
  • BENCE DE 2.MESAJI YAZAN ARKADAŞIMIN TAVSİYESİNİ ONAYLIYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: MySun

vermis oldugunuz bilgilerin tam olarak gecerli oldugunu bilmiyorum siz boyle kullanabiliyormusunuz sadece bu kabloyla ve uyduyla beraber...eger oyleyse cigir demektir bu...yoksa kurtuldum tv box almaktan cvbinizi bekleyecegim..
    iyi forumlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker666

19 '' i tv olarak kulanacaksın da kaç metre uzaktan izlicen salonda falan değildir umarım :D

Yok salonda 106 var, tuvalete koymak için sormuştum:) (Şaka bir yana yatak odama koydum.)

2nci mesajdaki kabloyu aramaya çıktım, baya dolaştım bulamadım, sonunda gittim Avermedia TV box aldım,
    hem kablo tv bağladım hemde dvd yi, çok güzel oldu :)
    Yorumlar için teşekkür ederim,

Erkin
  • dediğim gibi ben kulanmadım sadece biraz internetten araştırdım, birde bu kabloyu buldum ama sanırım giriş birimleri farklı

digi de RCA SARI KIRMIZI BEYAZ (görüntü + stereo ses) iken bu kablo YUV - RGB RED GREEN BLUE içinmiş

Avermedia TV box a devam
    http://www.kablocenter.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_23_103&products_id=288

• Bu tv boxların HDMI lı olanları yok mu ya. Hem vga hem HDMI olsun üstünde .
  • quote:

Orjinalden alıntı: MySun
    dediğim gibi ben kulanmadım sadece biraz internetten araştırdım, birde bu kabloyu buldum ama sanırım giriş birimleri farklı
    digi de RCA SARI KIRMIZI BEYAZ (görüntü + stereo ses) iken bu kablo YUV - RGB RED GREEN BLUE içinmiş
    Avermedia TV box a devam
    http://www.kablocenter.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_23_103&products_id=288

Yani tv box şart mi diyosun gene..

nolamaz ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.