Şimdi Ara

Lpg'li Fiorino Nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
3.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiorino denince akla dizel geliyor hemen.

Lâkin lpg li olanlar 100 bin daha ucuza bulunabiliyor.

2017 145 bin km de hatasız buldum 450 bin istiyor.

Bikac sene aile aracı olarak kullanmak istiyorum.

Kullanan var mi avantaj dezavantaj nedir?

• Aracı 6 ay 20 bin km civarı kullandım

Motorda yağ yakma problemi yok bu bilgi yanlış 77hp olan 8v motor herhangi bir kronik sorunu yok

Ancak aracı tavsiye etmem. Araç bildiğin doğan kullanma tadında konfor sıfır. Bunu da geçtim 3 bin devirle 87 km hız yapıyor direk eleyin bence uzun yolu geçtim şehir içi bile sürmek istemezsiniz

Lpg de 10 litre yakıyordu devirden dolayı azda yakmıyor

Vergisi-mtv-sigortası-her yıl muayene-eds de daha düşük hız

Temiz albea-linea alıp geçin ticariye bulaşmayın

• Hocam motor zaten yağ yakma vs problemleri olan bir motor lpg ile düşünemiyorum düşük model 1.3 dizel bulun derim
    5-6 yaşında araç 145 bine gelmiş hatasız olan neresi oluyormuş bu galericilerin laflarına kanmayın
  • O araç için birşey diyemem ama genel olarak 1.4 LPG li Fiorino şehir içi 70 80 arası gitmek icin güzel bu hızlara kadar üzmez ama üstü üzer 90 hızla 3 bin devir den sonra artık zorluyor şehir için sakın kullanılacak ise alinabilir
  • Sadece şehiriçi ticari için kullanılacaksa olabilir. Rn sakün sürücüyüm diyene bile yetersiz.
  • Karıştırılan konu motor kısmı. Fiorino motoru Egea'da kullanılan 1.4 fire 95 hp motor değil.
    Yıllarca Punto serisinde kullanılan 1.4 fire 77 hp motor. Beni iki nokta arası sakince götürsün diyorsanuz LPG ile çok ekonomik.
  • O aracı rampalı bir yolda kullandım. Eğimi çok fazla olmayan bir rampada hızım 75-80 civarıyken tır sollamaya çıktım ve dipgaz yaptığım halde tırı zar zor solladım. Şehirlerarası yollarda performansı gerçekten kötü. O araç, motoru yüzünden rampalı şehirlerarası yola pek uygun değil. Yokuşa gelemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9888 -- 1 Temmuz 2023; 12:11:37 >
  • Dacia dokker 1.6 LPG li bak
  • Aracı 6 ay 20 bin km civarı kullandım

Motorda yağ yakma problemi yok bu bilgi yanlış 77hp olan 8v motor herhangi bir kronik sorunu yok

Ancak aracı tavsiye etmem. Araç bildiğin doğan kullanma tadında konfor sıfır. Bunu da geçtim 3 bin devirle 87 km hız yapıyor direk eleyin bence uzun yolu geçtim şehir içi bile sürmek istemezsiniz

Lpg de 10 litre yakıyordu devirden dolayı azda yakmıyor

Vergisi-mtv-sigortası-her yıl muayene-eds de daha düşük hız

Temiz albea-linea alıp geçin ticariye bulaşmayın

• Herkese teşekkür ederim.
    Bu araç haftada 3-5 kez 30 km git gel için kullanılacak.
    Yük taşıma rampa yok. Şehiriçi gibi düşünebilir

1.3 dizele göre bikac yaş genç alınabiliyor diye düşünmüştüm.

Biraz daha araştırayım. Bi arkadaş Dacia önermiş ona da bakacam.

Baktım da Dockerler baya pahalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 1 Temmuz 2023; 12:55:41 >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Haftada 3-5, günde 30 km için gayet yeterli bir araç. Evet motor 1.3 multijetlere göre cansız ama yeni her zaman yenidir hocam.
  • Motor yag yakmaz 9 bin km de yarim litreden az eklemistim

Onun haricinde uzun yol cekilmez gitmez bagirir yakiti da dizelden pahaliya geliyordu mazot 22₺ lpg 12₺ oldugu zaman
  • sinoplu kullanıcısına yanıt

Hocam sadece uzum yolda mi çok yakıyor yoksa her daim multijetten çok mu yakıyor?

• 450 bin e benzinli alacağıma gider dizelini alırım varsın eski model olsun.
    Bende otomatik dizeli var bu motor bile kasayı anca kurtarıyor hatta bana kalsa hantal bile derim.

Biri doğan yazmış ya doğan kullanmamış ya Fiorino. Doğanı bırak şahin bile fiorinodan konforludur.

Takoz gibi araba. Amortisör denen birşey yok sıfır esneme koltuklar çok rahatsız 3 saat yol geldim sırtım koptu.

İyi yanı.
    İçi ve bagajı b sınıfından çok daha iyi. Kliması iyi yakıt olarak uzun yolda az yakıyor.

Geçen komşuda Fiat üretimi Doblo vardı 2 kere motor yaptırdı. LPG li o araç . Bir başka tanıdığımda eski kasa Doblo var oda bir sefer motor yaptırdı. Bunlar hep 100bin km altında olan durumlar. Ama aynı motor mu bilemem

Sehir ici multijetle ayni yakiyor hatta fazlasi bile var uzun yolda 5.vites 2000 2500 devirde gidersen hic yakmaz 6 litre fln lpg tuketir fakat bu dedigim devirlerde araba 60 70 le gidiyor

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt

Hocam Fiorinodaki Fire motorun yağ yakma problemi yokmuş araştırdığım kadarıyla.

Galeriden değil perdeci bi esnafın araba.

Ya benzinli yüksek model, Ya da dizel düşük model.

Arada kararsizim

Doğrudur hocam motorları karıştırmışım doğru bilgi yazmamışım yine de dizel derim 1.3 dizel motor güzel bir motor kullanıcıdan bir araç bulursan al derim malum esnafın elinde bu arabalar hoşaf oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 2 Temmuz 2023; 9:46:55 >
  • Normalde yeni yenidir derdim ama 1.3 Multijet motorun da ölümsüz olduğunu düşünürsek bir kaç yaş eski bir 1.3 Multijet üzmeyecektir.

Burada şöyle kilit bir nokta var; kontak açınca 3-4 km gidip kapatıyorsanız 1.4 daha isabetli olabilir ya da soğuk memlekette yaşıyorsanız. Aksi takdirde 1.4 severi olarak 1.3'ü tavsiye ederim. Satarken de rahat satarsınız.

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Işe git gel 15+15 km gidip gelecek araç.

Ayda 1 ya da 2 defa 50+50 km git gel yapacak.

Buarada Antalyada yaşıyorum.

Sıcak iklimde dizel daha isabetli bir tercih olacaktır. Geç ısınması diye bir şey söz konusu olmayacak. Eğer motor sesi rahatsız etmeyecekse 1.3 Dizel sizin için iyidir. Zaten kontak açınca 15 km yol da gidecek. Bu durumda benzinli öneremem.

• boyutlarından dolayı fiorino seçenekse şimdiden hayırlı olsun diyelim.

bunun dışında konfor sıfır. motor da bassan gitmez. baya baya gitmiyor hemde. lpg ile uyumludur. kronik sorunu yoktur. parça bol ve ucuz.

fiat'ın en sorunsuz motorları zaten 1.4 8v, 1.2 16v, 1.3 mj.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.