Şimdi Ara

Makine seçimi yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konu eminim defalarca konuşulmuştur biliyorum. Yaklaşık 1 yıldır makine alıcam fakat bir türlü karar veremedim yada terslikler oldu ertelemek zorunda kaldım.

Şu anda 2000TL maksimum bütçem var ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi tabi.

Daha çok bebek, kedi, köpek gibi canlı fotoğrafları çekmek için kullanıcam.

Aklımdaki Modeller sony a58, pentax k-r, Canon 650d ve Nikon d90.

Her modelin belli Avantajları ve dezavantajları var. Hangisinin bana uygun olduğuna karar veremedim.

İlk profesyonel makinem olacak ve hobi olarak boş zamanlarımda kullanıcam.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler..

• pandorria P kullanıcısına yanıt
    benim önerim Canon 600D + Tamron 17-50 2.8 sigmada olabilir.
  • Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için.

Lens işine daha sonra girmek istiyorum. Başlangıçta standart 18-55 ile gidebildiği yere kadar gitsin.

Başlangıçta bodye yatırım yapayım diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandorria

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için.

Lens işine daha sonra girmek istiyorum. Başlangıçta standart 18-55 ile gidebildiği yere kadar gitsin.

Başlangıçta bodye yatırım yapayım diyorum.
    aşağı yukarı çoğu belirli iso başarımını ve kaliteyi sağlamış gövdeler sizin fiyat seviyenize göre . kaliteyi lens ile ileri boyuta taşıyacaksınız . tabi 18-55 de idare eder ancak tamron 17-50 almanız çok daha olumlu olur
  • hocam 600D zaten gayet yeterli bir body. Tamron 17-50 hemen hemen kt lens gibi ama daha keskin, diyaframı daha fazla açılabiliyor. vsvs. yani kısaca onu alıp aha uzun kullanın.
  • Başlangıçta sony alacaktım hatta birkaç kere a58 almaya yeltendim fakat stok sıkıntısından dolayı almamıştım. Ama şu anda Canon ve Nikon daha ağır basmaya başladı.
    Sanırım Canon 650d veya Nikon d5200 alıcam. İkisinin fiyatıda aşağı yukarı aynı.

http://m.istanbulbilisim.com.tr/nikon-camera-d5200-vr-aps-c-18-55mm-vr-digital-fotograf-makinesi-fiyati,70615.html

http://fotografium.com/canon-650d-18-55mm-is-ii-lens-dslr-fotograf-makinesi#.UyFiI_dajqA

Birkaç ay sonrada dediğiniz tamron 17-50 lensi alıcam.

Sizce hangisini seçmeliyim. Daha öncede dediğim gibi insan ve hayvan fotoğrafları çekicem daha çok. Mesela köpeğim koşarken veya güvercin havalanırken. Yani demek istediğim hareketli bir nesneyi net ve kaliteli olarak çekmek istiyorum.

Veya bu fiyatlarda başka ne olabilir. Fikri olanlarda nedeniyle birlikte paylaşırsa sevinirim.

• Cevabınızı görmeden yazmışım. 650d veya d5200 + 17-50 ye bütçe ayarlayabilirim. Almışken bi iyisi olsun diyorum. 600d ile arasında çok fiyat farkı yok gibi. 500-600 TL fark olsa arada dediğiniz gibi yapardım ama 200TL fark var. Vermeye değer bence.
  • pandorria P kullanıcısına yanıt
    Tabikide seçim sizin sonuçta 650D işlemcisi yeni. Daha hızlı videoda ve gece çekimlerinde biraz ddaha öndedir. hangisinimalırsanız alın pişman olmazsanız. Fakat bence d5200 çok gereksiz 24 möp falan. 650D yeterde artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3DneBandim

Tabikide seçim sizin sonuçta 650D işlemcisi yeni. Daha hızlı videoda ve gece çekimlerinde biraz ddaha öndedir. hangisinimalırsanız alın pişman olmazsanız. Fakat bence d5200 çok gereksiz 24 möp falan. 650D yeterde artar.
    550d ve 17-50 satabilirim ve tavsiyede ederim 55-250 alırsınız güle güle kullanırsınız:)
  • Evet arkadaşlar bir seçenek daha var şu anda. Bir arkadaşım kanadadan gelicek önümüzdeki ay. Yurtdışından getirtsem makineyi nasıl olur. Fiyat farkı baya oluyor ama garanti durumu Vs bi sıkıntı yaşarmıyım. Birde bildiğiniz bir site varmı yurtdışı alışverişi için. Son olarak yurtdışı alışverişlerinde taksit oluyormu? Bilgisi olan varmı bu konuyla ilgili
  • Yurtdışından daha önce alışveriş yapmadım ama garanti türkşyede işlemiyormuş sanırsam. Kesin bilgi değildir.
  • Yurtdışından daha önce alışveriş yapmadım ama garanti türkşyede işlemiyormuş sanırsam. Kesin bilgi değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3DneBandim

Yurtdışından daha önce alışveriş yapmadım ama garanti türkşyede işlemiyormuş sanırsam. Kesin bilgi değildir.
    snapsort diye bir site var, karşılaştırma vs yapıyor. ona göre nikon d5200 açık ara önde

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-650D-vs-Nikon-D5200
  • peynirli tombi kullanıcısına yanıt
    Evet karşılaştırmalarda Nikon daha önde gözüküyor hep ama bodysinde af motoru olmadığı için lens masrafı daha fazla oluyormuş. O yüzden kararsız kaldım bende. Birde yurtdışı fiyatları çok uygun. Bilemedim ne yapacağımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandorria

Evet arkadaşlar bir seçenek daha var şu anda. Bir arkadaşım kanadadan gelicek önümüzdeki ay. Yurtdışından getirtsem makineyi nasıl olur. Fiyat farkı baya oluyor ama garanti durumu Vs bi sıkıntı yaşarmıyım. Birde bildiğiniz bir site varmı yurtdışı alışverişi için. Son olarak yurtdışı alışverişlerinde taksit oluyormu? Bilgisi olan varmı bu konuyla ilgili

Yurtdışından makine getirtmek çok daha uygun fiyat demek tabiki de, böylece lens, tripod, filtre vs'ye daha fazla para ayırabilirsiniz. Ama garanti olmuyor, ki bence çok da üzerinde durulmaması gereken birşey. Bu biraz şans işi ama genellikle DSLR'lerde garanti ihtiyacı çok olmaması lazım üretim hatası yoksa. Ben D5200'ümü yurtdışından getirttim, neredeyse 1 yıla yaklaştım, herhangi bir sorun yok. Ama dediğim gibi şans işi bu tarz şeyler, eminim çok sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız da çıkacaktır aksini iddia eden. Ben olsam yurtdışından getirtme işini ciddi anlamda düşünürdüm.

• Halen daha Jiddi hocamın deyimiyle snapZort sitesine inanan varmı?
  • Ben geçen hafta keşfettim siteyi, çok bilgim de yok makinalar hakkında
    benim ilk gözüme çarpan canon'u yerin dibine gmüyorlar, nikon göklerde

neden snapsort sitesi kötü?
  • Olympus uda berbat gösteriyor bu site. bende bilmiyorum, artık teşvikmi alıyorlar napıyorlar.
  • evet, olympus'u da pentax karşısında ezkliyorlar. @jiddi hocam belki bizi aydınlatır hangi sitede karşılaştırma yapılabilir diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: peynirli tombi

evet, olympus'u da pentax karşısında ezkliyorlar. @jiddi hocam belki bizi aydınlatır hangi sitede karşılaştırma yapılabilir diye

SnapZort o sitenin esas adı ! Zortlayan site
    -
    http://snapsort.com/compare/Canon-SX260-vs-Olympus-E-PL3

Böyle dalga geçer bilmeyen ile !..

Fakat bakarsın ki bu SX260 fotoğraf mı çeker PL3'ün karşısında çektiği nedir diye !? * TIKLAYIN ve GÖRÜN *
    -
    Snap zort der ki bir de hatta aynen sitede yukarıda verdiğim linkte okuyabilirsiniz bunu
    "Better maximum light sensitivity 3,200 ISO vs 1,600 ISO - The SX260 HS's maximum light sensitivity is 1 f-stop better"
    Türkçesi Sx260 iso 3200'e çıkabilir imiş ve bu onu daha iyi yapar imiş. Öncelikle bilgi yanlış. PL3'de ISO Auto (200 - 1600), 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800'e kadar çıkabilir !!! Zıçtı mı snap zort ? Yetmedi, daha da zıçıyor... Sonra hele bir bakıverelim bunlar is 1600'de nasıl bir fotoğraf verebilir bize ?

Sx260 - PL3 iso 1600'de fotosu TIKLAYIN GÖRÜN

Daha da hala o snapzort sitesine bir bilgi var diye bakanın vay haline !..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.