Şimdi Ara

Masaüstünde isimsiz dosya...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Win7 Home Premium yüklü bir Hp marka dizüstü bilgisayarım var . Çok ilginç bir sorunla karşılaştım. Masaüstünde bir dosya var ne ismi var nede uzantısı. Dosyayı siliyorum ama dosya tekrar geliyor. Dosyaya sağ tıkaldığımda "Kes" "Kısayol Oluştur" ve "Sil" seçenekleri var. CC Cleaner ile kayıt defteri taraması yaptırdım ESET ile tarattırdım ama bir şey çıkmadı. O dosya hala orada. Birde C:\Kullanıcılar klasorunden kullanıcımın masaüstüne baktığımda ise dosya yok ama masaüstünden baktığımda var. Çok ilginç bir durum. Nette biraz araştırdım bir kaç kişi var sorunla karşılaşan ama bir çözüm göremedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok tşk ler.

• Evet biraz daha araştırınca sorunun çözümü buldum;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\

regeditte deki anahtarda gözüme şüpheli gelenleri sildim =) ve düzeldi.

( not : silmeden önce mutlaka anahtarın yedeğini alın yoksa istenmeyen birşey olabilir )
  • bu sorun bende de oluştu şuanda.. yukarıdaki kayıt anahtarinada ulastim ve orada bir sürü anahtar var hangilerini silmeliyim ki?! veyahut başka çözümü olan varsa söyleyebilir mi? tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abhdr

Evet biraz daha araştırınca sorunun çözümü buldum;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\

regeditte deki anahtarda gözüme şüpheli gelenleri sildim =) ve düzeldi.

( not : silmeden önce mutlaka anahtarın yedeğini alın yoksa istenmeyen birşey olabilir )

Aynı sorunu yaşadık registry kayıtları sildik sorun düzeldi teşekkürler :)
     Masaüstünde isimsiz dosya...

• HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\
    Dizininde ne kadar ''Değer atanmamış'' anahtar varsa silin
    Sorun çözüldü
  • Bende de bu soru var ancak dosyalar silinmiyor değer silme hatası veriyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.