Şimdi Ara

Megane 2 faz olayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
25.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Megane 2 de makyajlanmış kasa birde makyajlanmamış kasa diye bir şey varmış.Birde faz 1 ve faz 2 diye bir olayda varmış.
    2006 model bir megane makyaj lanmış kasamı değilmi faz kaç oluyor bilemedim.
    Birde bu makyajlanma olayı nedir ne faydası ne zararı vardır.Araçta ne gibi değişiklikler vardır nasıl anlayabiliriz.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Megane 2 Faz 1 ve Faz 2 Arasındaki Farklar

Renault Megane, popüler bir Fransız otomobilidir ve iki ana faza ayrılmıştır: Faz 1 ve Faz 2. Bu iki faz, birkaç önemli fark içerir:

Dış Tasarım: Megane 2 Faz 1, daha yuvarlak ve aerodinamik bir dış tasarıma sahiptir. Faz 2'de ise daha keskin hatlar ve daha agresif bir ön ızgara bulunur.

İç Mekan: Megane 2 Faz 1'in iç mekanı daha gelenekseldir ve daha az gelişmiş teknolojik özelliklere sahiptir. Faz 2'de ise yükseltilmiş bir iç mekan bulunur ve daha modern bir bilgi-eğlence sistemi ve daha ergonomik koltuklar yer alır.

Motor Seçenekleri: Megane 2 Faz 1 ve Faz 2, farklı motor seçeneklerine sahiptir. Faz 1, 1.4 litrelik ve 1.6 litrelik benzinli motorlar ile 1.5 litrelik dizel motor sunar. Faz 2 ise, 1.2 litrelik turboşarjlı benzinli motor, 1.5 litrelik dizel motor ve 2.0 litrelik turbo dizel motor gibi daha modern motor seçeneklerine sahiptir.

Donanım Seviyeleri: Megane 2 Faz 1'de temel Confort donanım seviyesi bulunurken, Faz 2; Confort, Expression, Dynamique ve Luxe olmak üzere daha fazla donanım seviyesi sunar.

Megane 2 Faz 2 Ne Demektir?

Megane 2 Faz 2, Megane 2 modelinin ikinci neslini ifade eder. 2006-2009 yılları arasında üretilmiştir ve Faz 1'e göre güncellenmiş bir dış tasarım, iyileştirilmiş bir iç mekan ve daha modern motor seçeneklerine sahiptir.

Megane 4 Faz 1 ve Faz 2 Farkı

Megane 4 de iki faza ayrılır: Faz 1 ve Faz 2. Faz 2, 2016'da piyasaya sürülmüştür ve Faz 1'e göre aşağıdaki farklılıkları içerir:

• Güncellenmiş ön tasarım
    • Yeni LED farlar
    • Daha modern bir iç mekan
    • Geliştirilmiş sürüş yardım sistemleri

Sonuç olarak, Megane 2 Faz 1 ve Faz 2, farklılıkları olan iki ayrı nesildir. Faz 2, daha modern bir tasarım, iyileştirilmiş bir iç mekan ve daha gelişmiş teknolojik özellikler sunar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatli30

Merhaba arkadaşlar.Megane 2 de makyajlanmış kasa birde makyajlanmamış kasa diye bir şey varmış.Birde faz 1 ve faz 2 diye bir olayda varmış.
    2006 model bir megane makyaj lanmış kasamı değilmi faz kaç oluyor bilemedim.
    Birde bu makyajlanma olayı nedir ne faydası ne zararı vardır.Araçta ne gibi değişiklikler vardır nasıl anlayabiliriz.

sizinde dediğiniz gibi 2006 dan sonra meganeler makyajlandı mercekli ön farlar arka stop lambalarında değişiklik bagajda renault yazısı ve iç mekanda bazı değişiklikler gibi şeyler yaptılar

motor olarakta megane faz 1 lerde 1.6 motor 115 ps di ve bunu makyajla beraber 110 psye indirdiler ayrıca belirli adetten sonra 2.0 16 v motoru kaldırdılar daha sonradan 1.5 dci 100 ps motor adapte ettiler ve buna otm şanzıman seçeneği koydular
    2008 den sonra ise 1.5 80 ve 100 pslik motorları 85 ve 105 olarak 6 vites olarak değiştirdiler
    sizin dikkat etmeniz gereken şey ise megane faz 2 lerin nisan 2006 dan sonra üretilmiş olmasıdır ondan öncekiler faz1 dir

• 2006 model megane baktığımda makyajlımı yoksa makyajsızmı olduğunu nasıl anlayacağım.Neresine bakmam lazım ben 2004 ve 2006 model araçlara bakıyorum ikiside aynı gözüküyor gözüme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatli30

2006 model megane baktığımda makyajlımı yoksa makyajsızmı olduğunu nasıl anlayacağım.Neresine bakmam lazım ben 2004 ve 2006 model araçlara bakıyorum ikiside aynı gözüküyor gözüme.

bagaj kapağının sağ alt kısmında renault yazar bu o kasanın makyajlı olduğu dair en basit farktır ayrıca geri vites lambaları faz1 de yuvarlaktır makyajlıda düzdür gibi
  • Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
  • İki faz arasında farklar var ki faz 2 de direksiyon parametreleri değiştirilmiştir ve süspansiyon yeniden düzenlenmiştir .

Bu sayede yatmalar ve salınımlar azaltılmış fren sistemi daha yeni bir abs ile desteklenmiştir.

Benzinli motor da yeni emisyon kurallarına göre update edilmiştir.
  • ben megane 2 aldım dizel 1.5 dci dinamik sunrof yok hız sabitleyici yok arabam yeni kasamı makyajlı kasamı makyajlı kasa ne oluyor acaba 29.11.2005 çıkıslı model 2006 yardımcı olun yeni kasamı
  • Aracınız makyajsız makyajlı kasada dynamic veriyon yok bunu yerine authentic, expression , extreme ,privilage ve exeption versiyonları mevcut
    quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer1958s

ben megane 2 aldım dizel 1.5 dci dinamik sunrof yok hız sabitleyici yok arabam yeni kasamı makyajlı kasamı makyajlı kasa ne oluyor acaba 29.11.2005 çıkıslı model 2006 yardımcı olun yeni kasamı
  • Faz I lerin gösterge ve bilgi ekranı aydınlatması rengi turuncudur.Faz II'de daha modern gözüken beyaz renk ile değiştirilmiştir.Buradan da anlayabilirsiniz.
  • ama ozamn yeni kasamı acaba arka stop farı yuvarlak yok düz benim far böle iştehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2006-model-gorundugugibi-44054114/detay/
    yuvarlak olanda bölehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-renault-megan-dinamik-47414929/detay/? yeni kasamı ozaman arabam yada makyajlımı

• Şunu da unutmayın Faz 1 Fransa üretimlerinde ön göğüs tıkırtısı yalıtım malzemesi kullanıldığı için yoktur.
  • nem öegan aldım 3dafa kaza yaptım niye bukadar bu araba kaza yapıyo yardımlarınızı bekliyom
  • Arkadaşlar birde fiyatlar hakkında bilgi verseniz..2007-2008 10 numara bi araç..50000 km altı olacak.Extreme yada experession gibi alt donanım..1.6 benzinli ..fiyatlara bakıyorum cok değişik 30 yazanda var 24 yazanda,bunun gerçek ederi nedir acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer1958s

nem öegan aldım 3dafa kaza yaptım niye bukadar bu araba kaza yapıyo yardımlarınızı bekliyom

yazdığın mesajdan anlaşılacağı üzere hatayı arabada arama derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekne Kazıntısı -- 29 Haziran 2011; 18:07:18 >
  • sedan meganelerde fransa üretimi yok....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.