Şimdi Ara

Modem Tavsiyeniz. 802.11ac 'yi desteklesin mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günaydın, modem D-smart 'ın verdiği emektar Airties RT204v3 kullanıyorum. Ancak son dönemde kopmalar çok olmaya başladı, bazen internet bazen wi-fi kopuyor, açıp kapatınca geri geliyor. 8 MB internet abonesiyim, tabii ki anca 3 MB civarinda.
    Varolan bağlanma sıkıntılarından dolayı model araştırken Dual band'lı 802.11 ac'yi de destekleyen modemler gördüm. Evdeki telefon, dizüstü ve tablet destekliyor. Ama tabii ki biraz fiyat farkı var.

Sizce klasik bir ev kullanıcısı(sörf,youtube, facebook, arada film, dizi, bazen oyun) olarak nasıl bir modem almalıyım (hatta modem almama gerek var mı?

Kendimce 3 grup yaptım, pratiklik açısından , yorumlarım yanlış olabilir,

A. Yeni normal 802.11 ac desteklemeyen modem al, zaten internetin 8 MB. 150 TL civarında

B. 802.11 ac destekleyen uygun fiyatlı al, sana yeter. Örn. TP-LINK Archer D50 250 TL civarında

C. 802.11 ac destekleyen orta yollu al, özellikleri ileride işine yarar. Örn: TP-LINK Archer VR400 350 TL civarında

D. Hiçbiri , modemini yanana kadar kullan

E. Hepsi

Farklı marka ve model önerilerinize de açığım, bunlar benim bulabildiğim alternatifler.

Teşekkürler

• aynı sorulardan bendede var siz bir cevap bulabildiniz mi sorulara?
  • Merhaba, bence kopma problemi sizi çok rahatsız ediyorsa 802.11ac li modem alın orta üst seviye size kalsın. :)
    Birincisi internet çeken her yerden cihazın bant genişliği daha çok olacağı için, 3 mb de olsa çıkışınız, daha kaliteli bağlanacaksınız. Ağ oyunlarında fark edersiniz. Yeni modem olduğu için 3 mb den hızlı ya da daha kararlı internetinizi kullanabilirsiniz.
    ya da satın almadan önce uzun zamandır kullandığınız modemin hava çıkışlarını vs temizleyin ve modeme bir şans daha verin. muhtemelen toz vs den cihaz ısınıyor o yüzden kopmalar oluyordur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.