Şimdi Ara

Modemi yere düşürdum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle,2 3 saat önce turkcell superonline modemimin kablosuna takılıp modemi yere düşürdum.Sadece power ve wlan ışıklari yaniyor.Adsl ve internet ışığı düşürmemle birlikte ortadan kalktı.Şimdi modemi servise götürmem mi gerekiyor?Birkaç kez acip kapadım ama hiçbir degisiklik olmadı.Kablo giriş kısımlarını da kontrol ettim ama değişen hiçbir şey yok.Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Direk Servise

• Kabloya ya da modemin girişine vs. zarar vermiş olabilirsiniz, modemimi az yumruklamadım, hala çalışıyor; yüksek gerilim verdim, hala çalışıyor. :D Kablo başlıklarında, yuvasında ya da kabloda bir sorun olabilir.
  • Çin malı Huawei modem anca bu kadar oluyor demek ki.

Ama genel olarak Huawei markasını iyidir. Çin'in en büyük şirketlerinden biri

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerini yanlış ölçüyor hocam bu modem ben beğenmiyorum fazla ama superonline verdiği için mecburiyetten bu modemi kullanıyorum.
  • Teşekkür ederim yanıtlariniz için.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Eğer adsl/vdsl kullanıyorsan superonline modem kullanmak zorunda değildin. Sadece fiber de zorunluluk var.

• Kablo ile Jack arası açılmış olabilir.

Dsl ışığı yanmıyorsa sorun buradadır.

Wifi ışığı yanmıyorsa servise gönder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Eğer adsl/vdsl kullanıyorsan superonline modem kullanmak zorunda değildin. Sadece fiber de zorunluluk var.

Vdsl kullanıyorum biliyorum başka modem kullanabileceğimi ama başka modem kullanınca örn. Kablosuz bağlantı iyileştir dediğimizde yapamıyor sistem hatası veriyor. Kendi modemlerini kullanınca sorun olmuyor.

Konu harici ama şunu belirteyim bir çok iletişim aygıtı en azından Türk Telekom'da Huawei marka.

• modeminizin arızalandığını değişim talebi oluşturun, bulunduğunuz ilde hangi bayiden değişim yapabileceğinizi müşteri hizmetleri vasıtasıyla öğrenin yardımcı olacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinmrtkeskin -- 28 Mayıs 2017; 1:41:48 >
  • Cok sıkıcı konu.kablosuz baglantiyi iyilestir yapinca sadece kanal degistiryor modem.asus zyxel alirsan zaten kablosuz ucar.sorununa gelince telefon kablo baglantusinda kopma kesilme oynama olmustur.yeni modem tak.zaten teslim ederken modem calisiyor mu diye kontrol etmiyorlar.telefon kablosu ince oluyor ve cok hassas.power isigi yanip sonerse agriza var demektir.bu modemler en ufak agrizada boot edemiyor.agriza olsa modem acilmazdi isik yanip sonerdi.

• Benim yaptigi mu anlatayim.daha asus router rt-ac87u yu aldigim gun kutudan cikarip yere koydum ve antenine bastim yamuldu sonra tekrar yerine soktum calisiyor 3 yildir.ki o routerda anten vidali ama ben vida baglantisini yamultmustum.kaliteli modemde malzeme kalitesi dahi fark ediyor

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    çin fanı olmama neden olan markalardan biridir Huawei.

daha önce paylaşmıştınız sanırım saha dolaplarından baz istasyonlarına kadar sektörde bayağı etkin.

Turk Telekom'dan sonra Turkcell de büyük bir anlaşma imzalamıştı Huawei ile.
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/05/15/turkcell-ve-huaweiden-yerli-uretim-imzasi

bir yerde okumuştum, bir ara aşırı düşük fiyatlar vererek avrupalı bu tür cihazları üreten şirketlerin bir kısmını batırmış bir kısmı da bu fiyatlarla rekabet edebilmek için birleşmek zorunda kalmış diye. Ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Sektör bu kadar kullanıyorsa bildikleri vardır. Hakkını vermeseler kullanmazlar. İnşallah ileride çokça yerli cihazın kullanıldığını görürüz (tabi ilk önce üretilmesi lazım)

Bir yerde okumuştuum bir tane şirketürün ihalesine çıkıyor cihaz alınacakmış bir çok şirket katılıyor ihaleyte ihaleye katılanlar arsında Huawei de var. Neysde ihalenin ilk günü şartname falan filan. Firmalr işte şöyle üretim yaparız böyle ürün yaparız diye anlatıp duruyorlar. Huawei gitmiş bir oteli tamamen boşaltmmış yerleştirmiş mühendislerini adamların istediği ürünü yapıp ihaleye getirmişler.

Ne kadar doğrdur bu hikaye bilemem sonuçta bir yerde okumuştum ama şuan hatırlayamıyorum nerede okuduğumu.

• Asus n16 alın modem arayan arkadaşlar. 200 liraya daha iyisi yok. vDSL. Saçma sorunları yok. Yada bütçenizi arttırıp 5 GHZ modemde alabilirsiniz. Ama 150-200 bütçeye sorgusuz mu modeli alın. Kaliteyi hissedersiniz zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.