Şimdi Ara

motor ustası farklı lpg ustası farklı konuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

uzun zamandır çözümünü bulamadığım bir sorunum var aracımla ilgili.fakat kafama takılan şu;

motor ustası bilgisayarla baktığı zaman egr valfi arızası çıkıyor,temizlik falan kurtarmadı.egryi değiştirdim,hala aynı arızayı veriyor.arıza lambam gene yanıyor.
    değiştirmeden önce de lpg ustasınagösterdiğimde fakir karışım uyarısı veriyordu.ayarı falan değiştirdik ama o da tutmadı,hep fakir karışım verdi.ama ne motor ustası sorun fakir karışımdan dedi,ne lpgci egr valfin bozuk dedi.

araç artık benzinde tekliyor (lpgde problem yok),ilk çalıştırmada pat put sesler geliyor,rölanti bozuk falan filan.nasıl bir yol izlemeliyim,hangisine güveneyim fikri olan varsa memnun olurum.

• Sen 2 ustanida degistir bence. Istanbul Uskudar civarindaysan onerebilecegim lpg ustalari var. 4.levent sanayi mahallesi tarafindaysan da motorcu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Sen 2 ustanida degistir bence. Istanbul Uskudar civarindaysan onerebilecegim lpg ustalari var. 4.levent sanayi mahallesi tarafindaysan da motorcu var.

maalesef sakaryadayım.gittiğim her yer egr yi değiştirmemi söyledi.hepsinin yaptığı iş de aynı,bilgisayarı bağlayıp arızayı okuyolar. lpgci hiç bakmıyor çünkü sorun benzinde.benzinde düzgün lpgde bozuksa lpgci bana gel diyor.demem o ki usta değiştirmem de fayda etmiyor
  • Araç nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Araç nedir

2003 a3 8L 1.6 omvl lpg
  • LPG'de sorun yok, benzinde varsa ilk önce depo içindeki benzin pompasını kontrol ettirin.
    Benzin enjektörlerine ve benzin filtresine gelen yakıtın basıncını ölçtürün. Muhtemelen pompa arızasından dolayı bu sorun oluyor.
    Diğer sıkıntı ise elektiriksel sıkıntı. Elektiriğe geçmeden önce benzin basıncına bakılması şart.
  • quote:

LPG'de sorun yok, benzinde varsa ilk önce depo içindeki benzin pompasını kontrol ettirin.
    Benzin enjektörlerine ve benzin filtresine gelen yakıtın basıncını ölçtürün. Muhtemelen pompa arızasından dolayı bu sorun oluyor.
    Diğer sıkıntı ise elektiriksel sıkıntı. Elektiriğe geçmeden önce benzin basıncına bakılması şart.

pompa arızası bilgisayarda gözükmez mi? bilmediğimden soruyorum.

ustalara bunları söylediğimde araç egr arızası veriyor diyor,onu değişmeden anlaşılmaz diye başlıyolar.hatta biri sen söyle o zaman,neyi değiştireyim diye üste çıkmıştı.

bir de ilk çalıştırmada çok sesli bir şekilde zıısszzztt diye bir ses çıkıyor,sesin pompadan çıkma ihtimali var gibi birşey okudum forumdan ama ustaya bunu anlatamıyorum.çalışmada sorun yok diyor.çünkü ısınınca ses gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

quote:

LPG'de sorun yok, benzinde varsa ilk önce depo içindeki benzin pompasını kontrol ettirin.

pompa arızası bilgisayarda gözükmez mi? bilmediğimden soruyorum.

ustalara bunları söylediğimde araç egr arızası veriyor diyor,onu değişmeden anlaşılmaz diye başlıyolar.hatta biri sen söyle o zaman,neyi değiştireyim diye üste çıkmıştı.

bir de ilk çalıştırmada çok sesli bir şekilde zıısszzztt diye bir ses çıkıyor,sesin pompadan çıkma ihtimali var gibi birşey okudum forumdan ama ustaya bunu anlatamıyorum.çalışmada sorun yok diyor.çünkü ısınınca ses gelmiyor

Hocam sen pompaya baktır bir.
    Alçak basınç devresinde, basınç sensörü yoksa arıza olarak göstermez ya da sensör vardır ancak basıncın düşük olduğunu göstermiyordur.
    Zııt sesi önceden yok ancak yeni başladıysa pompa arızasını işaret ediyor. Bu ses arabanın arka tarafından mı geliyor? Arka koltuk altından?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

quote:

Hocam sen pompaya baktır bir.
    Alçak basınç devresinde, basınç sensörü yoksa arıza olarak göstermez ya da sensör vardır ancak basıncın düşük olduğunu göstermiyordur.
    Zııt sesi önceden yok ancak yeni başladıysa pompa arızasını işaret ediyor. Bu ses arabanın arka tarafından mı geliyor? Arka koltuk altından?

sesi öncesinde farketmemiştim,çalıştırma anındaki düzensizlik,rölantiyi tutturamama 1 senedir var ama bu sesi 2 aydır duyuyorum.varsa da farketmedim

söylediklerinizi ustaya ileteceğim,umarım bu sefer dinlerler

• İlk çalıştırmada, anahtar 2. seviyede iken marşa basmazsanız zızzzt sesi 2 sn sonra gidiyorsa benzin pompasıdır o sesi yapan. Enjektör kütüğündeki siboptan benzin basıncını ölçtürün. Pompadan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kestamit

İlk çalıştırmada, anahtar 2. seviyede iken marşa basmazsanız zızzzt sesi 2 sn sonra gidiyorsa benzin pompasıdır o sesi yapan. Enjektör kütüğündeki siboptan benzin basıncını ölçtürün. Pompadan olabilir.

bu ses marşı aldığı anda şiddetli şekilde çıkıyor,o dediğiniz sesi biliyorum ve o değil.inş pompadandır da çözüme kavuşur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.