Şimdi Ara

Mühendislik okuyanlara, okumak istiyenlere tavsiyem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle buradaki insanları dinleyip umutsuzluğa kapılmayın. Senelerdir bu forumdayım. Ne konular gördüm. Genelde hepsinde saçma sapan olaylardan bahsediyorlar ve gençleri karamsarlığa düşürüyorlar. Ben daha mezun bile olmadan iş buldum. Sözleşmemi imzaladım mezun olup işe başlamayı bekliyorum. İşsiz kalmadım hiç. Ayrıca öyle asgari ücrete falan da başlamıyorum. Türkiye şartlarında gayet iyi denilecek bir maaşla başlıyorum. Okul hayatım boyunca kendimi geliştirdim stajlar yaptım ve bunun faydasını görüyorum. LinkedIn'den insanlardan iş teklifleri alıyorum. Onlar beni buluyor yani. Şu an piyasa iyi yetişmiş mühendise aç. Siz kendinizi yetiştirin iş zaten sizi bulur. Aşağıda resimlerle gelen mesajları göstermek istiyorum.

• Helal olsun valla,benim de hedefim bu umarım başarırım
  • Hocam hangi uni hangi bolumdesiniz , ne yaparak gelistirdiniz kendinizi , ben elektrik elektronik 3teyim ama ilerde iyi bir is bulma konusunda karamsarligim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlowMotion

Helal olsun valla,benim de hedefim bu umarım başarırım

Başarırsınız tabiki hocam. Sadece kendinizi geliştirmeye önem verin. Güzel stajlar yapın şirketler iyi bir çalışan olduğunuzu anlasın. Zaten kaçırmak istemiyorlar
  • Tebrikler hocam

Böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederiz
  • Poka Yoke kullanıcısına yanıt
    Staj bulma kısmı nasıl oluyor,okulun bi yardımı oluyor mu yoksa siz araştırıp herkese cv mi bırakıyorsunuz nasıl işliyor süreç,lise son sınıfım henüz bu yüzden pek bi bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

Hocam hangi uni hangi bolumdesiniz , ne yaparak gelistirdiniz kendinizi , ben elektrik elektronik 3teyim ama ilerde iyi bir is bulma konusunda karamsarligim var

Endüstri müh okuyorum hocam. Öncelikle hangi alanda çalışmak istediğimi belirledim 3. Sınıfın yazında. Daha sonra o alanın gerekli özelliklerini araştırdım. Yaz stajımı o alanda yaptım. O özellikleri elde etmeye öğrenmeye çalıştım. Yaz stajım bitip 4. Sınıfa geçince uzun dönem staj buldum o alanla ilgili. Hem okudum hem işe gittim. İş yerinde sürekli yeni şeyler öğrendim. Kurslara gittim. Ayrıca en önemlisi sürekli daha iyisini aradım. Benim söyleyebileceklerim bunlar
  • quote:

Staj bulma kısmı nasıl oluyor,okulun bi yardımı oluyor mu yoksa siz araştırıp herkese cv mi bırakıyorsunuz nasıl işliyor süreç,lise son sınıfım henüz bu yüzden pek bi bilgim yok

Okul bir şey yapmıyor. Tamamen senin bulman gerekiyor. Alanıma karar verdikten sonra o alandaki bütün iyi şirketlere internet üzerinden başvurdum mailler attım sosyal ağlardan iletişime geçtim. Oldu bir şekilde. Kendimi kanıtladım onlarda fırsat verdiler. Hem para kazandım hem deneyim.
    Uzun donem staji nasil buldunuz acaba hocam ? Cunku sigortayi devlet karsilamadigi icin firmalar pek yanasmaz benimde tanidigim falan pek yok , nasil yapabilirim uzun donem staji ?

Bu yaz normal stajimi yapacagim zaten gomulu sistemler uzerine ama staj bittikten sonra uzun donemi nasil ayarlarim bilmiyorum birde buyuk firmalara falan nasil girebildiniz staj icin ?
  • quote:

Uzun donem staji nasil buldunuz acaba hocam ? Cunku sigortayi devlet karsilamadigi icin firmalar pek yanasmaz benimde tanidigim falan pek yok , nasil yapabilirim uzun donem staji ?

Bu yaz normal stajimi yapacagim zaten gomulu sistemler uzerine ama staj bittikten sonra uzun donemi nasil ayarlarim bilmiyorum birde buyuk firmalara falan nasil girebildiniz staj icin ?

Uzun dönem staj için ilanlar açıyor firmalar. Ayrıca kurumsal büyük firmalar hem maaş veriyor hem sigortanı da yapıyorlar. Büyük firmalarda çalışabilmemi sağlayan her zaman oralara başvurmuş olmam. Her fırsatı değerlendirmeye çalışmış olmam. 3 okul stajı yaptım 3ü de çok büyük uluslararası firmalardaydı. Sonra zaten uzun dönem staj başvurularımla işe başlayabildim
    Anladım çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Son olarak,internet üzerinden iletişime geçtim dediniz ya,bu firmaları toplu olarak bulabileceğimiz,staj için başvuru yapabileceğimiz bir sitesi var mı iş ilanı veren vb.
  • quote:

Anladım çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Son olarak,internet üzerinden iletişime geçtim dediniz ya,bu firmaları toplu olarak bulabileceğimiz,staj için başvuru yapabileceğimiz bir sitesi var mı iş ilanı veren vb.

Kariyer.net üzerinden alanınla ilgili ilanlara bak. Firmaları bul. Staj ilanları yoksa bile mail adreslerinden iletişime geçebilirsin. Staj ilanı olanlara hem başvur hem mail at
  • Maaş ne maaş ?
  • Hangi üniversite hocam ?

Ayrıca kariyeriniz de başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

quote:

Kariyer.net üzerinden alanınla ilgili ilanlara bak. Firmaları bul. Staj ilanları yoksa bile mail adreslerinden iletişime geçebilirsin. Staj ilanı olanlara hem başvur hem mail at

Üşenmeden her türlü soruma cevap verdiniz çok teşekkür ederim,başarılarınız daim olsun

• quote:

quote:

Uzun dönem staj için ilanlar açıyor firmalar. Ayrıca kurumsal büyük firmalar hem maaş veriyor hem sigortanı da yapıyorlar. Büyük firmalarda çalışabilmemi sağlayan her zaman oralara başvurmuş olmam. Her fırsatı değerlendirmeye çalışmış olmam. 3 okul stajı yaptım 3ü de çok büyük uluslararası firmalardaydı. Sonra zaten uzun dönem staj başvurularımla işe başlayabildim

Hocam peki bu ilanlari nereden buluryorsunuz uzun donem stajlarini ? Birde benim fazla bir bilgim yok sadece derslere girip ciktim yani oyle firmalarda staj bulabipme ihtimalim var midir ?

• Teknoloji fakültesinde okumak istiyorum. Muhendislik fakultesi teorik, teknoloji fakultesi uygulama agirlikliymis. Ben uygulama yapmak istiyorum labaratuvar da. Teknoloji fakültesinde okursan her yıl zorunlu projelerin oluyormuş stajların oluyormuş. İsini öğreniyorsun yani. Statu olarak da mühendislik fakültesi ile ayniymis. İnternette okudum bunlari. Gazi uni. teknoloji fakultesi pc muhendisligi veya elektrik elektronik istiyorim. Tavsiye edermisiniz teknoloji fakültesini ?
  • Yabancı dili olan, iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okuyan zaten iş bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danger1513

Hangi üniversite hocam ?

Ayrıca kariyeriniz de başarılar.

Ytü
  • quote:

quote:

quote:

Hocam peki bu ilanlari nereden buluryorsunuz uzun donem stajlarini ? Birde benim fazla bir bilgim yok sadece derslere girip ciktim yani oyle firmalarda staj bulabipme ihtimalim var midir ?

İnternetten buluyorum hocam. Sadece derslere girip çıkarak olmuyor. Biraz çaba göstermeniz gerekiyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.