Şimdi Ara

Neden polis olmak istiyorsun?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
18.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Perşembe günü mülakat var ve bu soruyu çok soruyorlar ne cevap verebilirim arkadaşlar kurulu etkileyecek ne söylenebilir,acaba açık açık üniversite mezunuyum şu an fabrikada amelelik yapıp asgari ücret alıyorum son çare polislik mi desem ne desem bu 3. girişim sinir oldum iyice Edit:Arkadaşlar kazandım ve 10 gúnlük intibak bitti merak ettikleriniz varsa cavaplayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O Dedi Yoh Yoh -- 20 Temmuz 2017; 2:13:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Neden Polis Olmak İstiyorsun?

Polislik mesleği, toplumda düzeni ve güvenliği sağlamada hayati bir rol oynar. İnsanların hayatını korumak, suçları önlemek ve adaleti sağlamakla görevlidirler. Pek çok kişi, çeşitli nedenlerle polis olmayı arzular.

• Topluma Hizmet Etme Arzusu: Polisler, toplumlarına hizmet etme ve onları koruma arzusuyla hareket ederler. Suçluları adalete teslim ederek, yasaları uygulayarak ve insanları tehlikeden koruyarak toplumun refahına katkıda bulunurlar.

• Adaleti Sağlama Tutkusu: Adalet, polisliğin temel direklerinden biridir. Polisler, suçluları sorumlu tutmak ve mağdurlara adalet sağlamak için çalışırlar. Suçla mücadele ederek ve suçluları cezalandırarak adaleti tesis ederler.

• Hayat Kurtarma ve Koruma Olanakları: Polisler, insanları tehlikeden koruyarak ve hayat kurtararak benzersiz bir fırsata sahiptirler. Acil durumlara müdahale ederek, yaralılara yardım ederek ve topluluklarını zarardan koruyarak halkın güvenliğini sağlarlar.

• Heyecan Verici ve Dinamik Bir Kariyer: Polislik, heyecan verici ve sürekli değişen bir kariyerdir. Polisler, her gün yeni zorluklarla karşılaşır ve çeşitli ortamlarda çalışırlar. Tehlikeli durumlara müdahale etmekten topluluk etkinliklerinde yer almaya kadar, polisler her gün kendilerini test etme fırsatına sahiptir.

• Kariyer Gelişimi İmkanları: Polislik, kariyer gelişimi için çeşitli fırsatlar sunar. Polisler, eğitim ve deneyim kazanarak rütbe alabilir, özel birimlere katılabilir veya yönetici pozisyonlarına yükselebilirler.

Polis olmak isteyen kişiler, güçlü bir adalet duygusuna, topluma hizmet etme arzusuna ve tehlikeli durumlarda sakin kalma yeteneğine sahip olmalıdır. Ayrıca, fiziksel ve zihinsel olarak zorlu bir işe hazır olmalıdırlar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Vatanıma en iyi bu şekilde fayda sağlayacağımı düşünüyorum.

ailemdeki çoğu kişi polis ve benide bu şekilde yetiştirdiler yani çocukluğumdan beri polislik hayali ile yetiştim demiştim.

=)

• Sonuç ne oldu peki

• Çocukluk hayalim de. Reel de vatanımı müdafaa etmek istiyorum de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Sütüm bozuk olmadığı için" diyebilirsin.

Vatan sevgisi maya gibidir, sütü bozuk olanda tutmaz. Muhsin Yazıcıoğlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 30 Mayıs 2017; 8:7:7 >
  • Bi baltaya sap olamadım mecbur de

• Bu ülkede sevdiğim insanlar yaşayabiliyorsa ve halkımın değerleri üstünse o da kanunun üstünlüğündendir ve kanunu infaz edecek olanlar olmadan bu değerler kaybolur.

Değerlerimi, yani ailemi ve ülkemi korumak için, kanunun üstünlüğünü kendi ellerimle garantiye almak için polis olacağım/olmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farkli acidan bakan -- 30 Mayıs 2017; 8:15:59 >
  • farkli acidan bakan F kullanıcısına yanıt
    Bu güzelmiş arkadaşım sağolasın

• Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için. Bu nu de bu aralar çok popüler belki tutar neyse konuya gelecek olursak dogal seyler soyle vatan,millet,sakarya yemiyolar cok klişe geliyor onlara emin ol bu ise sempati duydugunu özendigini merak ettigini icine girmek istedigini yapabilecegini söyle

• Acı da olsa doğruyu söyle.

• ne mezunusun ?

ona göre cevap verebilirsin.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Atatürk Üniversitesi İşletme hocam da bölüme göre nasıl olacak anlamadım

• İnsanları daha rahat dövüp yerde sürüklemek için, biber gazlarını boca edip gözaltına alıp tartalamak için diyebilirsin.
    Bunları söyledin mi almama şansları yok
  • O Dedi Yoh Yoh kullanıcısına yanıt
    işletme çok genel olduğu için ben de bilemedim. ilgili bir bölüm olabilir mi diye düşünmüştüm.

seviyorsan bu işi onu söyle bence. kendini ifade et.
    sevme falan yok sırf parası iyi iş de yok diye yapacaksan zaten diyecek bişeyim yok. ileride çok yakınabilirsin işinden
  • Hey Mr policemen I don't want to trouble

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devlete kapağı atmak için diyebilirsin.

• uzun için kurşuna kafa atarım de, ertesi gün işe başlarsın.
  • Boyle dersen sittin sene giremezsin. Vatanın ve milletin zor donemden geçtiğini , güvenliğimizin tehdit altında olduğunu , taşın altına elini koymak istediğini belirt.

Polislik askerlik zordur. Emir almak sürekli disiplin halinde olmak , ayrıca halkın ülkenin güvenliğini sağlamak bunları gözün kesiyosa ol.

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt

• Kardeşim ben polistim gerçi beni attılar ama mülakatta vatan millet sevgisi gibi seyler söyleyen kişileri komisyondakiler hep bozmuştu "hadi len iş bulamadınız vb... gibi"

O sebeple bende 1 yıl is aradım bulamadım ailemin geçimi ve güvenli ellerde olabilmek adına başvuru yaptım demiştim. Adamlar bana sen doğru söyledin demişti

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.