Şimdi Ara

noise canceling (ortam gurultusunu engelleyen kulaklık sistemi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar kulaklık almaya karar verdim. biraz arastırınca (yollarda cok mp3 dinliyorum) noise canceling ozelliğine sahip kulaklıklar dikkatimi cekti. mesela philips shn5500... kimisi pille falan calısıyormus galiba. oyle olunca ağır ve kullanışsız olacağını dusunuyorum... konu hakkında bilgi sahibi olanların ve ozellikle bu çeşit bi kulaklığı olan olanların yorumlarını bekliyorum... teşekurler

• sony s705f kullanyorum..gurultu onleyici kulaklıga sahıp cıhaz..ve bence mukemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

sony s705f kullanyorum..gurultu onleyici kulaklıga sahıp cıhaz..ve bence mukemmel
    net cevap. kullanandan duymak çok önemli.
    ben de s603 var. gürültü engelleme özelliği yok. 7xx serisinde ekstra pil de taşımaya gerek kalmıyor bildiğim kadarıyla.
    okuduğum teorik bilgilerden etkilendiğim kadarıyla ben dış sese elektronik olarak müdahele edilince arada bir fısıltı falan olabilir, ortam ses türü ve şiddeti değiştikçe elle müdahele etmek gerekir diye bir de fiyat farkının tesiri ile uzak durmuştum. bana doğal olarak sesi yalıtan kulaklıklar daha etkili ve kullanışlı olur gibi gelmişti.

ama sen bu özellikli bir kulaklık alıp var olan playerın ile dinleyeceksin. o zaman ne olur bakmak lazım. Bir de gürültü engellemeyi açınca performans hiç mi etkilenmiyor, ne tür sesleri engelleyebiliyor, ne kadar engelleyebiliyor, kapatmanın uygun olduğu durumlar var mı? hidrojenperoksit bunlara da cevap verebilirsen sevinirim. hem bana hem de diğer ilgilenenlerle birlikte ihzone a fikir vermiş olursun. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: katilimci

net cevap. kullanandan duymak çok önemli.
    ben de s603 var. gürültü engelleme özelliği yok. 7xx serisinde ekstra pil de taşımaya gerek kalmıyor bildiğim kadarıyla.
    okuduğum teorik bilgilerden etkilendiğim kadarıyla ben dış sese elektronik olarak müdahele edilince arada bir fısıltı falan olabilir, ortam ses türü ve şiddeti değiştikçe elle müdahele etmek gerekir diye bir de fiyat farkının tesiri ile uzak durmuştum. bana doğal olarak sesi yalıtan kulaklıklar daha etkili ve kullanışlı olur gibi gelmişti.

ama sen bu özellikli bir kulaklık alıp var olan playerın ile dinleyeceksin. o zaman ne olur bakmak lazım. Bir de gürültü engellemeyi açınca performans hiç mi etkilenmiyor, ne tür sesleri engelleyebiliyor, ne kadar engelleyebiliyor, kapatmanın uygun olduğu durumlar var mı? hidrojenperoksit bunlara da cevap verebilirsen sevinirim. hem bana hem de diğer ilgilenenlerle birlikte ihzone a fikir vermiş olursun. Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    selamlar....
    öncelıkle soylemelıyımkı s705f modelıyle gelen kulaklıklar suana kadar bır mp3 calarla gelen en ıyı kulaklıklardan....kulaklıgın sesı cok ama cok net basslar cok tok..baska bır kulaklıktakmaya gerek kalmıyor...bır cok mp3 calar ve kulaklık kullanmıs bırı olarak soyluyorum bunu.....
    gurultu onleme sıstemıne gelınce işe yarıyormu ewt..ama cok asırı bır fark yok...bu ozellıgı acınca sankı derıden bır dip sesi gelıyor...bunu sarkı tam gırmeden anlıyorsunuz ama mp3 calarken anlamak ımkansız..otobusle yolculuklarda cok ıse yarıyor....performansa eksı yonde etkısı yok kesınlıkle...cx300 ve ep630 da var ama bu kulaklıkları kullanıyorum...cok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

selamlar....
    öncelıkle soylemelıyımkı s705f modelıyle gelen kulaklıklar suana kadar bır mp3 calarla gelen en ıyı kulaklıklardan....kulaklıgın sesı cok ama cok net basslar cok tok..baska bır kulaklıktakmaya gerek kalmıyor...bır cok mp3 calar ve kulaklık kullanmıs bırı olarak soyluyorum bunu.....
    gurultu onleme sıstemıne gelınce işe yarıyormu ewt..ama cok asırı bır fark yok...bu ozellıgı acınca sankı derıden bır dip sesi gelıyor...bunu sarkı tam gırmeden anlıyorsunuz ama mp3 calarken anlamak ımkansız..otobusle yolculuklarda cok ıse yarıyor....performansa eksı yonde etkısı yok kesınlıkle...cx300 ve ep630 da var ama bu kulaklıkları kullanıyorum...cok memnunum

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Bende Creative HN-700 noise cancelling kulaklıklar var yaklaşık 10 aydır. Gürültü önleme özelliği kesinlikle çok başarılı, özellikle otobüs/minibüs/uçak sesini yok etmede çok iyi. Tiz frekanslarda görece daha az fonksiyonel ama.
     noise canceling (ortam gurultusunu engelleyen kulaklık sistemi)

Kulaklık KOCAMAN.. Hakkaten büyük, ama ortadan kırılıp katlanıyor ve elinizde ufacık birşey kalıyor. Yolculuk için ideal

Boyutu fazla büyük olduğu için yolda filan biraz abartı durabilir. Gerçi rüzgarlı günlerde kulaklarınızı sıcak da tutar

İki tane AAA pil ile çalışıyor. Üzerinde bir On-Off düğmesi ve volume control ayarı var. Aleti On konumuna getirince ses seviyesi birden artıyor, baslar ve tizler daha da iyi geliyor. Yani sadece noise cancelling yapmıyor.

Ses kalitesi iyi. Ama çok iyi dersem yalan olur. Tabii ne ile kıyasladığınıza bağlı. Yolda vs dinlemek için çok iyi, ama stüdyoda kullanmak için yeterli gelmeyebilir. Zaten bu tür kulaklıklar da stüdyo için değil.

Yani, genel olarak memnunum, sorularınız varsa da cevaplamaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 14 Kasım 2007; 12:44:27 >

• passive noise yazan senheiser modelleri var buda aynı anlamamı geliyor yoksa farklımıdır anlamı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

passive noise yazan senheiser modelleri var buda aynı anlamamı geliyor yoksa farklımıdır anlamı?
    hiç dinlemedim bu tarz bir kulaklık ama teknoloji gayet sağlam.kabaca dışardan aldığı sesi trasleyip bize geri variyor.ynai st üste binen dalgalardan dolaayı teoride %100 kesmek mümkün.tabiiki toleranslar hatalar devreye girerse mükemmele ulaşamaıyoruz ama bence bu teknolojinin geleceği açık
  • quote:

Orijinalden alıntı: superposition

hiç dinlemedim bu tarz bir kulaklık ama teknoloji gayet sağlam.kabaca dışardan aldığı sesi trasleyip bize geri variyor.ynai st üste binen dalgalardan dolaayı teoride %100 kesmek mümkün.tabiiki toleranslar hatalar devreye girerse mükemmele ulaşamaıyoruz ama bence bu teknolojinin geleceği açık

Alıntıları Göster
    eğer çok iyi bişeyler arıyosan ömür boyu kullanım için...
    IEM olarak Etymotic ER4P=485 ytl,Weston Um2 = 250euro
    monitör tipi olarak sennheiser px 450=800ytl

• quote:

Orijinalden alıntı: SOUND BLASTER

eğer çok iyi bişeyler arıyosan ömür boyu kullanım için...
    IEM olarak Etymotic ER4P=485 ytl,Weston Um2 = 250euro
    monitör tipi olarak sennheiser px 450=800ytl

Alıntıları Göster
    buyuklerden olmasın da kulakiçi olsun istiyorum ben.

ayrıca bu s705f modelinin kulaklığının modeli nedir? yani kulaklığı için mp3 alcak diilim sahibi olan arkadaşlar bi bildirirse sewinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

ayrıca bu s705f modelinin kulaklığının modeli nedir? yani kulaklığı için mp3 alcak diilim sahibi olan arkadaşlar bi bildirirse sewinirim.

Alıntıları Göster
    ben s703f sahibiydim.onun kulaklıklarına benzer olan model mdr-nc22 adıyla yüksek bir fiyata satılmakta.

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=MDR-NC22/B

• quote:

Orijinalden alıntı: leylandi

ben s703f sahibiydim.onun kulaklıklarına benzer olan model mdr-nc22 adıyla yüksek bir fiyata satılmakta.

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=MDR-NC22/B

Alıntıları Göster
    bende mdr nc50a mdr nc11a bide philips hn060 var

• quote:

Orijinalden alıntı: cliffburnstein

bende mdr nc50a mdr nc11a bide philips hn060 var

Alıntıları Göster
    ben bişey anlamadım?

ses önleme özelliği kulaklıktamı walkmandemi?

monitör kulaklık nedir , ses giderici kulaklık nedir?
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ihzone89

Kulakiçi istiyorsan ve dışarıdan hiç ses almamasını istiyorsan biraz paraya kıyıp Shure'lara bakmanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

quote:

Orjinalden alıntı: ihzone89

Kulakiçi istiyorsan ve dışarıdan hiç ses almamasını istiyorsan biraz paraya kıyıp Shure'lara bakmanı öneririm.

Alıntıları Göster
    peki bu kulak içi olanların normal kulaklıklarda olmayan o sistemin olduğu bolmesi var ya, o cok kaba mı? yani ben dinledikten sonra kulaklığı cebime sıkıstırcak yer arıyorum, o da problem cıkarıyo mu? ob olmeye bi de pil koycaz di mi ayrıca? ağırlık nasıl oluyo bu arada?

shure de aşşırı pahalı be abi

• quote:

peki bu kulak içi olanların normal kulaklıklarda olmayan o sistemin olduğu bolmesi var ya, o cok kaba mı? yani ben dinledikten sonra kulaklığı cebime sıkıstırcak yer arıyorum, o da problem cıkarıyo mu? ob olmeye bi de pil koycaz di mi ayrıca? ağırlık nasıl oluyo bu arada?

shure de aşşırı pahalı be abi

Alıntıları Göster
    Valla CX-300 kullanıyorum babalar gibi de dış sesi kesiyor, kanımca bütçen çok rahat değilse kasma bir CX-300 veya Creative Ep-630 çak gitsin, sonuçta iç kulaklık bunlar ve gerçekten dışarıyı kesiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Valla CX-300 kullanıyorum babalar gibi de dış sesi kesiyor, kanımca bütçen çok rahat değilse kasma bir CX-300 veya Creative Ep-630 çak gitsin, sonuçta iç kulaklık bunlar ve gerçekten dışarıyı kesiyor

Alıntıları Göster
    S705F kullanıyorum ve çok memnunum. Otobüste, minibüste gerçekten işe yarıyor. Kulaklığın ses kalitesi ise (arkadaşın da daha önce bahsettiği gibi) pek çok marka / modelin yanında gelen default kulaklıkların çok çok üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeBaNi_

S705F kullanıyorum ve çok memnunum. Otobüste, minibüste gerçekten işe yarıyor. Kulaklığın ses kalitesi ise (arkadaşın da daha önce bahsettiği gibi) pek çok marka / modelin yanında gelen default kulaklıkların çok çok üzerinde.

Alıntıları Göster
    ben IE 4 kullanıyorum bu 100 ytl civarı... izolasyon performansı bana yetiyo... aslında dünyayla ilişkiyi tamamen kesmek istemeyenlerdenim ben...

*otobüste mx 200 dinlerken sesini açmak zorunda kalıyodum ama IE 4 idare ediyo beni.. yarın 6 saatlik yolda bakalım nasıl bi perf. vericek bakalım Ankaradan Ispartaya giderken

• quote:

superposition arkadaşımız bu teknolojinin geleceği açık demiş ama ben hiçte öyle görmüyorum. Bende Philips go gear muse sa1mus16k02 modeli var bu üründe de noise cancelation özelliği var ve bence gerçekten işe yarıyor ama nedense bu teknolojiyi kullanan markaların son modellerinde bu özelliği kullandıklarını göremiyorum. Mesela benim kullandığım cihazın yeni modeli (dokunmatik olanı) yeni piyasaya çıktı ama noise cancelation özelliği bu cihazda yok, sony nin "S" serisi s754 - s755 modellerinde bu özellik varken yeni çıkan modellerde s764 - s765 modellerinde bu özelliği göremiyorum. Üreticiler sanki bu özellikten vazgeçmiş gibiler gerçekten çok merak ediyorum acaba neden bu son modellerde bu özellik yok ?

• quote:

superposition arkadaşımız bu teknolojinin geleceği açık demiş ama ben hiçte öyle görmüyorum. Bende Philips go gear muse sa1mus16k02 modeli var bu üründe de noise cancelation özelliği var ve bence gerçekten işe yarıyor ama nedense bu teknolojiyi kullanan markaların son modellerinde bu özelliği kullandıklarını göremiyorum. Mesela benim kullandığım cihazın yeni modeli (dokunmatik olanı) yeni piyasaya çıktı ama noise cancelation özelliği bu cihazda yok, sony nin "S" serisi s754 - s755 modellerinde bu özellik varken yeni çıkan modellerde s764 - s765 modellerinde bu özelliği göremiyorum. Üreticiler sanki bu özellikten vazgeçmiş gibiler gerçekten çok merak ediyorum acaba neden bu son modellerde bu özellik yok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: softkedy
    Üreticiler sanki bu özellikten vazgeçmiş gibiler gerçekten çok merak ediyorum acaba neden bu son modellerde bu özellik yok ?

Çünkü portatif kullanımda kullanıcılar kulaklıklarının hafif olmasını istiyor , pilli bir kulaklık taşımak istemiyorlar.Bir de çoğu kulak içi kulaklığın pasif olarak gürültü önlemesi yeterli geliyor.
    Kafa üstü kulaklık kullananların çoğu ise ya evde rahat rahat dinlemeyi tercih ediyor ya da dışarıda izolasyonlu model kullanmayı.Bu durumda da aktif gürültü önlemeye gerek kalmıyor.

Bunun yanında aktif gürültü önlemeli kulaklıkların fiyatı da daha fazla.Bir de gürültü önleme sisteminin yarattığı ters dalgalar sesi olumsuz etkileyebiliyor.
    Ses algılayıp yeni dalga üretmenin gerektirdiği işlem gücü de pil ömrünü kısaltıyor.

Güzel bir teknoloji olmasına rağmen çoğu kullanıcının işine yaramıyor , bu yüzden bu özelliğe pek yüklenilmiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.