Şimdi Ara

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
15
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epilepsi hastasıyım, patronumun kötü muamele yapması sonucu geçen ay evde nöbet geçirdim. Bilenler bilir, epilepsi hastaları için böyle şeyler tehlikelidir. Dün de benzer bir olay yaşadım, sebepsiz yere bağırdı çağırdı ve istifamı verdim. 9 ay oldu, psikolojim bozuldu, işe giren ben ile şu anki ben aynı kişi değil. Sabırlı insan gitti, yerine diken üstünde duran sinirli birisi geldi. Sakin birisiydim, şimdi tam tersiyim. Kafamı toplamak için tatile çıkıyorum. Bu yazımı okuyan olursa, aynı durumdaysa hiç durmasın ayrılsın işten. Sağlık dünyadaki en önemli şey. Bu yüzden fedakarlık yapmaya değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cato16 -- 19 Mayıs 2017; 13:55:56 >
  • devlet köle muamelesi yaparsa şirket neden insan muamelesi yapsınki ?
  • Patronsan ya da amirsen altındaki çalışana zulüm etmek adettendir.

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz gibi bu açıdan bakınca çok haklısınız. Gerçi bizimde o günlerde çalıştığımızı kanıtlamamız lazim.

• 5Maverick2 kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız. Patronun işlerini yapmaktan bende hoşnut değilim fakat şöyle de bir durum var, Allah boş duranı sevmez bende boş durmayı sevmem. Şirket işi ne olursa yaparım gönüllü olarak bu bana hiç koymaz. Ama patronun şahsi işlerini yaptırması gerçekten çok zor geliyor.

• cato16 kullanıcısına yanıt
    Çok iyi yapmışsınız hocam. Bence de sizin için en mantıklısı iyi bir tatil olacak. Allah acil şifalar versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weing -- 19 Mayıs 2017; 15:4:38 >
  • Hangi yörenin adeti bu hocam ? Kafanızda kurduğunuz ütopya yöresinin mi ?

• Malesef yaşadığımız ülkede calışma şartları bu , yeterince kaşif , icatci geleceği gören insanlar yetiştiremiyoruz. Sanayi tipi insan yetiştirmeyi bırakıp. Tarım ve teknoloji ye yönelik insan yatırımı yapmalıyız. Haftalık 30 saatlik eğitim sisteminin 20 saati matematik 6 saati program yazma 4 saati turkce üstüne olmalı, ne kadar çok üretim yaparsak üretici cikarirsak zenginliğimiz ve insanin değeri artar. İnsan değerli olduğu zaman az bulundugu zaman hicbir işveren hor göremez hatta kulu köpeği olur. Ama

• Xreleave kullanıcısına yanıt
    Devlet diyor ki, bizim işimiz hizmet gücümüz millet diyor ama yok öyle birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bazen diyorum memleketin tek enayi iş vereni ben miyim..

Pastanelere ambalaj üreticisiyim

Çalışanlarıma nerdeyse haftada bir pasta tatlı dağıtmam dan mı bahsetsem

Her bayram babamdan gelen alışkanlık çift maaş vermek mi..

Milleti yemeklere götürmek mi..

Aynı işi yapıp benim 3 katım kazanan patron arkadaşlarım 2-3 ay maaş dağıtmayıp milletin alın teri parası ile ev araba aldıgından mı bahsetsem..

Benim ticari anlayışım 10 lira kazanıyorsan bunun 7 lirası maliyettir

1 lirası kendi geçimim

1 lirası gelecek için ayırırım

1 lirasını ise benim için emeği geçenlere , eşe dosta harcarım..

İşte gelişememe nedenimizin özeti bu yazı;

Her patron(işveren) sizin gibi olsa bu ülke çok daha iyi yerlere gelir hocam ama nerdeee herkes kendi cebini düşünüyor.Sizin gibi adamların kaldığını görmek insanı mutlu ediyor.

Allah sana ve ailene uzun ömür versin

• quote:

Orijinalden alıntı: _devilpotion_

eğer hakkını aramz ise işçi sonu bu bugune kadar çok iş değiştirmemin sebebi bu hiçbir patrona eyvallahım olmadı temizlikçiysen temizliğini yap guvenliksen guvenliğini muhasebeciysen muhasebeni tutacaksın en son ayak işine gondermişti patron dedim ben ayakçı olarak maaş almıyorum işim bu değil demiştim sonra herkesi topladı patron dedi çalışmam istemeyen şu an işten çıkabilir yeminle o dakkika üstümü değiştirmeye gittim ardımdan 10 kişi geldi patron neye uğradığını şaşırdı sonra patron tak geri vites ben oyle demek istemedimde artık herkes kendi işini yapacakta işte bu işi yapacak adam yoktuda ondan söyleydi boyledi demeye başladı anlıyacağınız eğer çalışanlar birlik olursa bu butun ulkede sendikasız olan işçiler için harika olur patron yalakası olmayan sadece iş ve emek karşılıgı bekleyen insanlar o çalıştıkları yerde düzen sağlıyabilirler öncelik patronun soylemleri değil çalışanların tutumu onemli

ama bu dediklerim bizim ulkede zor değilmi.

bizde yalaka çok.
    3-5 kişi alacagını alıyor gerisini canı çıksın..

ama hepsinin sonu aynı olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: Weing

Sanırım henüz senin evladın yok. İnşallah bir gün nasib olursa anlarsın.

3 cocuk yapanlar iyi anliyordur orasini bilemem. Ben cocuk yapip bu ulkede eziyet cekmesini istemem gonlum razi olmaz. Kendi cocuklugunuz cok iyi gectiyse artik o donemler yok gordugunuzbuzere ulkemiz somuruluyor insanlar ac disarda sadece hirdizlar folandiricilar mutlu. Yanibasimiz bombalaniyor dunya sesini cikartmiyor. Boyle bur dunya boyle bir ulke. Sen cocuk yaparsan cocugunu daha beter gunler bekliyor. Ben o vebale giremem ha isteyen 3-5 yapiyor sonrada hirsiz dolandirici terorist kole vb bicok sifata sahip seyler yetisiyor zaten saga sola bakincs goruyoruz

valla eğer karıkoca çalışmıyorsan 2 çocuk aşırı gereksiz çok can çekersiniz hatta çalışırken bile 2 çocukla uğraşmak ilgilenmek zor 1 çocuk bile fazla

• classlord kullanıcısına yanıt
    Ben size şu şekilde söyleyeyim. Amerika ve Hollanda da yaşayan arkadaşlarım var. Onlara bazı sorular sordum. Bakın bizim ülkemiz ile bu iki ülke arasındaki farkı size şöyle aktarayım. Bizim ülkemizde asgari ücreti kim alır ? Genellikle inşaat işçileri veya aynı düzeyde iş yükü ağır olan insanlar alır değil mi ? İşte bu iki ülkede bu durum böyle değil. Oralarda iş yüküne göre ücret artıyor. Neredeyse en fazla ücreti iş yükü fazla olan insanlar alıyor. Eğer işveren yüksek maaş vermezse, çalıştıracak adam bulamıyor. Çünkü kimse çalışmıyor düşük paralara. Yani mantık olarak düşündüğümüzde o kadar iş yükü olan bir adamın üç kuruş maaşla çalışması mantıksız. Oradaki adamlar rahat tabi. Neden ? Çünkü çalışmadığı zamanlarda aldığı işşizlik maaşı geçimini karşılamaya yetiyor. Eee bu adam böyle çalıştı, yüksek ücretler aldı ne yapacak ? Çocuğunu iyi okullara gönderebilecek. Kültürünü arttırabilmek için aktiviteler yapabilecek. Yatırım yapabilecek. Bir şekilde kendini geliştirebilecek. Fakat bizim ülkemizdeki adam o maaşla kıt kanaat geçinebildiği için ne kendini geliştirebiliyor. Ne de çocuğunun gelişimine fazladan katkı sağlayabiliyor. Tabi bu söylediklerim arasında istisnalar olabilir ama genel tablo aynı.

• google.com
    sınıf bilinci nedir
    enter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 19 Mayıs 2017; 14:57:25 >
  • Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    Hoca bunun yanında ayrıca, '' insanlara zulm etmeyin, kul hakkı yemeyin, zenginlik sizin için bir sınav '' da diyor. Peki bunlar ne olacak ? Biz kula kulluk etmiyoruz çok şükür. Allah'tan başka kimseye tapmıyoruz. Ama çoluğumuz çocuğumuz için bazı şeylere göz yummamız gerekiyor.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Sırf sizi tebrik etmek için giriş yaptım.

Gerçekten helal olsun Allah size ve ailenize hayırlı bol helal kazançlar versin. İnşallah tüm isverenler sizin gibi hareket etme bilincine gelir.

• Weing W kullanıcısına yanıt
    Amin hocam, teşekkür ederim.
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Çoğumuz biliyoruz bu karikatürü ama yine de hatırlamak gerek.

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması
  • Bankalar Bakanlıklar Belediyeler ve patronların kölesi Türkiye Vatandaşları..siz bunları halen ayrı şeyler sanın.

Rahmetli ! ! Mustafa Koç bir röportajda şöyle diyor avrupa yatırım yapmam sendikalar kurallar var..

Bu ülkeler resmi sömürgedir Türkiye sömürge bile değildir

Sömürgenin sömürgesidir..

TÜRKİYE'nin birçok kurumunu binde biri fiyata peşkeş çeken banka ünlü komedyenle sizi uyutuyor siz ona değil kendinize gülüyorsunuz haberiniz yok..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.