Şimdi Ara

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
15
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Weing

Ben size şu şekilde söyleyeyim. Amerika ve Hollanda da yaşayan arkadaşlarım var. Onlara bazı sorular sordum. Bakın bizim ülkemiz ile bu iki ülke arasındaki farkı size şöyle aktarayım. Bizim ülkemizde asgari ücreti kim alır ? Genellikle inşaat işçileri veya aynı düzeyde iş yükü ağır olan insanlar alır değil mi ? İşte bu iki ülkede bu durum böyle değil. Oralarda iş yüküne göre ücret artıyor. Neredeyse en fazla ücreti iş yükü fazla olan insanlar alıyor. Eğer işveren yüksek maaş vermezse, çalıştıracak adam bulamıyor. Çünkü kimse çalışmıyor düşük paralara. Yani mantık olarak düşündüğümüzde o kadar iş yükü olan bir adamın üç kuruş maaşla çalışması mantıksız. Oradaki adamlar rahat tabi. Neden ? Çünkü çalışmadığı zamanlarda aldığı işşizlik maaşı geçimini karşılamaya yetiyor. Eee bu adam böyle çalıştı, yüksek ücretler aldı ne yapacak ? Çocuğunu iyi okullara gönderebilecek. Kültürünü arttırabilmek için aktiviteler yapabilecek. Yatırım yapabilecek. Bir şekilde kendini geliştirebilecek. Fakat bizim ülkemizdeki adam o maaşla kıt kanaat geçinebildiği için ne kendini geliştirebiliyor. Ne de çocuğunun gelişimine fazladan katkı sağlayabiliyor. Tabi bu söylediklerim arasında istisnalar olabilir ama genel tablo aynı.

sorumluluk artınca alacağın parada artar dolayısıyla ama bizdeki mantık ne varsa kitleyim halletsin mantığı asgari ücret afedersin eğer bu seviyede çalışana ki hele birde işinde tecrübeli yıllarını verdiyse küfürdür ama bizdeki işverenlerin alayı yüzsüz kararktersiz iyiside vardır ama geneli bu şekilde cebimi nasıl doldururum işçinin çalışanın mühendisin ve çok meslek dalında böyle

• Khiron K kullanıcısına yanıt
    Elbette sınıflar olmalıdır. Sonuç olarak insanoğlu yaşamak için birbirine muhtaçtır. Bir ülkeye ayakkabı boyacısı da lazım, o boyayı ve ayakkabıyı satan esnafta lazım, o boyayı ve ayakkabıyı üreten fabrika da lazım. Bu da doğanın bir dengesi gibi artık. Fakat her kesimin hakkını vermeli ve köleleştirmeden çalıştırılmalıdır.
  • Valla bu çalışan işçi takımında bazı yalamalar var onlar bitmedikçe sistem zor düzelir! Adam yatağı yorganı alıp fabrikada yatıcak yavş.k. Sanki fazla para alıyor yalama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keske devlet kurumlarinin hepsini ozellestirseler de memurlar kafalarına gore ahkam kesmese..
  • Ben şimdiki yerimden önce, bulunduğum bölgenin en büyük fabrikalarından birinde çalıştım. Adamların aylık kazancı duruma göre 100bin lira 1milyon lira arasında değişiyordu fakat hala çaycılık yapan elemana 600 TL ücret ödüyorlardı düşünebiliyor musun ? Adamın hesabına asgari ücret yatırıyorlardı, adamda paranın hepsini çekip içinden 600 TL alıyordu. Resmen şaka gibi. Yani adamlar o kadar paranın arasında ceplerine girecek 700 TL yi düşünüyorlar. Ben hayatımda böyle birşey görmemiştim. Bunu görünce dünya görüşüm değişti resmen.
  • 2023 ü ölmeden bekleyin, hepimiz zengin olacağız.

• Ike kullanıcısına yanıt
    Çalıştığım fabrikada bir işçi gece vardiyasına yastık ve battaniye getirip uyuyordu. Sonra gece vardiyasında üretilen malın miktarı düşünce şüphelendik ve güvenlik kamerasından izleyince anladık adamın uyuduğunu. Bu adamın yaptığı da işverene haksızlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

Bankalar Bakanlıklar Belediyeler ve patronların kölesi Türkiye Vatandaşları..siz bunları halen ayrı şeyler sanın.

Rahmetli ! ! Mustafa Koç bir röportajda şöyle diyor avrupa yatırım yapmam sendikalar kurallar var..

Bu ülkeler resmi sömürgedir Türkiye sömürge bile değildir

Sömürgenin sömürgesidir..

TÜRKİYE'nin birçok kurumunu binde biri fiyata peşkeş çeken banka ünlü komedyenle sizi uyutuyor siz ona değil kendinize gülüyorsunuz haberiniz yok..

Peki CB başdanışmanı Yiğit Bulut ne diyordu

Çin avrupaya çok uzak bizi avrupaya yakın küçük Çin yapmak istiyolar..

Çinle şuan büyük şehirlerimiz yarışır trafik yüksek binealar kirlilik iphone üretirken ölenleri bizde emsalleri yavaş yavaş oluyor....

• Bulunduğunuz çalışma koşullarından daha zor olan işlerde çalışınca, beterin beteri de varmış diyebilirsiniz. Haftanın 3 günü sabah 8.30, akşam 22.30 arası çalışan tanıdığım var.

Cumartesi günü ise ayda 2 defa çalışıyor. Bütün gün ayakta, ambalajlı gıda istiflemesi, palete sıralaması, konteynere yüklemesi, vesaire sorumlulukları var.

Garibim adam eve girince 1 saat oturup sonra uyuyormuş. Haftanın 3 günü sadece 1 saatinizi kendinize ayırabildiginizi düşünün.

Ve sonuçta elıne geçen asgari ücret. Ne kadar acı. Mesai ücretini de 100 saati aştıktan sonra 3 taksitte alabiliyor.

Allah sabır versin benzeri durumda olanlara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

keske devlet kurumlarinin hepsini ozellestirseler de memurlar kafalarına gore ahkam kesmese..

merak etme onuda yaparlar bu gidişle zaten elden çıkaracak özelleşecek kurum kalmayınca performansa dayalı maaş diye pat diye tokadı basacaklar bak gören düşük bir limit olacak gerisi fırt çok kötü ise görevden ihraç çare yok çünkü hazır nereye kadar köprü yol köprü yol beton
  • quote:

quote:

Bankalar Bakanlıklar Belediyeler ve patronların kölesi Türkiye Vatandaşları..siz bunları halen ayrı şeyler sanın.

Rahmetli ! ! Mustafa Koç bir röportajda şöyle diyor avrupa yatırım yapmam sendikalar kurallar var..

Bu ülkeler resmi sömürgedir Türkiye sömürge bile değildir

Sömürgenin sömürgesidir..

TÜRKİYE'nin birçok kurumunu binde biri fiyata peşkeş çeken banka ünlü komedyenle sizi uyutuyor siz ona değil kendinize gülüyorsunuz haberiniz yok..

Peki CB başdanışmanı Yiğit Bulut ne diyordu

Çin avrupaya çok uzak bizi avrupaya yakın küçük Çin yapmak istiyolar..

Çinle şuan büyük şehirlerimiz yarışır trafik yüksek binealar kirlilik iphone üretirken ölenleri bizde emsalleri yavaş yavaş oluyor....

pire kadar beyni olmayan kişileri neden kaale alıyorsunuz kafasındaki jöle kadar aklı yok o yiğit mi neyse

• shintai kullanıcısına yanıt
    Allah sabır versin dediğin gibi işleri çok zor. Her zaman için beterin beteri vardır elbet bu halimize şükürler olsun demek istiyorum. Ama bir yandan da istemiyorum. Çünkü yapılan haksızlıklar boyutu çok fazla aşmış durumda. En basit örneği sizin tanıdığınız insan. Bir insan bu şartlar altında birini çalıştırmaya gönlü nasıl razı oluyor anlamıyorum. Akşam yastığa kafasını koyduğunda hiç mi aklına gelmiyor acaba.
  • Ya işte böyle kategorize etme onu muhalifken söyledi ve doğru söyledi !

Yapılanlara bak tek tek çıkıyor suriye dahil milyonlarca kaçak göçmenle ücretler düşüyor kıdem tazminatı kalkıyor.

Mehmet Şimşek bankaların mevduat yapısını iyileştirmek için Bes çıkardık diyor saldıralar ufak ufak kesintisiz sütüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headkoc -- 19 Mayıs 2017; 15:34:59 >
  • shintai kullanıcısına yanıt
    Normali değil beteri örnek gösterip köleliği normal hale getiriyorlar..

• Kaliteli biriysen eğer kaliteli firmalarda bulunursun. Özel sektörde mimarim. Haftada 5 gün çalışıyorum. 3 haftada bir cumartesileri tam gün mesai olarak maaşa yansıyor. Eğer mesaiye kalmam gerekirse muhakhak maaşa yansıyor. 8 aydır burada çalışıyorum bir kere bile resmi tatil veya dini tatil ayrımı yapılmadan her türlü izin verildi. Nöbete kalması gereken kişilere 2 kat günlük maaş veriliyor resmiyete dayalı olarak. Bir kişi bugune kadar nöbete kalmaya itiraz etti onuda direk işten çıkardılar. Dava açtı kazanamadı. 4 ay daha burada çalışıcam daha sonra daha büyük firmaya iş başvuru için ayrılıcam. Zaten girerken 1 senede nfazla çalışmıyacağımı belirterek girdim.
  • Ben 10 bin lira alıyorum köle değilim diyenler çıkacaktır beyninin köle olmasıyla bedeninizin köle olması arasında fark yok !

Sen o 10 bin lirayı harcarken zaten normal şey bırakmadıkları için anca günü kurtarırsın zihninin uğradığı

yalan riya yalakalık hasarları yanına kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

Kaliteli biriysen eğer kaliteli firmalarda bulunursun. Özel sektörde mimarim. Haftada 5 gün çalışıyorum. 3 haftada bir cumartesileri tam gün mesai olarak maaşa yansıyor. Eğer mesaiye kalmam gerekirse muhakhak maaşa yansıyor. 8 aydır burada çalışıyorum bir kere bile resmi tatil veya dini tatil ayrımı yapılmadan her türlü izin verildi. Nöbete kalması gereken kişilere 2 kat günlük maaş veriliyor resmiyete dayalı olarak. Bir kişi bugune kadar nöbete kalmaya itiraz etti onuda direk işten çıkardılar. Dava açtı kazanamadı. 4 ay daha burada çalışıcam daha sonra daha büyük firmaya iş başvuru için ayrılıcam. Zaten girerken 1 senede nfazla çalışmıyacağımı belirterek girdim.

Mimar kardeşim bırak bu ''Kaliteli'' ayaklarını..

Mimar olarak sen hangi projedesin bilemem ancak senin zaten bedenen bir hasara uğratmazlar seni bugün gördüğümüz o iğrenç yapılardan birinin içine alıp insanlığa o yönde hizmetini sağlarlar ! !

• Shafter kullanıcısına yanıt
    siz doğrusunu yapıyorsunuz dediğiniz gibiyse iş konusunda ahirette alnınız açık olur ama diğerleri ise tüm çalışanları onun boğazına yapışır helal olsun size.
  • Mağazacılık=kölelik. Üç kuruş prim almak için milletin peşinden dolaşma bayramda haftasonunda izni geçtim daha yoğun çalışma. Şuan benim çalıştığım gibi bazı günler 10.00-22.00 çalışmak vs vs vs.

• bunun en büyük sebebi ucuz işçidir. millet artık hak ettiği paranın altına da çalışırım diyor. o da mecburiyetten tabi. böyle olunca da patronlar beğenmiyorsan kapıda orada diyebiliyor. biz de ağzımızı açamıyoruz tabi. türkiye'nin büyük sayılabilecek şirketlerinden birinden çalışıyorum. günde 10 saat, cumartesi 5 saat çalışıyorum. milli bayramlarda full çalışıyoruz. dini bayramlarda da kafalarına göre kara veriyorlar. maaş gecikir, gık edemezsin. istisnalar olsa bile çoğu yerde böyle maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.