Şimdi Ara

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
15
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genel kanı hep aynı yönde. Ülkemizde insanlar köle olmak istemiyor lakin buna mecburlar. Toplu bir başkaldırış olmadığı müddetçe bunun düzelmesi çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Weing W kullanıcısına yanıt
    Şu anda AVM plazalarda hayat çürüten bir gençlik var ve önemli bir kısmının kademe atlaması çok zor bir ihtimal. Bu tip yerlerde 20 - 40 yaş aralığında insanları çalıştırmaya özen gösterirler genelde.

Akla gelen en büyük soru bu insanlar 40'ından sonra nerde çalışacak ? Kimseyi belli bir yaştan sonra böyle mağazalarda çalıştırmıyorlar. 40'ından sonra elde mağaza satış özgeçmişiyle bir yerlerde iş arayışına girecek olmaları çok acı üstelik emeklilik süreçleri tamamlanmamış halde.
  • classlord kullanıcısına yanıt
    Adamlar 500 600 TL ye çalışıyor. Her işi yapıyor. Sigorta yok birşey yok. İşveren Türk işçileri çıkarıp yerine suriyeli alıyor. Kendi orta sınıf insanımız fakirleşirken üst sınıf servetine servet katıyor. Suriyeli için sıkıntı yok nasıl olsa devlet yardım ediyor vergi almıyor. Bütün bu yapılan yardımların da parasını millet kendi cebinden vergiler ile ödüyor. Milletin alım gücü iyiden iyiye düştü. Gelir ile vergi arasındaki denge artık yok malesef.

• Gençleri uyandırmayın üniversite bitirmenin her şeyin sonu olduğunu zannediyorlar. Halbuki hayat yeni başlıyor.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Emeklilik yaşından bahsettin bak beni bir gülme tuttu. Ben e devletten emeklilik yaşımı hesapladım 62 çıktı bu arada ne komik değil mi ? Senin söylediğin konu hakkında düşünmek bile içimi kararttı.

• Son Of Hades kullanıcısına yanıt
    Aynen onlar daha yolun başındalar

• Asıl sömüren piyasa değil, asıl sömüren devletin ekonomi üzerinde ki etkisi. Vergiler makul seviyelere inmeli, maaşlardan yapılan kesintiler olmasa milletin geliri ikiye katlanır. Ayrıca devlet tüm vergi kalemlerini makul seviyeye çekmeli. Lüx yattan vergi almıyor ama gıda'ya %8 bilmem kaç vergi ödüyoruz. Ayrıca piyasada ki devlet tekeli kaldırılmalı, devlet fiyat belirlememeli.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Eğer İstanbul'daysanız özelden pastane isminizi yazın, pastane alışverişlerimizi oradan yapalım.

• Şuna gönülden inanıyorum ve çevremde gördüğüm insanların tecrübelerinden edindiğim bilgiyle söylüyorum ki özel sektörde hakikaten işçiye değer verenler Ermeniler ve onlar kadar olmasalar bile Yahudiler.Ben kendini Atatürkçüyüm diye adlandıran insanın yanında da çalıştım,5 vakit namaz kılanın da,Hükümet yalakasının da hepsi aynı.İyi bir patrona sahip olma ihtimaliniz en fazla 100 de 1 bu ülkede öyleleri var ki bayram tatillerini yıllık izinden kesiyor,ben de muhasebeciyim geçen yıl patron 15 Temmuz'dan sonraki gün işe çağırdı sevkiyat var diye.Askeriyeye yakın yerdeydik üstelik yollar kapalıydı. Devlette çalışma meselesine gelince biraz vicdan yoksunu olmak şart bence masa başı çalışanların birçoğu bir tanıdık vasıtasıyla oraya girenler akşama kadar hiçbir iş yapmayıp utanmadan maaş alan insanlardan oluşuyor ben şahsen böyle bir işte çalışmak istemem de elbet vardır böyle çalışıp maaş almak isteyenler.Ya yurtdışına gideceksin bir yolunu bulup orada çalışacaksın ya da hangi iş yapıyorsan o işte kendini geliştirebileceğin kadar çok geliştireceksin ondan sonra da patron sana bağımlı olur zaten sen ona olmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 19 Mayıs 2017; 16:58:46 >

• Konuya bekleniyorsunuz.
  • İyi de bunu nasıl yapacak ? Ülkenin vergiden başka ne geliri varda bu vergileri aşşağıya çekecek ? Daha o ödediğimiz %18 kdv %20 olacak ilerde. Ben sana şöyle söyleyeyim. Diyelimki haddanen var ve demir kütüğü üreteceksin. Bunun için sana demir cevheri lazım. Onu alırken devlet bi %18 kdv alıyor. Sonra sen onu işliyorsun demir kütüğü haline getiriyorsun sonra o kütüğü başka bir haddaneye yie satıyorsun ve devlet yine %18 kdv alıyor. Sonra o sattığın kütük işlenip, inşaat demiri haline geliyor. Sonra o firmada bir demir tüccarına o inşaat demirini satıyor ve devlet yine %18 kdv alıyor. Demir tüccarıda son olarak inşaata satıyor ve devlet yine %18 kdv alıyor. Olayın büyüklüğünün boyutunun farkına varabildiniz mi ? Ve bu sadece demir için geçerli değil elbette. Hayatınızda bulunan neredeyse herşeyden devlet vergi alıyor.

• bu sene iş yok dolar arttı diye maaşa zam yapmadı. dolar arttı diye teknik servis ücretini %50 artırdı. eldeki malın dövize göre değeri arttı. yemek istihkakını geçen sene ki gibi 10tl de tutuyor yemekçi 1 menüye 12 tl istiyor, patron o zaman ordan alma diyor. mal sahibine ırın kırın etmeden kirayı arttırıp verdi ama ben aynı ücrete devam.
  • İşte bütün hayatımı yaptığım işi geliştirmek için harcamak istemiyorum. Sadece bir fırsat kolluyorum yurtdışı için

• quote:

Orijinalden alıntı: piyanist2014

Eğer İstanbul'daysanız özelden pastane isminizi yazın, pastane alışverişlerimizi oradan yapalım.

pastane ambalaji ureticisiyim :) pastanem yok yani.sadece pastanelere hizmet ediyorum.
    Pasta-tatli kutulari,plastik posetler ve kese kagidi uretimi yapiyorum.
  • Özel sektör = Kölelik
    Devlet = Liyakat adı altında her türlü torpil bir kısmı ne olacağı belli olmayan taşeronlar.
    Kobi = Yandaş harici sırtına vergi yüklenen işletmeler(Yandaştan vergi silerler)

Falan filan .

Kardeşlerim bunlar 'asgari ücrete zam yapacağız' diyorlar// Akp mitingi (Chp vaadi 1500 tl)

Mitingdeki büyük oyunu görenler topluluğu : Yuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuh !

Müstehak.

• Ben sana birşey söyleyeyim mi ? Bu ekonomik krizlerden falan patronların çok azı etkileniyor. Patronlar yine bir yerden bir şekilde paralarını kazanıyor. Olan yine senin benim gibi insanlara oluyor. Ecevit döneminde ekonomik kriz var diye Ecevit e yazar kasa fırlatan bir adam vardı hatırlıyor musun ? Şimdi hadi git yap bakalım aynısını yaptırırlar mı. Hadi yaptıracak olsalar diyelim, o zamanda yazar kasayı alamazsın. Çünkü o da artık çok pahalı.

• Haftalık toplam 54 saat mağazada çalışıyorum. 45 saat kuralı uygulayan mağaza görmedim. Yukarıda arkadaş demiş online kısıma bakan taraf yata yata çalışırken mağazadakiler it gibi her işi yapıyor. Aynısı burada da geçerli. Resmi tatiller, bayramlar 1 gün tatil bilindiği gibi. Kölelerin hayatı yok çünkü, onların sevdikleriyle vakit geçirmeye hakları yok.

Kotası minimum aylık 1 milyon satış yapan mağazada kölelere gülünecek bir miktar prim verilir(kota tutarsa). Şirket sahibi Lamboya biner.

Darbe gecesinin sabahı mağaza açtırdılar. Bir grup gelip yağmalamaya kalksa personelin de canına kast etse ne de olsa kaos var diye, kimsenin umurunda bile olmazdı.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Hocam bir pastahane açın en iyisi müşteriniz hazır :)

• kerrjo1 kullanıcısına yanıt
    Ucu bize de dokunuyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weing -- 19 Mayıs 2017; 17:11:41 >
  • valla kusura bakmayın da, hepiniz iş veren veya oğlu olsanız aynısını yaparsınız,

para insanların gözünü kör ediyor

örneğin staj gördüğüm fabrika ( habaş - rahat 5 milyar dolar serveti var bilinen)

işçilere 10 kuruş zam vermek istemiyor

işcilerin maşşlarının fabrikaya zararı %2-3 diye biliyorum

bakalım sahibi ölcek 10 milyar serveti nereye götürcek

En Zenginleri sıralamasına bu yıl Mehmet Rüştü Başaran (yandaki fotoğraf) 773'üncü sıradan girdi.
    2010'daki haber
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.