Şimdi Ara

Pc'yi Kendimiz mi toplamalı Yoksa Bilgisayarcımı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar haftaiçi pc topluyacam .Ancak pcyi kendim mi toplasam yoksa bilgisayarcımı diye düşünüyorum. Kendim geçen bi tane topladım arkadaşa ama şimdi kasa topraklaması usb kabloları falan biraz uğraştırıyor. garanti açısından da bişi olduğunda siz topladınız bu pcyi demek aslında daha iyi(Montaj hatası gibi bişi benim için söz konusu olmaz hiç değilse.) Ama gelgelelimki çoğu teknik serviste gördüğüm üzere elemanların pc toplama usulü beni endişelendiriyor. Yani kimi yerde az uğraşmak için eksik vida atıyor,kablolara falan sökecekmiş gibi davranıyor. Bunun dışında da duyduğum üzere kutulardan cdleri alanlar falan. Sizce napmalıyım.

• valla şimdi bütün bilgisayar firmalarını kastetmiyorum ama bir çoğu (özellikle montaja para istemeyenler) kutuların içinden cdleri alıyor, ikişer tane olan kablolardan fazla olanını alıyor, az vida takıyor. (ki benim pc toplandı. getirdim açtım adam cdrom a 2 vida takmış uçak gibi ses geliyordu valla.epey bir pişman oldum) yapabiliyorsan kendin yap. hem onun zevki hiç bir şeyde yok. kolay gelsin hadi...
  • Valla ben bu i$le uğra$ıyorum. Hiç bir kullanıcının aklı bende kalmaz, gönül rahatlığıyla bana güvenebilirler. Ama artık 2 tane windows kuran adam bile kendini bilgisayarcı ilan ettiğinden bilgisayar parçalarını alacağın firmaya bağlı bir durum oluyor bu toplama i$lemi. Sen eğer toplama konusunda bilgin varsa, yardım alabileceğin çevrende arkadaşın varsa, al parçalarını kasaya kendin monte et. Zorda kalmadan hiçbir$eyi ba$aramazsın. Takıldığın yerde yaz buraya sor, mutlaka yardımcı olacak biri çıkar. Aç bir telefon bir teknik servise yada aldığın yere danı$. Bence kendin topla, daha titiz davranırsın. Her bilgisayarcı senin bilgisayarına senin baktığın gözle bakıp özen göstermez. Çünkü adamın i$i bu ve bazıları bir süre sonra çok sıradan geldiği için gereken ilgiyi göstermeyebiliyor. Kendin topla, arada bir terle stres ya$a ya bu nereye takılcak, bu ne olacak, ya bu pc neden açmıyor de, ama en sonunda gönül rahatlığıyla kullan bilgisayarını, aklında bir soru i$areti kalmadan.. Güle güle kullan =)

• quote:

Orijinalden alıntı: Pikachu

Valla ben bu i$le uğra$ıyorum. Hiç bir kullanıcının aklı bende kalmaz, gönül rahatlığıyla bana güvenebilirler. Ama artık 2 tane windows kuran adam bile kendini bilgisayarcı ilan ettiğinden bilgisayar parçalarını alacağın firmaya bağlı bir durum oluyor bu toplama i$lemi. Sen eğer toplama konusunda bilgin varsa, yardım alabileceğin çevrende arkadaşın varsa, al parçalarını kasaya kendin monte et. Zorda kalmadan hiçbir$eyi ba$aramazsın. Takıldığın yerde yaz buraya sor, mutlaka yardımcı olacak biri çıkar. Aç bir telefon bir teknik servise yada aldığın yere danı$. Bence kendin topla, daha titiz davranırsın. Her bilgisayarcı senin bilgisayarına senin baktığın gözle bakıp özen göstermez. Çünkü adamın i$i bu ve bazıları bir süre sonra çok sıradan geldiği için gereken ilgiyi göstermeyebiliyor. Kendin topla, arada bir terle stres ya$a ya bu nereye takılcak, bu ne olacak, ya bu pc neden açmıyor de, ama en sonunda gönül rahatlığıyla kullan bilgisayarını, aklında bir soru i$areti kalmadan.. Güle güle kullan =)
    elin yatkın değilse bilgisayarcı toplasın. adam her gün toplaya toplaya otomatiğe bağlamıştır.
    ama özene bezene yapmak istiyorsan kendin topla.

• quote:

Valla ben bu i$le uğra$ıyorum. Hiç bir kullanıcının aklı bende kalmaz, gönül rahatlığıyla bana güvenebilirler. Ama artık 2 tane windows kuran adam bile kendini bilgisayarcı ilan ettiğinden bilgisayar parçalarını alacağın firmaya bağlı bir durum oluyor bu toplama i$lemi. Sen eğer toplama konusunda bilgin varsa, yardım alabileceğin çevrende arkadaşın varsa, al parçalarını kasaya kendin monte et. Zorda kalmadan hiçbir$eyi ba$aramazsın. Takıldığın yerde yaz buraya sor, mutlaka yardımcı olacak biri çıkar. Aç bir telefon bir teknik servise yada aldığın yere danı$. Bence kendin topla, daha titiz davranırsın. Her bilgisayarcı senin bilgisayarına senin baktığın gözle bakıp özen göstermez. Çünkü adamın i$i bu ve bazıları bir süre sonra çok sıradan geldiği için gereken ilgiyi göstermeyebiliyor. Kendin topla, arada bir terle stres ya$a ya bu nereye takılcak, bu ne olacak, ya bu pc neden açmıyor de, ama en sonunda gönül rahatlığıyla kullan bilgisayarını, aklında bir soru i$areti kalmadan.. Güle güle kullan =)
    pc 'yi kesinlikle kendin toplamalısın. Yapa yapa öğrenicen

• quote:

Sağolun arkadaşlar. Ben bişi daha sorcam. Asusun p5ld2 boardlarda sata-2 desteği varmı?Bide sata hdd yi başlangıçta görmeme(yani önce sata disket oluşturup tanıtma gibi)sorunu varmıdır. Sata hdd tanıtmak zormuş diye bişi duydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: R4V3N

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: PC54

Ya toplamasına topladım 3 478 pin bide lga topladım ama bunlar hep tanıdıkların falandı. Şimdi kendine topluycak olunca insan herşey mükemmel olsun istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust_fox

quote:

Ya toplamasına topladım 3 478 pin bide lga topladım ama bunlar hep tanıdıkların falandı. Şimdi kendine topluycak olunca insan herşey mükemmel olsun istiyor.

Alıntıları Göster
    dostum sana küçük bi örnek veriim bizim bi abinin bilgisayarını yeni kurucaktım.bilgisayarı golddan almış.işlemcinin koduna bakmak için fanı söktüm bide ne görelim adamlar fanın altındaki kağıdı çıkarmadan takmışlar aklında bulunsun

• quote:

Orijinalden alıntı: trust_fox

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: trust_fox

quote:

kendin topla.....

• quote:

Orijinalden alıntı: R4V3N

quote:

quote:

kendin topla.....

Alıntıları Göster
    Kendin topla öğrenirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

Kendin topla öğrenirsin

Alıntıları Göster
    İşin aslı hepimiz bu şekilde öğrendik bu işi. 3/4 tane montaj yapmışsın. Artı çoğu parçanın kitapcığı var. Tek yapman gereken uyumlu bileşenleri seçmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem_06

İşin aslı hepimiz bu şekilde öğrendik bu işi. 3/4 tane montaj yapmışsın. Artı çoğu parçanın kitapcığı var. Tek yapman gereken uyumlu bileşenleri seçmen.

Alıntıları Göster
    ben ilk başta 100 ytl lik bir 2. el pc aldım.onu 10-15 defa toplayıp parçaladım.bazı parçalar mefta oldu ama en sonunda öğrendim.şimdi kendi pc mi kendim topluyorum.sende böyle yap bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Farabî

ben ilk başta 100 ytl lik bir 2. el pc aldım.onu 10-15 defa toplayıp parçaladım.bazı parçalar mefta oldu ama en sonunda öğrendim.şimdi kendi pc mi kendim topluyorum.sende böyle yap bence

Alıntıları Göster
    Kendin toplarsan sen kazanırsın dostum
  • quote:

Arkadaşlar haftaiçi pc topluyacam .Ancak pcyi kendim mi toplasam yoksa bilgisayarcımı diye düşünüyorum. Kendim geçen bi tane topladım arkadaşa ama şimdi kasa topraklaması usb kabloları falan biraz uğraştırıyor. garanti açısından da bişi olduğunda siz topladınız bu pcyi demek aslında daha iyi(Montaj hatası gibi bişi benim için söz konusu olmaz hiç değilse.) Ama gelgelelimki çoğu teknik serviste gördüğüm üzere elemanların pc toplama usulü beni endişelendiriyor. Yani kimi yerde az uğraşmak için eksik vida atıyor,kablolara falan sökecekmiş gibi davranıyor. Bunun dışında da duyduğum üzere kutulardan cdleri alanlar falan. Sizce napmalıyım.

bak ben sana diyeyim kendin topla.ondan sonra bilgisayarda bir kusur çıkınca ben toplasaydım böyle olmazdı diyeceksin.
    bilgisayarcı dediğin neki başından salma toplayacak sıradan bir bilgisayar gibi.ama sen toplarsan en azından parçalara daha nazik olacağından eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Farabî

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

e yakında yarbay olacan doğal olarak bil yani değil mi???

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdas27

quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

e yakında yarbay olacan doğal olarak bil yani değil mi???

Alıntıları Göster
    bence bilgisayarcı toplasın herişi ehline bırakmak lazım. Hem garanti içinde önemli. Ama Güvendiğin bir bilgisayarcı olursa iyi olur.

• bence kendin toplasan daha iyi bilgisayarcının işi bu, ancak için sinerek istediğin gibi toplarsın kablolarını daha derli toplu bağlarsın,iş estetiğe kalırsa kimse senin istediğini yapmayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: neta

bence kendin toplasan daha iyi bilgisayarcının işi bu, ancak için sinerek istediğin gibi toplarsın kablolarını daha derli toplu bağlarsın,iş estetiğe kalırsa kimse senin istediğini yapmayacaktır
    kendin topla
    çok zevklidir
    bana kimse öğretmedi
    5 yıl önce kitapçıktan baka baka yapmıştım hiç zor değil tırsacak bir şeyde yok
    sadece cpu ve cpu fanı montajı dikkat gerektiriyor
    eğer beceremem diyorsan aldığın yere sadece cpu montajını yaptırt iki dakikada gerisini sen topla
  • quote:

Orijinalden alıntı: neta

bence kendin toplasan daha iyi bilgisayarcının işi bu, ancak için sinerek istediğin gibi toplarsın kablolarını daha derli toplu bağlarsın,iş estetiğe kalırsa kimse senin istediğini yapmayacaktır
    hiç birşey bilmiyorsan bilgisayarcıya toplattır ama toplarken başlarında durmak lazım......biraz da olda hardwareden çakıyosan da kitapçıklara bakarak cok dikkatli bir şekilde kendin toplayabilirsin hem senin için tecrube de olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Annalise

bence bilgisayarcı toplasın herişi ehline bırakmak lazım. Hem garanti içinde önemli. Ama Güvendiğin bir bilgisayarcı olursa iyi olur.

Alıntıları Göster
    Bence PC yi satın aldığın yer toplamalı.Eve gelince sende eksik vidaları vs. takar kontrolleri yaparsın.Bu işte profesyonel değilsen özellikle Ram ve işlemciyi takarken anakarta zarar verebilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.