Şimdi Ara

Playstation3'ün Geleceği? İleriye dönük tahmin. (Yeni oyunlar eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğumuz görkeminden, ihtişamından ve vaatlerinden etkilenerek birer Ps3 sahibi olduk. Üstelik varımızı yoğumuzu verip oyun oynamaya çalışıyoruz. Ama öyle bir duruma geldi ki Ps3 aldım dediğimiz zaman herkes keriz gözüyle bakmaya başladı. Ps3'te oyun yok, Xbox360 daha güzel, Wii niye almadın sözleriyle karşılaşıyoruz. Ama eskiden ilk çıktığında Ps2m var dendiği zaman akan sular duruyordu. Şuan Ps3'te güzel oyunların azlığı ortada. Henüz hiçbir Playstation klasiği çıkmadı. Acaba ileride Ps3 hakettiği yeri alacak mı? Yoksa Xbox360 ve Wii'nin gölgesinde mi kalacak? Hem Ps3 hem de Xbox360 sahibi olarak tarafsız düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Elbetteki Ps3'e çıkacak özel oyunlar bu rekabetin yolunu çizecek. Ben de 2007 sonu ve 2008 ilk yarı yılında çıkacak oyunları ve yaratacakları etkiyi tahmin etmeye çalışacağım. Bütün bu yazdıklarım kendi kişisel görüşlerim. Xbox360 vs Ps3 kavgasına dönüştürmeyelim lütfen. (Her iki konsol da bence iyi. )

2008 gerçekten Ps3 sahipleri için güzel bir yıl mı olacak?

Clive Barker's Jericho (23 Ekim 2007)

Çok yakın bir zamanda Xbox360'a ve Ps3'e çıkacak olan oyunun demosu PSN'de şuan bulunuyor. Ps3 satışlarında bir etki yaratacağını düşünmüyorum. Çok güzel korku öğeleri bulunan, grafiksel olarak hoş bir oyun. Ancak Xbox360 versiyonun daha iyi olacağını düşünüyorum çünkü demoda oyun çok yavaşlıyordu. Kötü port edilen oyunlardan biri olacak.

Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2008 (26 Ekim 2007)

Çoğu kişi Ps3'ün en büyük eksikliğini daha "Pes" oyunu çıkmamış olmasına bağlıyor. Ama bu eksik 9 gün sonra sona erecek çünkü beklenilen oyuna çok az kaldı. Xbox360 ve Wii'ye de çıkacak olan yeni Pes oyunu, Ps3'e özel bir oyun olmamasına rağmen satışları etkileme potansiyeline sahip. Konsol alıp Pes'ten başka hiçbir oyun oynamayan birsürü tanıdığım var. Bu tarz oyuncular tereddüt etmeden Ps3 alacaktır.

Call of Duty 4: Modern Warfare (2 Kasım 2007)

Günümüz zamanında geçen bir savaş oyunu olan Call of Duty 4, gerçekçi grafikleriyle dikkat çekiyor. Ancak önceki Call of Duty 3 oyununda olduğu gibi çeşitli yavaşlamalar ve hatalar bu oyunda da mevcut olur. Zaten ön incelemelerde bu konu üzerine değinmişler. Bu oyunun aslında en büyük eksiği bence tam bir hikayesinin olmamasıdır. Call of Duty 3'te işgal altındaki Fransa'yı değişik bölgelerde değişik milletlerin ordularıyla Almanlar'ın elinden kurtarmaya çalışıyorduk. Tek bir asker üzerinde yoğunlaşıp "Resistance" gibi hikaye şeklinde olsaydı daha güzel olurdu diye düşünüyorum. İnşallah Call of Duty 4'te öyle olur ama olacağını sanmıyorum. Ancak multiplayer olarak çok zevkli bir oyun olacağa benziyor. Ps3 satışlarında bir etki yaratmaz.

Need for Speed ProStreet (2 Kasım 2007)

EA'ın yeni araba yarışı. Ps3 sahipleri bu oyunu edinecektir ama Xbox360'a ve Wii'ye de çıkacak oyun için kimse parasını harcayıp PS3 almaz. Ayrıca EA oyunları Ps3'e çok kötü port ediliyor. Bu oyun da öyle olur.

Assassin's Creed (16 Kasım 2007)

Farklı, grafikleriyle ön planda, bir katili canlandıracağımız bu oyun belki bu sonbaharda çıkacak en güzel oyun olacak. Ps3'e özel olsaydı farklı olabilirdi ama Ps3 satışlarını etkilemez. Çünkü Ps3'ün ihtiyacı olan Ps3'e özel oyunlar. Ancak her Ps3 sahibi varını yoğunu satıp bu oyunu alacaktır.

Uncharted: Drake's Fortune (Kasım 2007) Ps3'e özel

Bu ara herkesin beklediği oyun Uncharted: Drake's Fortune. Tomb Raider ve Indiana Jones karışımı bir oyuna benzeyen Uncharted grafikleriyle göze çarpıyor. Ama gerçekçi olmak gerekirse çok yaratıcı ve farklı bir oyun değil. Bana göre bu oyunun çıkması Ps3 satışlarını çok etkilemeyecek. Yine bazı oyun siteleri yüksek puan verirken bazıları yerden yere vuracak.

Ratchet and Clank: Tools of Destruction (Kasım 2007) Ps3'e özel

Platform tarzı oyunlardan hoşlananlar bu oyunu iple çekiyor. Demosunu oynadım. Animasyon filmlerini andıran bir oyun. Çok hareketli, güzel grafikli, eğlenceli bir oyun. Ama yinede daha Ps3 almayan oyuncular bu oyun için Ps3 almazlar ve satışlar yine yavaş ilerlemeye devam eder.

Haze (Kasım 2007) Ps3'e özel

İlk olarak Ps3'e çıkacak olan oyunun Xbox360'a da çıkacak. Halo3'le rakip olarak lanse ediliyor ama acaba Halo3'ün bu ay kırdığı satış rakamının yanına azıcık olsun yaklaşabilecek mi? Bence bu oyun da beklenilen etkiyi yaratmayacak.

Ferrari Challenge (2007 sonları) Ps3'e özel

Ps3 Ferrari ve F1 oyunlarının ana konsolu. Bu lisanslı oyunlar nedense Xbox360'a çıkartılmıyor. Firmalar Sony ile anlaştığı için Sony için iyi bir koz. Ferrari severleri konsol almaya bile teşvik edeceği ortada. Xbox360'ta çıkan araba yarışları çok etkileyici olmuyor. Bence Forza 2 grafik olarak kötü. Büyük heveslerle oyunu edindim ama beklediğim gibi çıkmadı. PGR4'te de grafikler beni rahatsız etti. Ama Ps3'teki F1 ve Gran Turismo HD grafikleri daha etkileyici. Araba yarışlarında Ps3 daha iddalı.

White Knight Chronicles (Aralık 2007) Ps3'e özel

İlk önce 2007 sonu Japonya'da çıkacak olan oyun 2008 başı Amerika'da çıkacak. Japonya'da güzel bir etki yaratacağını düşünüyorum. Japonya'da satışlar hızlanacak. Ama Amerika yada Avrupa'da durumu değiştirmez. Yine de arşivlik bir RPG oyunu olacağını düşünüyorum.

Soulcalibur IV (Ocak 2008)

Sega Dreamcast'te ilk çıktığı zaman çok büyük bir etki yaratmıştı. Hatta IGN sitesi oyuna 10 üzerinden 10 vermişti. Bir dövüş oyununa bu zamana kadar verdikleri en yüksek puan. Oyunun IV. sürümü hiç şüphesiz çok beğenilecektir. Karakter modellemeleri çok detaylı. 2008 yılı için güzel bir başlangıç olacak. Noel ve yılbaşı etkisiyle düşecek fiyatlar da göz önünde bulunduğunda Ps3 satışlarının artacağını düşünüyorum.

Silent hill 5 (Ocak 2008)

Korku oyunu diyince en çok akla gelen oyun Silent Hill serisidir. Serinin en çok sevilen oyunu Silent Hill 2 idi. Bitirdiğim zaman çok kötü olmuştum ve etkisini bir hafta yaşamıştım. 5. oyunun hikayesi ve atmosferi de 2. oyun gibi olacakmış. Bu yüzden bu oyunun çok iyi olacağını düşünüyorum. Eski yıllarda sadece Playstation'a ve bilgisayara çıkmış olan oyun bu sefer Xbox360 için de çıkartılacak. Sony elindeki en büyük kozlardan birini kaybetti. Ps3 satışlarını etkilemez.

Afrika (2008 başları) Ps3'e özel

Ne oyunun türü, ne amaç, hiçbirşey daha açıklığa kavuşmadı. Son yayımlanan video'da bir fotoğrafçı gözüküyor. Bu yüzden National Geographic belgeseli çeken bir fotoğrafçıyı yöneteceğimiz düşünülüyor. Grafik olarak güzel, farklı bir tür oluşturacak bir oyuna benziyor. Ama fos çıkma ihtimali yüksek bir oyun. O yüzden bundan da çok ümitli değilim.

LıttleBigPlanet (Şubat 2008) Ps3'e özel

Bu zamana kadar Ps3'e çıkmış olacak en yaratıcı ve özel oyun olacak. Benim de Ps3 almama etki eden en önemli oyun. 4 kişi aynı anda oynayabilme özelliği, grafikleri, tarzı, herşeyiyle çok güzel bir oyun olacağa benziyor. Xbox360 sahiplerinin kıskanabileceği ilk oyun olacak.

Final Fantasy XIII (Japonya'da Şubat 2008, Avrupa'da 2008 ilk çeyrek) Ps3'e özel

Ps3'e çıkacak ilk Final Fantasy oyunu olacak olan Final Fantasy XIII, "Fabula Nova Crystallis" diye adlandırılan üçlemenin ilk oyunu olacak. Bu üçlemenin ilk iki oyunu (Final Fantasy XIII ve Final Fantasy Versus XIII) sadece Ps3'e özel, diğer oyun "Final Fantasy Agito XIII" da mobil telefonlar için yapılacak. Japon oyun sektörürün belkide en çok beklediği oyun bu oyundur. İlk olarak Japonya'da çıkacak, daha sonraki aylarda Avrupa'da çıkacak. Daha önceki senelerde Ps1 ve Ps2'de bu zamana kadar çıkmış olan her Final Fantasy oyunu çok büyük etki yaratmıştır. Özellikle Japonya'da yeni oyunun çıkması adeta bayram havasında kutlanarak karşılanmıştır. Bu oyunun da öyle karşılanacağına şaşırmamak gerek. İndirimli Ps3ler ve 40GBlık daha ucuz olan Ps3 modelleri sayesinde de Ps3 satışları özellikle Japonya'da patlama yapacak. Bence daha Ps3 almamış olan Japonlar sırf bu oyun için Ps3 alacaklar. Avrupa'da da çok beklenen bir oyun olduğu için Avrupa satışları da fark edilir şekilde hızlanacaktır.

Alone in the Dark (2008 ilk çeyrek)

Güzel bir korku oyunu olan Alone in the Dark serisi Silent Hill 5'e güzel bir alternatif olacaktır. Ancak Ps3 satışlarında bir etki yaratmaz.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (Mart 2008) Ps3'e özel

Yer yerinden oynayacak. Hem Ps3 hem oyun özellikle Japonya'da satış rekorları kıracak. Ps3 diyince ilk akla gelen oyun olacak. Birçok kişi sadece bu oyun için Ps3 alacak. Ps3 için dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Çünkü Avrupa, Amerikan ve Japon oyuncularının aynı anda heyecanla beklediği ilk oyun Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Ps3 Starter Packleri içinde hem Metal Gear Solid 4, hem de Final Fantasy XIII şeklinde hazırlarlarsa yer yerinden oynar.

Unreal Tournament 3 (2008 ilk çeyrek) Ps3'e özel

Zamanlama olarak Ps3 için özel olacak olan oyun Metal Gear Solid'in ve Final Fantasy XIII'ün üstüne tuz biber ekecek. Özellikle Sony, bu oyunun kendi platformunda mükemmel olmasını istediği için yapım aşamasında Ps3'ü en etkin şekilde kullanmaları için yardımcı oluyor. Unreal 3 motorunun en iyi şekilde çalışması için uğraşıyorlar. Artık kimse Ps3 sahiplerine oyununuz yok diyemeyecek. Satışlar artmaya devam edecek. Gears of War'dan daha güzel grafikli oyun yok diyen Xbox360 sahipleri, Gears of War'dan 1 yıl sonra çıkmış olacak oyunun daha da ileri grafiklerini görünce artık grafik tartışmasına girmeyecekler.

Gran Turismo 5 Prologue (2008 ilk çeyrek) Ps3'e özel

Gran Turismo 5'in nasıl olacağını gösteren ilk ipucu olacak. Gran Turismo 5'in yerini tutmasa bile 16 kişi internetten oynayabilme özelliği oyunun iyi satmasına neden olacak diye düşünüyorum.

Devil May Cry 4 (2008 ilk çeyrek)

Oyun ilk açıklandığı sırada Ps3'e özel olacağı söyleniyordu ama daha sonra Xbox360'a da çıkacağı açıklandı. Sony büyük bir koz kaybetti. Belki Ps3 satışlarında bir etkisi olmaz ama çok satacağı şimdiden belli. Ancak oyun ilk başta Ps3 için yapılmaya başlandığı için, Xbox360 ile arasında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum, fark olsa bile bu pozitif yönde olabilir.

Tekken 6 (2008 ilk çeyrek) Ps3'e özel

Tekken 6 belkide şuan oyun sektöründe en çok beklenen dövüş oyunu. Satışları tekrar tetikleyecek. Piyasaya birsürü güzel oyun çıktığı için Ps3 satışları bence bu dönem Xbox360'ı geçecek. Ama Wii'nin gerisinde kalacak.

Killzone 2 (2008 ilk çeyrek) Ps3'e özel

En çok beklenen oyunların başında yer alıyor. 2 sene önce aşmış videosu yayımlanan oyundan çok şey bekleniyor. O zaman gösterilen video kadar güzel olmasada güzel bir oyun olacağa benziyor. Metal Gear Solid, Tekken, GTA, GT, LittleBigPlanet'ten sıkılmaya başlayanların alacakları güzel oyunlardan biri olacak.

Gran Turismo 5 (2008 bahar bekleniyor) Ps3'e özel

Şüphesiz en çok beklenen araba yarışı. Gran Turismo 5 Prologue artık tatmin etmemeye başlayacağı sırada çıkacak. Ps3 satışları zirve yapmaya devam edecek. Fazla söze gerek yok.

Star Wars: The Force Unleashed (Nisan 2008)

Darth Vader'ın öğrencisini canlandıracağımız bu oyunda çok büyük kötülükler yapacağız. Heryere kötülük saçıp gücümüzü öfkeden alacağız. Jedi nüfusu azalacak. Xbox360'a da çıkacağı için Ps3 satışlarını çok etkilemez.

Home (2008 bahar) Ps3'e özel

Her Ps3 sahibi bir karakter yaratıp sisteme dahil olacak. Donanımhaberlilerin toplanıp konuşabileceği bir platform olacak. Bedava olması nedeniyle bence kısa sürede yaygınlaşacak. Oyun oynamaktan sıkılanlar Home sokaklarında dolaşacak.

Grand Theft Auto IV (2008 bahar)

Ekim 2007 yılında beklenirken 2008'e ertelenen oyun için çok büyük beklentiler içindeyiz. Ps3 ve Xbox360 için çıkacak.

The Agency (2008) Ps3'e özel

2008'de beklenen başka bir oyun da The Agency. Online olacak oyun bence çok beğenilmeyecek. Yinede oyunu satın alıp oynayan çok kişi olacak.

Wardevil (2008) Ps3'e özel

Ps3'ün gücü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacak. Grafikleri ve atmosferi oldukça etkileyici. Çıtayı yükseltecek.

Eight Days (2008) Ps3'e özel

Oyun hakkında çok fazla bilgi bilinmese bile grafik olarak güzel bir oyun olacağa benziyor.

Heavy Rain (2008 sonbahar) Ps3'e özel

Eğer bu grafikler doğru ise görsel şölen olacak. Ps3 iyi bir yere gelmiş olacak. Bu dönemden sonra bence Ps3 gücünü daha iyi kullanmaya başlayacak. Ayrıca çoğu oyun firması daha önce Ps3 oyunu yaptığı için mimariyi daha iyi anlamış olacak ve gücünü daha iyi kullanacaklar. Şu an özellikle EA ve Ubisoft'un oyunları Ps3'te grafik olarak Xbox360'ın gerisinde. Skate, Fifa08 gibi oyunlar Xbox360'ta antialisingli ve daha hızlı çıkıyor. Ps3 grafiklerini daha iyi yapacaklarını düşünüyorum. Bu dönemde Ps3 satışları hedeflenen düzeye geleceği için Blu-Ray film satışları da artacak. Sony 2007'deki Ps3 zararını telafi edecek.

Final Fantasy Versus XIII (2008 sonu bekleniyor, ama 2009'a sarkabilir) Ps3'e özel

Final Fantasy XIII üçlemesinin ikinci oyunu olacak olan Final Fantasy Versus XIII, en çok dikkat çeken Final Fantasy oyunu gibi gözüküyor. Gerek mistik kahramanın karizması, gerek atmosfer, çok güzel bir oyunun geleceğinin habercisi. Grafik olarak Final Fantasy XIII'ün bir adım ötesi olacağını düşünüyorum. Üçlemenin ikinci oyunu olacağı için daha çok merak uyandıracağını düşünüyorum. Bu dönem artık herkes Ps3'ün kötü satışlarını unutmuş olacak ve Ps3 yerini sağlamlaştıracak. Sony inşallah 2007 yılında yaşadığı malubiyetten bir ders çıkartır ve ileriki projelerini ona göre yapar.

Sonuç ;

Bence Ps3 2008 yazına kadar güzel bir yere gelecek. Ps3 sahipleri Ps3 aldıklarına artık pişman olmayacaklar. Ayrıca Xbox360'ın da kendine özgü çıkacak oyunlarla yerini sağlamlaştıracağını düşünüyorum. Rekabet kızışacak ve bu biz oyun severlere yarayacak. Bütün bunlar benim öngörülerim. :P Kendimi Nostrodamus gibi hissettim birden ama bence öngörülerim haklı çıkacak. Siz ne düşünüyorsunuz?

Not: Ps3'e özel olmayıp çıkacak güzel oyunları da ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray.83 -- 17 Ekim 2007; 14:29:57 >

• haze artik ps3 exi oldu. Tskler. ellerine saglik
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil92

haze artik ps3 exi oldu. Tskler. ellerine saglik
    Cok guzel hazirlamissin, tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil92

haze artik ps3 exi oldu. Tskler. ellerine saglik
    chain limit, second season 01 ve brave arms gibi oyunlar belirleyecek ps3ün kaderini

chain limit

second season 01

brave arms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robin Hood Theory -- 15 Ekim 2007; 22:46:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: paranoid_andr0id

Cok guzel hazirlamissin, tesekkurler.

Alıntıları Göster
    eline sağlık güzel hazırkamışsın. şimdi baktımda gerçekten bayağı etkileyici oyunlar çıkıyor 1 sene içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^mrtalb^

eline sağlık güzel hazırkamışsın. şimdi baktımda gerçekten bayağı etkileyici oyunlar çıkıyor 1 sene içinde.

Alıntıları Göster
    süpriz yumurtalarıda eklemek gerek tabi
  • quote:

Alıntıları Göster
    eline sağlık güzel olmuş cidden. ps3 almak için karasız kalanlara iyi bir yol çizecektir şüphesiz.
    ama final fantasy XIII ü unutmuşsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: power512

süpriz yumurtalarıda eklemek gerek tabi

Alıntıları Göster
    gerçekten güzel bir yazı hazırlamışsın bizde bu arada hafızamızı tazelemiş olduk biraz moral olduevet bu oyunlar bütün oyun hayranlarının oynamayı isteyeceği oyunlar ama unutmayın bunlar ilk çıkan oyunlar bundan 2-3 sene sonra çıkacak oyunlara inanamayacağız kim nederse desin bence ps3 ün önü açık kendini kimseye ispatlamaya ihtiyacı yok önümüzdeki yıllarda bunu hepimiz göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karsiyakali27 -- 15 Ekim 2007; 23:26:26 >

• quote:

Alıntıları Göster
    ben bu eight daysin videosunu e3 2006dan hatırlıyorum çok güzel traileri wardı

ayrıca güzel çalışma bende 1-2 haftaya ps3 alcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak1517

ben bu eight daysin videosunu e3 2006dan hatırlıyorum çok güzel traileri wardı

ayrıca güzel çalışma bende 1-2 haftaya ps3 alcam

Alıntıları Göster
    güzel olmus saol ...
    silent hill 5 de olmalıydı bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

eline sağlık güzel olmuş cidden. ps3 almak için karasız kalanlara iyi bir yol çizecektir şüphesiz.

Alıntıları Göster
    Yorumlarınız için teşekkürler. Aslında Ps3'ün göründüğü kadar kötü durumda olmayacağını göstermek istedim.

quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

Unutmadım aslında ama yeterli bilgiye ulaşamadım. Resim falan bulamayınca eklemedim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: koray.83

Yorumlarınız için teşekkürler. Aslında Ps3'ün göründüğü kadar kötü durumda olmayacağını göstermek istedim.

quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

Unutmadım aslında ama yeterli bilgiye ulaşamadım. Resim falan bulamayınca eklemedim. :)

Alıntıları Göster
    2008 de sadece gt 5 gelsin bana yeter ben 1 sene sıkılmadan oynarım......

• quote:

Orijinalden alıntı: mj 23

güzel olmus saol ...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Melo#15

güzel olmus saol ...

Xbox360'a çıkacak o. Sadece PS3'e çıkacak oyunları ele aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: japonozan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

Bizde inandık değil mi ?

Bu arada yazı çok güzel olmuş arkadaşım baya uğraşmışsın ellerine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: koray.83

quote:

Orjinalden alıntı: Melo#15

güzel olmus saol ...

Xbox360'a çıkacak o. Sadece PS3'e çıkacak oyunları ele aldım.

Alıntıları Göster
    valla dostum ellerine sağlık iyi hazırlamıssın ama benim görüşümü soracak olursan ps3 bazılarının dediği gibi 1sene sonra patlama yapacak falan değil ama şöyle 3-4sene sonra baktığımızda satış konusunda x-box360ı geçerip 2.sıraya oturur ama wiiyi geçeceğini sanmıyorum bu satışlardaki düşüncem eğlence konusuna gelince benim gönlümde sony hiçbir zaman yer tutamicak ama grafik konusuna gelince şuan için x360la başa baş gidiyorlar gibi tam takip etmiyorum ama braz gözlemlediğim kadarıyla böyle . fakat ilerde ps3 en iyi grafikli cihaz olacak gibime geliyor

bunların hepsi benim şahsi görüşümdür lütfen tersleyecek cevaplar yazmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

Bizde inandık değil mi ?

Bu arada yazı çok güzel olmuş arkadaşım baya uğraşmışsın ellerine sağlık.

Alıntıları Göster
    Emeğe saygı +rep

Arkadaşım sağol.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Emeğe saygı +rep

Arkadaşım sağol.

Alıntıları Göster
    Maaşlı dergi editörleri bile bukadar akıcı ve güzel yazı yazamazdı... Gerçekten tebrik ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Maaşlı dergi editörleri bile bukadar akıcı ve güzel yazı yazamazdı... Gerçekten tebrik ederim...

Alıntıları Göster
    Eline sağlık arkadaşım gayet güzel olmuş.Yorumlarında da haklısın.Tarafsız olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Eline sağlık arkadaşım gayet güzel olmuş.Yorumlarında da haklısın.Tarafsız olmuş

Alıntıları Göster
    -GOD OF WAR III-
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

-GOD OF WAR III-

Alıntıları Göster
    güzel yazı hazırlamışsın ben de teraziye tıkladım.

hazirana kadar en çok killzone2 , uncharted , unreal 3ü bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.