Şimdi Ara

Polo 1.2 TDI- Fiesta 1.4 TDCI Titanium- Evo 1.3 Dynamic Sizce Hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk aklımdaki araba yıllardır hayalini kurduğum dostlarımdan tarafımdan bu düşünceden uzaklaştırıldığım araç Ford Fiesta 1.4 TDCİ Titanium 2011 km düşük. Sonra Fiat Evo 1.3 Dynamic 2011 km düşük benzer şekilde birde opel varki her iki araçta çeşitli sıkıntılar yaşatmasına rağmen kasa olarak güzel bir araç ama fiesta kadar değil ve donanımlı değil. Son zamanlarda ağır basan ve sahibinden sitesinde galerilerin haricinde sahibinden kazasız temiz araç bulmak çok güç olan Polo 1.2 TDI 2011-2012 Trendline boş bir araç ancak yakıt yönümden en makul araç bu yılda iyi geçersem 40.000 Km yapacak kadar kapasitem var.

Eve gelmeden yol kenarlarındaki Ford fiestaları süzerek geliyorum gök gri rengi alıp götürüyor beni ansızın sonra sahibinden sitesinde tekrar onlara dalıyorum. Netice itibari ile 33.000 TL biraz daha sıkarsam ancak 34.000 TL çıkar geriye kalan kasko ve trafik sigortasında kredi kartı kullanmak durumunda kalıcam. Tabii bu seneki tatil planlarımıda buhar ederek ancak bu sefer borça girmeden bir araç sahibi olmak istiyorum.

Aklımdayken aracın orjinal olarak üzerinde ne geldiyse onunla kullanırım ekstra bir değişik yapmam. ( Öyle son ses müzik dinlemekten hoşlanmam)

Her yıl model yükseltme adına araç değiştiren biriyim. Kullanıdığım araçları 100.000 Km kadar kullanıyorum ardından satıyorum.

Opel Corsa 1.3 CDTI Essentia C Kasa 2005 100.000km = Volant problemi , Şarj dinamo sorunu, Turbo yağ kaçırma ( Yanlış hatırlamıyorsam)
    Opel Corsa 1.3 CDTI Essentia D Kasa 2007 100.000Km= Şarj dinamosu sorunu ( Bu sanırım yetersiz geldiği için), Motor soğukken rolantide stop etme, birde klima havalandırma panjurları çok dayanıksız mekanizma arızalanıyor. Torpido küçük kapağı zorlayınca plastik menteşeler kırılıyor.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Dynamic 2007 90.000Km = Bu araçta bir sıkıntı yaşamadım. Kullanımını çok sevdim.

Dikkat edilirse 3 araçta zincirli triger derdi olmayan araçlar, ve en önemlisi dizel olmalarıdır.

Aracımı yeni sattım haftalardır araç bakmaktan kına geldi. Araba almasam ev işine mi bulaşsam diye kafam karışıyor zaman zaman lakin arabasız yapmam pek mümkün görünmüyor.

Kafamda bölük pörçük ne varsa yazdım ki... Ümit ediyorum bunları okuma zahmeti gösteren birileri belki bana mantıklı bir yol gösterir düşüncesiyle yazdım.

• 3 araçtada aynı motor var zaten :)

Ben fiestayı oldum olası sevmedim.. 68 HP o motora zayıf kalıyor bence. İçide bana oldukça dar geliyor.. Oyuncağa benzetiyorum.

Açıkçası polonun sadece ismi var bide 1.2 olması vergiden avantaj gibi gözüküyor. Donanım olarak bence kötü..

Bence evo dynamic alın.. Vergi aynı zaten poloyla donanım güzel en iyi tercih bence punto evo olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

3 araçtada aynı motor var zaten :)

Ben fiestayı oldum olası sevmedim.. 68 HP o motora zayıf kalıyor bence. İçide bana oldukça dar geliyor.. Oyuncağa benzetiyorum.

Açıkçası polonun sadece ismi var bide 1.2 olması vergiden avantaj gibi gözüküyor. Donanım olarak bence kötü..

Bence evo dynamic alın.. Vergi aynı zaten poloyla donanım güzel en iyi tercih bence punto evo olacaktır..

Nasıl aynı motor var ?
  • quote:

eviniz yoksa gidin ev alın, arabasızlık çok dert olursa ucuz bir şey alır bir iki sene idare edersiniz. önce başınızı sokacak eviniz olsun gerisi çok daha kolay gelir daima.
  • quote:

Öncelikle teşekkür ederim. 3 Araçta aynı demişsiniz doğrudur ancak bu motor teknojisini en iyi kullanan fiat olduğunu düşünüyorum iş yerimizde koskocaman Dobla'da bile bu motor var. Ben öyle hız meraklısı değilim ayrıca sadece ışıklarda arkada bekleyen takisci minibüscülerin hangimiz önce kornaya basıcaz diye ışık daha sarıdayken ellerini korna üzerinde hazır bulundurmaları olayından en az hasarla çıkmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Nasıl aynı motor var ?

3 Araç listelenmiş..

Opel Corsa,
    Opel Corsa,
    Grande Punto..

Bu 3 araçtada aynı motor var. Fiat'ın multijet motorudur opelin kullandığı Fiat opele motor veriyor.

Grande Puntolardaki 6 vitesli 90 HP modelide astralarda kullanılıyor genelde. Bazı corsalardada mevcut bu 90 HP'lik motor.

Fiesta, Punto evo ya da Polo için demiyorum aynı motor var diye..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Nasıl aynı motor var ?

3 Araç listelenmiş..

Opel Corsa,
    Opel Corsa,
    Grande Punto..

Bu 3 araçtada aynı motor var. Fiat'ın multijet motorudur opelin kullandığı Fiat opele motor veriyor.

Grande Puntolardaki 6 vitesli 90 HP modelide astralarda kullanılıyor genelde. Bazı corsalardada mevcut bu 90 HP'lik motor.

Fiesta, Punto evo ya da Polo için demiyorum aynı motor var diye..

Ben fiesta poloyu kattin sandim, dedim noluyoruz :)
    tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 30 Haziran 2012; 0:17:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavi

Öncelikle teşekkür ederim. 3 Araçta aynı demişsiniz doğrudur ancak bu motor teknojisini en iyi kullanan fiat olduğunu düşünüyorum iş yerimizde koskocaman Dobla'da bile bu motor var. Ben öyle hız meraklısı değilim ayrıca sadece ışıklarda arkada bekleyen takisci minibüscülerin hangimiz önce kornaya basıcaz diye ışık daha sarıdayken ellerini korna üzerinde hazır bulundurmaları olayından en az hasarla çıkmak istiyorum.

Bu mesaj ile beraber mesaj sayım 6161 oluyor

Multijte motor zaten yılın motoru seçilmiş ödüllü bir motor.. Sağlamlığını vs. konuşmaya gerek yok heralde :)

Valla hocam ışık muhabbeti size kalmış.. Multijet motorların tümünde ( Grande Punto, Albea, Ducato, Palio, Bravo ) kullandım 1.vites dişlisi oldukça kısa..

1.viteste uzayayım gideyim uzun dişli arıyorsanız TDI motoru tavsiye ederim.. Fiestanın 1.vites nasıldır bilemiyorum ama sırf buna görede araç alınmaz bence :)

Evo her yönden tatmin edecektir..

• quote:

quote:

Bu mesaj ile beraber mesaj sayım 6161 oluyor

Multijte motor zaten yılın motoru seçilmiş ödüllü bir motor.. Sağlamlığını vs. konuşmaya gerek yok heralde :)

Valla hocam ışık muhabbeti size kalmış.. Multijet motorların tümünde ( Grande Punto, Albea, Ducato, Palio, Bravo ) kullandım 1.vites dişlisi oldukça kısa..

1.viteste uzayayım gideyim uzun dişli arıyorsanız TDI motoru tavsiye ederim.. Fiestanın 1.vites nasıldır bilemiyorum ama sırf buna görede araç alınmaz bence :)

Evo her yönden tatmin edecektir..

Alıntıları Göster
    Siz en iyisi 6161 keyfini bir kaç gün sürün vaktinizi almıyım. Haklısınız Evo konusunda ancak ben 1 yıl sonra aldığım paraya satmak istiyorum. Nedenine gelince ben ilk aracımı borçla harçla 12.000 almıştım. Biriktire biriktire bu kadar çıktım. Seneye Allah kerim artık diyorum. Birde ev konusu yatırım amaçlı, babam sağolsun diyorum ev alırsam para verecek hemde faizsiz :) Arabada özgürlük yaş 30 son demlerinde

Evo olarak iş yerinde birisi aldı sıfır yakın zamanda 34.000 satmış. Kalkışlar zayıf diyor birde Grande punto kadar başarılı değilmiş tabii bunlar kullanıcı yorumlarınında etkisi var. Bir kez daha teşekkür ederim arabasız mahallemizden eve gelmek ne kadar insanda eziklik duygusu uyandırıyor...

• quote:

Siz en iyisi 6161 keyfini bir kaç gün sürün vaktinizi almıyım. Haklısınız Evo konusunda ancak ben 1 yıl sonra aldığım paraya satmak istiyorum. Nedenine gelince ben ilk aracımı borçla harçla 12.000 almıştım. Biriktire biriktire bu kadar çıktım. Seneye Allah kerim artık diyorum. Birde ev konusu yatırım amaçlı, babam sağolsun diyorum ev alırsam para verecek hemde faizsiz :) Arabada özgürlük yaş 30 son demlerinde

Evo olarak iş yerinde birisi aldı sıfır yakın zamanda 34.000 satmış. Kalkışlar zayıf diyor birde Grande punto kadar başarılı değilmiş tabii bunlar kullanıcı yorumlarınında etkisi var. Bir kez daha teşekkür ederim arabasız mahallemizden eve gelmek ne kadar insanda eziklik duygusu uyandırıyor...

Alıntıları Göster
    bende evo diyecektim vw kullanıyorum seviyorum ama 1.2 tdi ekonomi için diyebilirim yani performans sizi pek mutlu etmeyebilir ve biraz donanım az,

• quote:

Orijinalden alıntı: enpisagor

bende evo diyecektim vw kullanıyorum seviyorum ama 1.2 tdi ekonomi için diyebilirim yani performans sizi pek mutlu etmeyebilir ve biraz donanım az,

Alıntıları Göster
    Polo donanımdan kaybeder.

Punto ve Fiesta arasında seçim yapmalısınız. Bu bir nevi ''Aşk Evliliği mi ? '' , '' Mantık Evliliği mi ? '' durumuna gelir. Seçim sizin . Dış tasarım olarak Fiesta'yı beğeniyorum. Punto iç tasarım ve genişlik ile öne çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Sanırım Punto'nun kasasında ufak değişiklikler oldu. Resmini koyduğunuz evo diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Her iki araçta güzel. Karar biraz zor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelous61

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Sanırım Punto'nun kasasında ufak değişiklikler oldu. Resmini koyduğunuz evo diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Her iki araçta güzel. Karar biraz zor gibi.

Alıntıları Göster
    Polo en başta elenir.

Ben olsam sırf tasarım yüzünden gider bir Fiesta alırım(2011 Titanium X) + yazılım yaparım Paşa paşa binerim

Ama iç mekanı dardır puntoya göre onuda belirteyim yalnız gülü seven dikene katlanmalıdırda

• quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

Polo en başta elenir.

Ben olsam sırf tasarım yüzünden gider bir Fiesta alırım(2011 Titanium X) + yazılım yaparım Paşa paşa binerim

Ama iç mekanı dardır puntoya göre onuda belirteyim yalnız gülü seven dikene katlanmalıdırda

Alıntıları Göster
    bykush99

Bazı günler mantık ağır basıyor nedeni yılda 40.000 km yapacak durumum var. Polo ile bir depo ile şehir içi 900 km olunca ister istemez böyle bir şey kafa kurcalıyor. Ford Fiesta'da 700 - 750 km arası yaparım gibi geliyor ki... Fiat Evo içinde aynıdır sanıyorum. Birde canımı sıkan konu bu araçların bildiğim kadarı ile AUX girişi bulunmuyor. Opel corsanın Essentiasında bile standart olan birşey bunlarda olmaması can sıkıcı armudun sapı üzümün çöpü derken sanırsam alamıyacağım bu arabayı, ancak alıyım son durumdan anladığıma göre Fiat Evo öne geçti.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bunlar benim için bu aşamada çok önemli

• quote:

bykush99

Bazı günler mantık ağır basıyor nedeni yılda 40.000 km yapacak durumum var. Polo ile bir depo ile şehir içi 900 km olunca ister istemez böyle bir şey kafa kurcalıyor. Ford Fiesta'da 700 - 750 km arası yaparım gibi geliyor ki... Fiat Evo içinde aynıdır sanıyorum. Birde canımı sıkan konu bu araçların bildiğim kadarı ile AUX girişi bulunmuyor. Opel corsanın Essentiasında bile standart olan birşey bunlarda olmaması can sıkıcı armudun sapı üzümün çöpü derken sanırsam alamıyacağım bu arabayı, ancak alıyım son durumdan anladığıma göre Fiat Evo öne geçti.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bunlar benim için bu aşamada çok önemli

Alıntıları Göster
    Yılda 40000 km yapacaksanız poloyu geçin servis ve parça fiyatlarından dolayı
    Evo-Fiesta arasında yola devam edin bence

• Fiesta 1.4tdci 68ps var 2010, bi motor bukadarmi isteksiz olur, resmen gitmiyecem diyo, polo 1.2tdi olmasina ragmen iyi ve daha az yakiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: time is up

Fiesta 1.4tdci 68ps var 2010, bi motor bukadarmi isteksiz olur, resmen gitmiyecem diyo, polo 1.2tdi olmasina ragmen iyi ve daha az yakiyor
    Mantık Polo, Duygu Fiesta.. Punto yarış dışı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

Mantık Polo, Duygu Fiesta.. Punto yarış dışı..

Alıntıları Göster
    Fiesta
    Punto
    Polo
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

Fiesta
    Punto
    Polo

Alıntıları Göster
    Küçük bir ihtimal Polo BM denk getirebilirsin. En azından ESP, S&S filan var Trendline Polo'ya nazaran. Çok km yaparım dediğin için aklıma geldi. 1 litre az yaksa diğerlerinden 100.000 km'de 4000 TL cebinde kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkiNNy

Küçük bir ihtimal Polo BM denk getirebilirsin. En azından ESP, S&S filan var Trendline Polo'ya nazaran. Çok km yaparım dediğin için aklıma geldi. 1 litre az yaksa diğerlerinden 100.000 km'de 4000 TL cebinde kalır.

Alıntıları Göster
    Bugün Altuniza'de bulunan açık otoparazarında gittim internet fiyatları ile kıyaslamak için lakin aradığım arabaları bulamadım. Renk olarak, fiyat,boya, değişen anlamında hoş bir manzara yok daha öncede Rami'de bulunandanda pazardada durum aynı idi. Bu arada dikkatimi çeken Polo'nun 2.el sahibinden zor bulunuyor temizi galeriden bulunabiliyor lakin ben sahibinden alma taraftarıyım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.