Şimdi Ara

Ram test hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LENOVO LOQ/Core i5-12450H/ 16GB Ram/ 512GB SSD/ RTX4050 laptopbum var 8gb ram mevcuttu bende 32 gb ddr5 4800mhz 1.1 ram taktim yani destekledigi orjinal ayarlarda fakat ram test yaptim bussuru hata cikti cpu yaziyo kodlarin yaninda bu nedir normalmidir

Ram test hakkında

Ram test hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gktg26 -- 8 Temmuz 2024; 1:40:0 >

• Kesinlikle normal degil. Boyle kullanilmaz zaten

Anladigim kadariyla 8gb ustunde gelen ram i cikarip 2 tane Crucial 16 GB 4800 MHz ram taktiniz?

Ben olsam yapacagim testler. 1 tane 16Gb ram i cikarin sadece diger 16 kalsin. Testi tekrarlayin. Hata verecek mi gene? Veriyorsa bu sefer ustundeki rami cikartin. Diger 16gb rami diger bos kalan yuvaya takin. Testi tekrarlayin.

Her halukarda hata verirse ram uyumsuzdur laptopa iade edin. Eger bir ram veriyor digeri hata vermiyorsa 1i uretim hatalidir. Orjinal 8gb ram i takip hala hata alirsan da bu sefer ram portu sikintilidir.

• aynen orjinal uzerinde gelen 8gb rami sokup 2x16 taktim ayni frekans ayni voltaj ayni cl fakat aylarca problem yoktu mavi ekran vs oyundayken yeni yeni yapmaya basladi hatalar verip kitlemeler resetlemeler vs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.