Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Dükkanınıza gelsem, kontrol etsek ? Tanımış olurum böylelikle sizide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Dükkanınıza gelsem, kontrol etsek ? Tanımış olurum böylelikle sizide.

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Memnun oluruz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MErhaba aracımdaki lpg devir bilgisinin nereden alındığını nasıl anlayabilirim acaba ?
  • thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    Araç ve LPG sistemi bilgileri nelerdir?

• megane 4 lovato c obd 2 kitim
    Üst tarafta ateşleme bobinlerinde ek bir bağlantı olmalı...

Peki en sağlıklısi hangisi? Atesleme bobini mi krank sensörü mu yoksa Obd den almak mı? Bunların alım yerini değiştirmek ne kadar zor ve maliyeti nedir acaba?

İsterseniz ustanıza gidin iptal ettirin. Lovato da devirsiz okuma mevcut. Hata sinyali oluşturma gibi aldatıcı sinyalleride ortadan kaldırmış olursunuz...

Devir siz okumanın herhangi bir zararı Olmaz değil mi?

Devir takibini enjektörden okuyor. Sorun olsa Lovato yazılıma koymazdı diye düşünüyorum. Kalibrasyon ve yol ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim...

• Rıza Usta Merhabalar,

Bir iki konuda sizlerden bilgi almak istiyorum. 2018 Model Toyota Corolla 1.6 aracım var. Otogaz dönüşümü yaptıracağım. Bir kaç yer ile görüştüm. Yaptığım araştırmalarda AFR ayarı (Yol ayarı) denilen zımbırtının çok önemli olduğu söyleniyor. Bulunduğum bölgede görüştüğüm LPG dönüşüm istasyonlarında bana OBD'li sistemlerde cihaz kendi ayarını kendisi yapar. Yol ayarına gerek yoktur şeklinde bir bilgi verildi. Inanın kafam çok karıştı ve bir karar veremiyorum. Bu konuda beni aydınlatırmısınız. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caperz -- 21 Mart 2019; 10:14:19 >
  • Merhabalar. Brc afr ayarlarına bire bir uyum sağlayan bir ürün. Afr ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği var... Normal şartlarda afr ye gerek yok. Otogaz servislerinin ekonomisi hızla gerilemekte ve bi çıkar yol arayışındalar. Afr ile maddi açığı kapatmanın derdindeler ve çoğu da zaten afr nin daha açılımını ve ne işe yaradığını bilmiyor. Afr yaptırdıktan sonra araçları düzenlenen arkadaşların ayarları enjektör uçları işçilikleri kötü olduğu için eksikler gideriliyor sonra yol ayarları yapılıyor off araba oldu canavar. Birde usta 2 gaz lı cümle kullanınca işlem tamam. Özür diliyorum ama malesef böyleyiz... İlla afr dediğiniz için brc tavsiye ettim bilginize...

• Tekrardan Merhabalar ustam. Internette bilgi kirliliği olmasından kaynaklı olarak ben böyle bir soru yönelttim size. Aracım için Atiker'in Grand OBD Serisini önerdiler. BRC Comfort taksam nasıl olur diye sordum. Kendileri Atiker'in daha iyi olacağını söylediler. Benim afr'yi sormamın amacı ise her kafadan bir ses çıkıyor. Birisi illaki AFR ayarının olması lazım diyor. Birisi ise gerek yok diyor. İlk kez taktırıyorum ve sıkıntı yaşamak istemiyorum. LPG montajı yapıldıktan sonra cihazın LPG beynine bağlanarak gerekli ayarların yapılması sizce yeterli oluyor mu? Bir yol testine çıkıp close loop open loop ayarlarına bakılması gerekir mi? Usta bana yol testine gerek yok dedi. Ayrıca yağlama taktırmam faydalı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caperz -- 21 Mart 2019; 13:19:42 >
  • Caperz kullanıcısına yanıt
    Afr ayarına yoğunlaştığınız için brc dedim. Yorumumda da gerek olmadığını izah ettim. Açık döngü kapalı döngülere ki hiç takılmayın derim. Afr çıkana dek ticari araçlar nasıl oldu da yüzbinlerce km yol yaptılar. Lovato lar brc ler prinsler 600 bin 800 bin km sorunsuz nasıl kullanıldı sizce... Çok detaya inmeyin derim. Güzel bi işçilik ile obd destekli tüm kitler muhteşem uyum verir. Yağlama ise orjinal yağı kullanılarak doğru montaj ile faydalı olur. Şimdiden hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFB -- 21 Mart 2019; 13:41:20 >
  • Öncelikle bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Aslında AFR'ye yoğunlaşmadım. Verilen bilgiler sanki AFR'nin illaki olması gereken zorunlu birşey olduğu izlenimi uyandırdı bende. Ama sizin açıklamanız benim için yeterli. Teşekkür ediyorum tekrardan.
  • Merhaba. Toyota yaris 2014 fun special 1.33 otomatik için hangi LPG kitini önerirsiniz? Bir de performans kaybı yaşamayız?

• Riza ustam merhaba,2011 fiesta 1.4 otomatik icin onerebileceginiz kit varmidir?

• Caperz kullanıcısına yanıt
    Atiker en kalitesiz kit paranızı çöpe atmayın, bayiler atikerden daha fazla kar ettikleri için öneriyor iyi olduğu için değil, daha sonrasında ayardı parçaydı derdi hiç bitmiyor bunlarda ekstra gelir.Ben brc yi 20 yıldır sorunsuz kullanıyorum ama atikere yeni bir kit parası harcadım, Bana daha üste para verseler aracıma atikeri yaklaştırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tall81 -- 26 Mart 2019; 13:55:39 >
  • Daha taktırmadım. Önümüzdeki ay inşallah taktıracağım. Fakat BRC kitleride bayağı pahalı şu anda. Brc sequent 32 düşünüyordum. 3500 TL gibi bir fiyat verdiler. Ek garanti muayene derken 4000-4500 TL'nin kapısı.. Açıkcası Atiker'in yeni kitleri fena değil. Eski kitlere göre daha iyi ve kaliteli. Çalıştığım firmada i20 marka aracımızda Atiker var. 50.000 km'dir kullanıyoruz. Hiç problem çıkarmadı bize.. Burada marka önemli değil. B kitinide taktırsanız ustanın işçiliğine bakar iş. İyi usta her kiti sorunsuz kullandırır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caperz -- 27 Mart 2019; 12:40:3 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.