Şimdi Ara

Ryzen 1500X fps drop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ryzen 1500x ve gtx 1060 wf 3gb ekran kartlı bir hazır sistem aldım fakat pubg olsun csgo olsun fps drop yiyorum ve bu fps droplar genellikle oyundaki bildirimler (örneğin pubg de loot yaparken ve csgo da el sonu CT&T kazandı gibi bildirimler)'de fps drop yiyorum. BenQ XL2411z var dvi-d girişliydi dedim acaba sorun bundan mı hdmi aldım yine aynı sonuç. CD/DVD room girişleri olmadığı için driver booster ile driverlerı yükledim sonra kendi sitelerinden driverleri yükledim sonuç aynı. Aynı sistem arkadaşımda olmasına rağmen onda en düşük fps drop pubg de 90 dan 40 a düşmesiymiş öyle takılmalar olmuyormuş.

Sonra termal macunu mu sürülmemiştir diye cpu ısısını ölçmek için şu programı indirdim fakat cpu #0 aktifken cpu #1 kullanılmıyor gibi geldi bana 0 derece gösteriyor acaba sorun işlemcinin tek çekirdek çalışması mı ? Cpu #1'i de aktif edebilir miyim ?
    Ryzen 1500X fps drop

• Cpuz ile bakarmısınız 2 core 4 threat mi görünüyor tine? Öyle ise bios clear cmos yapıp denermisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oem O kullanıcısına yanıt
    ram'den kaynaklı da olabilir mi 2. slota takılmış 1. slot boş biraz saçma olacak ama :D şimdi formatliyip driverleri teker teker kendi sitelerinden indirmeyi düşünüyorum.
    Ryzen 1500X fps drop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaxes -- 6 Ekim 2017; 19:27:50 >
  • jaxes J kullanıcısına yanıt
    Ramleri anakartınızdaki gösterilen slotlara göre takın.cpuz göre 4c 8t görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oem

Ramleri anakartınızdaki gösterilen slotlara göre takın.cpuz göre 4c 8t görünüyor.

2. slota takılı şuan 1. slot boş 1. slota taksam bir şey fark eder mi yaparım sorun değil de sadece ilginç geldi
  • jaxes J kullanıcısına yanıt
    Benim de o şekilde ama kitapçığa bakmamızda fayda var

• oem O kullanıcısına yanıt
    hazır sistem aldığım için takılı geldi anakartta 2 slot var 2. slota takılmış yine de ben bir 1. slotu deneyeyim.
  • Suan ram tak cikar yaptım ama kasa calisiyor ama mouse klavye ve ekrana hic bir sey gelmiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd nin sitesindeki çipset güncellemelerini yaptınızmı ? bios en son sürümmü ?
  • neyse ekran kartı tak çıkar yaptım suan acıldı pc ellemem bir daha içini filan :D format atıp parçaları tek tek sitelerinden driverlarını yüklücem olmazsa yazarım yardımınız için teşekkürler
  • Amd chipset driver 17.30 u yukleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.