Şimdi Ara

S70 T5 turbodan gelen cızırtı sesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçenlerde radyatörde ufak bir sızıntı olması sebebiyle suyunu değiştirdik bakımını yaptırdık motorun arkasındaki soğutma borusunda bir kaçak tespit edildi onarıldı o esnada aracın turbosunu söküp yeniden takmak gerekmiş.
    Her neyse, aracı teslim aldıktan sonra sürdüğümde özellikle araç hızlanırken turbodan geldiğini düşündüğüm bir cızırtı sesi duymaya başladım dip gaz yapmadan yavaş yavaş hızlanırken gelen bir titreşimle karışık cızırtımsı üflememsi bir ses bu ses çok dikkatli dinlenmediği zaman duyulmuyor ancak daha önce olmayan bir ses.Aracı geri götürdüm Turbo kontrol valfine bağlanan hortumları falan kontrol etti usta aracı sürdü arabayı epey bir sıkıştırdı ses normal turbonun basıncı çok iyi falan bir şey yok dedi hakikatende basınç ve çekiş çok iyi araba yer uçağı gibi fakat yüksek basınç ve motorun çalışma sesi fazla olduğu zaman duyulacak bir ses değil bahsettiğim ses.İçime sinmedi başka bir ustaya götürdüm dedim böyle böyle anlatınca sen bunu ustana götür falan dedi ısrar edince pek bakmak istememesine rağmen yarım yamalak baktı sürdü sağolsun ben ses falan alamadım basınç iyi falan dedi aradan biraz zaman geçti bu sefer başka bir ustaya gösterdim aracı sürmeden kaput açıkken gaz verdim dinledi ve şöyle bir baktı bağlantılara falan gayet iyi dedi ama olmaması gereken bir ses var... Aracı turbocuya götürsem abi sen naaptın böyle arabamı sürülür senin turbo şöyle böyle diyip 2000 liramı alacak diye hiç gitmek de istemiyorum.Takıntı yapmak istemiyorum ama bir ses var ve bu şekilde sürüp arabanın motoruna turbosuna zarar vermekten korkuyorum Ankara'dayım tavsiyelerinize açığım
    Herkese iyi günler.

• turboyu takarken büyük ihtimalle bağlantılarda problem olmuştur. Turboya bağlı sensör yerinden çıkmış olabilir.
  • Hafta sonu tekrar baktırcam yapcak bişey yok artık:( umarım motora veya turboya zarar vermiyorumdur.
  • iyi günler sorunu çözdünüz mü?
  • Bu hafta sonu gidemedim fırsatım olmadı ama ilk fırsatta gidip göstercem. Volvo'nun internet sitesinden turbo sisteminin bütün parçalarını gösteren Plan fotoğrafını indirdim kaputu açıp ondan bakarak şöyle bir kontrol ettim üst taraftan gözükenleri ama arabayı lifte kaldırmadan olacak bir şey değil ya da en azından benim yapabileceğim bir şey değil.Bakalım artık inşallah bu hafta sonu hallolur içim rahatlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.