Şimdi Ara

Sabit disk bölümü oluşturmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemde şuan da Windows7 kurulu. Linux öğrenmek için Mint15 kurmak istiyorum. HDD hali hazırda ikiye bölünmüş durumda: C 100gb ve D 365gb. Harici harddiskte var. Ama bunların tamamı içinde en uygunu D olacak. Ancak D de kaybetme riskine giremeyeceğim 150 gb dan fazla dosyam var download buraya yapıyorum daha sonra external a atıyorum. D yi bozmadan D den 40-50 gb gibi bir bölüm kesip yeni bir bölüm oluşturabilir miyim? Ve Linux la işim bittiğinde bu bölümü formatlayıp tekrar D yi bozmadan D ye eklemem mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

• aysberg313 A kullanıcısına yanıt
    Öyle uğraşacağına virtualbox gibi programları kullanmanı öneririm.
  • nike35 kullanıcısına yanıt
    Hep tek işletim sistemiyle kullandığım için pc yi virtualbox gibi programları daha önce kullanmadım şimdi bir iki video izledim biraz karışık geldi ama araştırıyorum yine de teşekkürler
  • bilgisayrim.sagtus.yonet.

sonra bir pencere acilir sol traftan disk yonetimini sec sonra sag tarafta tablo gelir yereldisk d ye tikla birimi kucult de sonra miktari yaz sonra yeni bir bolum olusacak sen yeni bolume sag tus de yeni birim de tamam de bitti artik linux u kurarsin aklina birsey takilirsa sor

dosyalrin kaybolursa karismam

ben bu yontemi bircok kez denedim basima hicbir kotu sey gelmedi

unutmadan soyliyeyim.yeni bolum 10 gb den kucuk olmasin

kusura bakma mobildeyim.guzel yazamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dediğini yapabilirsin
    bilgisayar-sağ tık-yönet-disk yönetimi-d ye sağ tık-birim küçült

sonrasında yine aynı yerden d ye ekleyebiliyordun aynı bölümü
  • Benim duymak istediğim bunlardı çok teşekkürler. Gayet güzel yazmışsınız sorun yok. Daha önce denetim masası yönetimsel araçların içinden disk yönetimini kullanmışlığım var externalın harfini değiştirmem gerekmişti ama hiç kesme biçme yapmadığım için emin olamadım kestikten sonra bölüm eskisi gibi kalır mı biçimi bozar mı diye. İlgi için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.