Şimdi Ara

sadece mediaplayer ile 5+1 sistem kurmak mumkun mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar elimde a adet lcd ve edifier da 5000 pro ( analog girişli ) 5+1 ses sistemi var. bilgisayar üzerinden bagladıgımda 5+1 sesi algılamada sıkıntım yok ama bilgisayarı elden cıkartıp mediaplayer ıle fılm ızlemek istiyorum. ufak tefek olup da 5+1 ses alabilecceğim bir mediaplayer var mıdır ? su ana kadarkı arastırmalarımdan böyle birsey yok sonucu cıkıyor. ama ara aparat - ek donanım vs ne kullanırsam bu ses sistemini kullanabilirim merak ediyorum.

yoksa ufak yollu ses kartı olan bi bilgisayar mı düzenlesem ? yardımcı olursanız sevinirim....

• Hocam bir adet DTS ve Dolby Digital çözen decoder alman yeterli. Aşağıdaki ürün gibi.

www.playvision.com.tr
  • ancak o decoderle truehd gibi hd sesleri alamazsınız bilginize. Ancak sanal alabilirsiniz o da medya oynatıcınızda öyle bir özellik varsa
  • almak istediğim ses 5+1 . bu konularda çok bilgim olmadıgı ıcın anlamakta güçlük cekiyorum. bu sekilde bir medya oynatıcı alınsa ( wd mediaplayer live tv ) bir de bahsedilen cevirici. 3 boyutlu ses algılaması ysatır mı ? yoksa hic bunlarla ugrasmayıp ufak yollu bi bilgisayar mı alsak .
  • medya oynatıcınız bu hd sesleri destekliyor iletir ancak ses almak istediğiniz 5.1 sistem analog olduğu için ses verir ancak bu sesleri gerçek anlamda alamazsınız sanal olarak alırsın sonuçta yeterli de gelebilir bu size bağlı . Kaldı ki arkadaşın önerdiği decoder de dijital sesleri analoga çevirip yollar.(digital bütün sesleri de çevirip yollayamaz ayrıca). Ama eldeki sistemî kullanmanız için bu decoder iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogonulal

almak istediğim ses 5+1 . bu konularda çok bilgim olmadıgı ıcın anlamakta güçlük cekiyorum. bu sekilde bir medya oynatıcı alınsa ( wd mediaplayer live tv ) bir de bahsedilen cevirici. 3 boyutlu ses algılaması ysatır mı ? yoksa hic bunlarla ugrasmayıp ufak yollu bi bilgisayar mı alsak .

Hocam ben şuan bu decoderi WD TV Gen2 medya player ve creative g500 analog ses sistemim ile kullanıyorum. 5+1 DTS ve Dolby Digital ses ile kodlanmış bütün MKV filimlerden optik çıkış üzerinden gerçek 3 boyutlu ses alabilirsin. Forumda playvision diye aratırsan kullanan arkadaşların yorumlarını bulabilirsin. Gayette memnun kalırsın.

True HD gibi hd sesleri şuan için HDMI girişe sahip amfiler yapıyor ve 7.1 bir sisteminiz olması lazım. Piyasadaki çoğu MKV film ya 5.1 DTS yada 5.1 Dolby Digital ile kodlanmıştır. True HD nin eksikliğini hissetmezsiniz.

PC den ziyade HD player ve Decoder, gerek görüntü netliği gerek ses kalitesi olarak gerek kullanıp kolaylığı açısından daha iyidir.

Biraz araştırın derim...

Bu decoderin içindeki çipin çözdüğü ses formatları. Başka bir konu başlığında bahsi geçmişti. True HD tarzındaki 7.1 sesler dışından hemen hemen çoğu sesi çözmektedir.

• Dolby Digital™ (AC-3™) with
    Dolby Pro Logic™
    • Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic™ plus
    Cirrus Extra Surround™
    • Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic II™
    Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic II™ plus
    Cirrus Extra Surround™
    • Virtual Dolby Digital™
    • MPEG-2, Advanced Audio Coding Algorithm
    (AAC)
    • MPEG Multichannel
    • MPEG Multichannel with Dolby Pro Logic II™
    • MPEG Multichannel plus Cirrus Extra
    Surround™
    • MPEG-1, Layer 3 (MP3)
    • DTS Digital Surround™
    • DTS Digital Surround™ with
    Dolby Pro Logic II™
    • DTS Digital Surround™ plus Cirrus Extra
    Surround™
    • DTS-ES Extended Surround™ (DTS-ES
    Discrete 6.1 & Matrix 6.1)
    • DTS Neo:6™
    • LOGIC5® (5.1 Channel, Max Fs=48kHz and
    LOGIC7® (7.1 Channel, Max Fs=96kHz)
    • VMAx VirtualTheater® (Virtual Dolby Digital)
    • SRS TruSurround™ (Virtual Dolby Digital and
    DTS Virtual 5.1™ versions)
    • SRS Circle Surround™ I/II
    • HDCD®
    • Cirrus P.D.F. (Dolby Pro Logic 2Fs Decoder
    and PCM Upsampler)
    • Cirrus PL2_2FS (Dolby Pro Logic II 2Fs
    Decoder and PCM Upsampler)

• quote:

Orijinalden alıntı: yekucur

quote:

Orijinalden alıntı: ogonulal

almak istediğim ses 5+1 . bu konularda çok bilgim olmadıgı ıcın anlamakta güçlük cekiyorum. bu sekilde bir medya oynatıcı alınsa ( wd mediaplayer live tv ) bir de bahsedilen cevirici. 3 boyutlu ses algılaması ysatır mı ? yoksa hic bunlarla ugrasmayıp ufak yollu bi bilgisayar mı alsak .

Hocam ben şuan bu decoderi WD TV Gen2 medya player ve creative g500 analog ses sistemim ile kullanıyorum. 5+1 DTS ve Dolby Digital ses ile kodlanmış bütün MKV filimlerden optik çıkış üzerinden gerçek 3 boyutlu ses alabilirsin. Forumda playvision diye aratırsan kullanan arkadaşların yorumlarını bulabilirsin. Gayette memnun kalırsın.

True HD gibi hd sesleri şuan için HDMI girişe sahip amfiler yapıyor ve 7.1 bir sisteminiz olması lazım. Piyasadaki çoğu MKV film ya 5.1 DTS yada 5.1 Dolby Digital ile kodlanmıştır. True HD nin eksikliğini hissetmezsiniz.

PC den ziyade HD player ve Decoder, gerek görüntü netliği gerek ses kalitesi olarak gerek kullanıp kolaylığı açısından daha iyidir.

Biraz araştırın derim...

Bu decoderin içindeki çipin çözdüğü ses formatları. Başka bir konu başlığında bahsi geçmişti. True HD tarzındaki 7.1 sesler dışından hemen hemen çoğu sesi çözmektedir.

• Dolby Digital™ (AC-3™) with
    Dolby Pro Logic™
    • Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic™ plus
    Cirrus Extra Surround™
    • Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic II™
    Dolby Digital™ with Dolby Pro Logic II™ plus
    Cirrus Extra Surround™
    • Virtual Dolby Digital™
    • MPEG-2, Advanced Audio Coding Algorithm
    (AAC)
    • MPEG Multichannel
    • MPEG Multichannel with Dolby Pro Logic II™
    • MPEG Multichannel plus Cirrus Extra
    Surround™
    • MPEG-1, Layer 3 (MP3)
    • DTS Digital Surround™
    • DTS Digital Surround™ with
    Dolby Pro Logic II™
    • DTS Digital Surround™ plus Cirrus Extra
    Surround™
    • DTS-ES Extended Surround™ (DTS-ES
    Discrete 6.1 & Matrix 6.1)
    • DTS Neo:6™
    • LOGIC5® (5.1 Channel, Max Fs=48kHz and
    LOGIC7® (7.1 Channel, Max Fs=96kHz)
    • VMAx VirtualTheater® (Virtual Dolby Digital)
    • SRS TruSurround™ (Virtual Dolby Digital and
    DTS Virtual 5.1™ versions)
    • SRS Circle Surround™ I/II
    • HDCD®
    • Cirrus P.D.F. (Dolby Pro Logic 2Fs Decoder
    and PCM Upsampler)
    • Cirrus PL2_2FS (Dolby Pro Logic II 2Fs
    Decoder and PCM Upsampler)

cok tesekkur ederim. internetten siparisleri bir an once yapıp denilen zevke ulasmak istiyorum. hayırlısı artık. zamanı gelir de bunlar yetmez olur paramız da bollasırsa belki gercek dh sesin pesinden de kosarız. su an ıcın sızın de soyledıgınız gıbı wd ve o parca benım ısteklerımı yerıne getırır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.