Şimdi Ara

Seviyorum ama sıkıldım, ayrılmakta istemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
4.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yaşım 19, 1.5 senedir çıktıgım bi kız var
    Kızı seviyorum ama artık sıkıldım gibi sanki
    Mesaj atıyo cevap veresim gelmiyo falan filan
    Bi yanım ayrıl diyo bi yanım o kız sana çok bağlı kaldıramaz diyor.
    Seviyomuyum onada emin değilim, herşey iyi güzel gidiyodu ama artık sıkıldım gerçekten
    Acayip kötü durumdayım harbiden, napıcam hiç bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sevgilimi Seviyorum Ama Sıkıldım: Çözüm Yolları

Bir ilişkide "Sevgilimi seviyorum ama sıkıldım" hissiyatı yaşamak yaygındır. Bu duygu, tutku ve heyecanın zamanla azalmasıyla ortaya çıkabilir. Ayrılmak istememek, ancak ilişkinin de artık tatmin edici olmaması kafa karıştırıcı bir durum yaratabilir.

Sıkılmanın Nedenleri

• Rutine Düşmek: Günlük hayatın monotonluğu, ilişkide sıkılmaya yol açabilir. Aynı etkinlikleri yapmak, aynı konuşmaları yapmak ve aynı yerlere gitmek heyecanı azaltabilir.
    • Hedeflerde Uyuşmazlık: Partnerlerin farklı hedefleri ve hayalleri olması, zamanla uzaklaşmalarına neden olabilir. Bu uyuşmazlık, sıkılma duygularına yol açabilir.
    • İletişim Eksikliği: Etkili iletişim eksikliği, ilişkilerde sıkılmaya katkıda bulunabilir. Partnerler duygularını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini yeterince ifade etmeyebilirler.

Çözüm Yolları

Sıkılma duygusuyla baş etmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

• İletişimi İyileştirin: Duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı açık ve dürüst bir şekilde paylaşın. Partnerinizi dinleyin ve onun bakış açısını anlamaya çalışın.
    • Rutinden Çıkın: İlişkide çeşitlilik ve heyecan yaratın. Yeni etkinlikler deneyin, farklı yerlere gidin ve birlikte yeni şeyler öğrenin.
    • Ortak Hedefler Belirleyin: Birlikte çalışabileceğiniz ve bir amaç duygusu yaratabileceğiniz ortak hedefler belirleyin.
    • Bireysel Büyüme: Odak noktanızı yalnızca ilişkiniz üzerinde tutmak yerine, kişisel gelişiminize de önem verin. Hobiler edinin, yeni beceriler öğrenin ve kendinize zaman ayırın.

Sıkılma duygusu kaçınılmaz bir gerçek olabilir, ancak proaktif adımlar atarak bu duygunun ilişkinize zarar vermesini önleyebilirsiniz. İletişimi iyileştirin, rutinden çıkın, hedefler belirleyin ve bireysel gelişiminize odaklanın. Bu adımlar, ilişkinize yeniden tutku ve heyecan katmaya yardımcı olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Benimde 1.5 yıllık ilişkim arkadaşlarla tatil sonucu bitmişti tatilim bitipte sevgilimin yanına geldigimde bi anda farklı bi duygu hissetmiştim o an kafamda bitmişti ve bunu dolaylı yollarla uzatıp mesaj atmamak vs yerine bitir

• Çekilişe katılmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: pgdnBREAK

Benimde 1.5 yıllık ilişkim arkadaşlarla tatil sonucu bitmişti tatilim bitipte sevgilimin yanına geldigimde bi anda farklı bi duygu hissetmiştim o an kafamda bitmişti ve bunu dolaylı yollarla uzatıp mesaj atmamak vs yerine bitir

Kardeşim öyle bi çırpıda silip atamıyosunki, kız bana acayip bağlı, peşinden koşan bendim önceden bi şekilde bağladım kendime, şimdi acayip vicdan azabı çekiyorum , ne yapsam ne etsem hiç bir fikrim yok, bu şekilde yürümez biliyorum ama ayrılırsam daha kötü hissedicem, her yolun sonu kötü yani, çok kötü bi durumdayım

• Nelerden bassediyorsun 1.5 sene boyunca

• Birkaç gün ara iste kızdan yine aynı hissedersen ayrıl bence(bence).

• quote:

Orijinalden alıntı: deaglen40

Nelerden bassediyorsun 1.5 sene boyunca

Anlamadım?

• 1.5 sene boyunca nelerden konuştunuz yani konuscak konumu kalmadı

• quote:

1.5 sene boyunca nelerden konuştunuz yani konuscak konumu kalmadı

Yok kardeş onlar alakalı bi durum değil. Yani yanında saatlerce dursam hiç konuşmasak falan böyle yine sıkıldımazdım ama şimdi yanında 1 saatten fazla durunca sıkıntı basıyo gidelim falan diyorum

• Peki konuscak konu ne buluyorsunuz ozel degilse 1.5 sene boyunca

• quote:

Peki konuscak konu ne buluyorsunuz ozel degilse 1.5 sene boyunca

Kardeş sende ne taktın ya konuşucak konuya

• Ayrılma kardeş. Tek diyeceğim bu. Ayrılma.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Ayrılma kardeş. Tek diyeceğim bu. Ayrılma.

Kardeş bende ayrılmamayı düşünüyorum ama sen niye böyle dedin biraz açıklarmısın

• Cok zor bir durum başıma geldi. Seviyorsun emek veriyorsun aradan aylar yillar geçiyor ve bir gün bakiyorsun ki olmuyor, o heyecan gitmis. Ne yapacagini bilemiyorsun. Bildigin tek sey onu hala cok sevdigin..onsuz yapamayacagini biliyorsun ama onunla iliskinin basindaki heyecanı yasamadiginin da farkindasin. İki ucu boklu değnek. Aliskanliklar kolay terkedilmiyor. Kimse bile bile sevdigini öldürmek istemez. Allah yardımcın olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Cok zor bir durum başıma geldi. Seviyorsun emek veriyorsun aradan aylar yillar geçiyor ve bir gün bakiyorsun ki olmuyor, o heyecan gitmis. Ne yapacagini bilemiyorsun. Bildigin tek sey onu hala cok sevdigin..onsuz yapamayacagini biliyorsun ama onunla iliskinin basindaki heyecanı yasamadiginin da farkindasin. İki ucu boklu değnek. Aliskanliklar kolay terkedilmiyor. Kimse bile bile sevdigini öldürmek istemez. Allah yardımcın olsun.

nasıl oldu peki senin sonun kardeşim? Burdan veya pmden anlatırmısın

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeyisss

quote:

Kardeş bende ayrılmamayı düşünüyorum ama sen niye böyle dedin biraz açıklarmısın

Dostum kendini kızın yerine koy anlayacaksın. Yazık değil mi kıza. Ben koştum peşinden bağladım kendime diyorsun şimdi de ayrılmak istiyorsun. Kızın uğrayacağı yıkımı düşün. Belki de bir daha aşık olamamasına sebep olacaksın. İlişkilerde ara sıra olur böyle şeyler, zamanla düzelecektir. Çok sık buluşmayın bir süreliğine mesela.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkeyisss

quote:

Dostum kendini kızın yerine koy anlayacaksın. Yazık değil mi kıza. Ben koştum peşinden bağladım kendime diyorsun şimdi de ayrılmak istiyorsun. Kızın uğrayacağı yıkımı düşün. Belki de bir daha aşık olamamasına sebep olacaksın. İlişkilerde ara sıra olur böyle şeyler, zamanla düzelecektir. Çok sık buluşmayın bir süreliğine mesela.

Haklısın kardeşim zaten bende onu yapıyorum kendimi yerine koyuyorum dayanamazdım, bide o bir kız sonuçta daha duygusal çok daha kötü olur, seviyorumda ama artık onunla beraber olmak istemiyorum. Bütün yollar kapanmış durumda, şuan halimi anlayamazsınız aklım karmakarışık

• Rumpelstilzchen kullanıcısına yanıt
    Ben de merak ediyorum
  • Sevmiyorsan git ayrıl bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Righte0us

Sevmiyorsan git ayrıl bence

Sevip sevmediğimi bile bilmiyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.