Şimdi Ara

Şifrelediğim Klasörlerin Yapısı Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows 7, bilgisayarda Toshiba 500 GB HDD bellekte " Folder Encryption Dog " yazılımını kullanarak bazı klasörlerimi şifreledim. Programda yüksek güvenlikli mod da var ancak onu kullanmadım, kullansaydım sorunu çözme şansım olmayabilirdi. Yazılımın yapımcılarına mesaj attım, paralı üyelik aldığımızda, dosyalarımı kurtarmam için ücretsiz olarak ayrı bir program göndereceklerini yazdılar. Eğer işe yaramazsa paramı iade edeceklermiş. Site Çin' gözüküyor. Nedense pek güvenemedim yoksa parayı verip hallederdim. Programlarını sahte kimlikle tam sürüm olarak kullanıyordum.

Klasörlerdeki sorunlar;

Klasörler şifrelendiğinde içi boş gözüküyor, sağ tıklayıp kapladığı alana baktığımda ise olduğundan daha az da olsa belirli bir alan kaplıyor. ( 92 GB yerine örn 50 GB)
    Klasörü şifreledikten sonra şifresini çözerken yanıt vermeyince cahillik yaparak programı kapattım. İşlem bitmediği için böyle bir durum ortaya çıktı Klasörü tekrar çözmeyi denedim. Bu sefer büyük bir kısım dosyam gözükmüyordu. Tekrar şifreyi çözmeyi denediğimde bu klasör henüz çözüldü yazıyor ancak tekrar şifrelenmiyor. Ben de başka klasöre taşıdım. Sonra o klasörü şifreledim, daha sonra onu çözerim bu sayede alt klasör de çözülmüş olur mantığıyla . Ancak bu sefer olan dosyalarda gitti. Şimdi klasörü kopyalayıp yapıştırdığımda 92 GB ek alan istiyor. Yani bu kadar yer kaplıyo ancak sağ tıkladığımda daha az miktar gözüküyo. Bu miktarda klasörü başka yere taşıdıkça değişiyor. Taşırken Hata verdiğinde klasörde ....../..../ system file eksik yazıyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız çok sevinirim, o dosyalara ihtiyacım var gerçekten.

• şimdi
    Bir öneri sanırım folder lock tarzı bir programdı.
    şifresini söyle kırdım. dosyayı winrar ile sıkıştırdım.
    PC de winrar ile aç dedim.
    ne şifre ne de başka soru.
    Ancak senin once boş yada içine 1-5 mb birşey atıp, kullandığın program ile şifrele.
    ardından rar ile sıkıştırıp açmayı dene.
  • Teşekkürler, Programların yapıları farklı olabilir. Bellekte yer açıp denerim, ama sorun şu bu program klasörü şifrelemiyo, açılmasını sağlayacak eklentilerini silip, şifreyi programda girdiğimizde dosyaları geri koyuyo.

Sorunu çözebilecek, bilgisayarcı öneriniz varsa dükkanına gidip parayla da çözmek uygun benim için.
  • Hangi işletim sistemini kullanıyorsun bilmiyorum ama, şöyle bi bak bakalım bişeylergörünecekmi.
    O klasörün içine gir yani nerdeyse Bilgisayrımın içinde sonra so (Windows 7)yse sol sütteki düzenle kısmına tıkla açılan seçeneklerden Klasör ve arama seçeneklerine tıkla, açılan pencereden Görünüme gel, orda alttaki işaretle şıklarından ordada bir yerde "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle(Önerilen) bu şeçeneğin şıkkını yani işaretini kaldır, uygula tamam de bakalım o klasörün içinde bişey görünüyormu.
  • şifrelemeyle ne işin oldu merak ediorum vallahi :D hem bu iş için windows 7 nin kendi bitlocker ı varken ekstradan program kullanman gereksiz olmuş bence...bi de programı kaldırmayı denedn mi yardımı dokunabilir belki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuLuTyG

Hangi işletim sistemini kullanıyorsun bilmiyorum ama, şöyle bi bak bakalım bişeylergörünecekmi.
    O klasörün içine gir yani nerdeyse Bilgisayrımın içinde sonra so (Windows 7)yse sol sütteki düzenle kısmına tıkla açılan seçeneklerden Klasör ve arama seçeneklerine tıkla, açılan pencereden Görünüme gel, orda alttaki işaretle şıklarından ordada bir yerde "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle(Önerilen) bu şeçeneğin şıkkını yani işaretini kaldır, uygula tamam de bakalım o klasörün içinde bişey görünüyormu.

Gerçekten teşekkürler, olması gereken sistem dosyalarından eksik var ama "DirRecycler" dosyası gözüktü içinde "dogtmpdir" ve "system files.." var. system files..'e girdiğimde tekrar "dogtmpdir" dosyası var. "dogtmpdir" dosyalarının içinde dosyalarımı buldum. Tekrar teşekkürler , dosya tamir olmuş olmadıysa da dosyalarıma ulaştım. Onları kopyalayıp dosyayı silebilirim sanırım sorun çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

şifrelemeyle ne işin oldu merak ediorum vallahi :D hem bu iş için windows 7 nin kendi bitlocker ı varken ekstradan program kullanman gereksiz olmuş bence...bi de programı kaldırmayı denedn mi yardımı dokunabilir belki?

Teşekkürler öneri için,500 GB'lık bellek , sadece ben kullanmadığım için gizlemiştim dosyalarımı. Bu program daha rahat gelmişti, güvensizmiş, zaten windowsun kendi şifrelemesi de güvenli sayılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerhazar

quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

şifrelemeyle ne işin oldu merak ediorum vallahi :D hem bu iş için windows 7 nin kendi bitlocker ı varken ekstradan program kullanman gereksiz olmuş bence...bi de programı kaldırmayı denedn mi yardımı dokunabilir belki?

Teşekkürler öneri için,500 GB'lık bellek , sadece ben kullanmadığım için gizlemiştim dosyalarımı. Bu program daha rahat gelmişti, güvensizmiş, zaten windowsun kendi şifrelemesi de güvenli sayılmaz.

hmm anladım şimdi durumu o zaman şey yapabilirsin sadece sen kullanmıorsan....fazla kimse tercih etmez bu özelliği ama winrar ın şifreleme özelliğini kullanabilirsin....sana ait olan tüm dosyaları winrar arşivi haline getirip şifre koyablirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: omerhazar

quote:

Orijinalden alıntı: BuLuTyG

Hangi işletim sistemini kullanıyorsun bilmiyorum ama, şöyle bi bak bakalım bişeylergörünecekmi.

Gerçekten teşekkürler, olması gereken sistem dosyalarından eksik var ama "DirRecycler" dosyası gözüktü içinde "dogtmpdir" ve "system files.." var. system files..'e girdiğimde tekrar "dogtmpdir" dosyası var. "dogtmpdir" dosyalarının içinde dosyalarımı buldum. Tekrar teşekkürler , dosya tamir olmuş olmadıysa da dosyalarıma ulaştım. Onları kopyalayıp dosyayı silebilirim sanırım sorun çıkmaz.

Dosyalarına kavuştuğuna sevindim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.