Şimdi Ara

Şile Yolu Ümraniye Radara Dikkat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
76
Cevap
3
Favori
16.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir süre önce Nevzat Demir tesisleri karşısına Radar - EDS tabelası koyulmuştu.

Dün iki adet radar cezası geldi. 14.03.2015 00:36 75 km/h ile ve 16.03.2015 19:35 tarihli 80 km/h ile.

Bölgede çalışan bir polis memuru gezici radar olduğunu söyledi ancak ceza makbuzlarında "Kural İhlaliniz Mobese ve Benzeri Kamera Sistemince Tespit Edilmiştir" ibaresi mevcut.

Hız limiti otomobiller için 80, minibüs-otobüs-kamyon için 50 km/h.

Güzergahı kullanan arkadaşların bilgisine...

• O yolda 80 ile gidecek var mı ? Ya orası yokuş aşağı bir kere ALLAH aşkına hangi akıl ile yapılır bu ? Millete zorla fren yaptırıp o trafiği iyice felç edecekler zaten akşamları kitleniyor hep oralar .

Orası şehir içi değil resmen 4 şeritli yol orası ayıp günah hadi Taşdelen Madenlerin oraya koy anlarım .
    Kardesim 70 olsun diyosunda ben 100 ile giderken arkamdan hafriyat kamyonlari sellektor yapiyor. Devlet bize ceza kesecegine once onlarin icabina baksin, arabanin onu tas yarasi doldu hep. Dorsenin uzerine branda cekmezler , aniden isaretsiz serit degistirirler, benden hizli giderler ama kimse onlara karismaz 90 la giden vatandasa ceza yazilir. Bu kadar vergi toplaniyor ondan sonra her secimde yollariyla propaganda yapiyor, gelsin camlikla alemdag emlak konut arasindaki yola bir baksin cukur degil krater olmus artik lastik balonunu , amortisoru gectim insana kaza yaptirir ama devletimiz bunlari gormez , 4 seritli yolda 90 la gidene basar cezayi.
    Yapay Zekanın Yanıtı

Şile Yolu Ümraniye Radara Dikkat

50048 Şile Yolu üzerinde Ümraniye istikametinde araç kullanırken hız sınırlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şile Otoyolu olarak da bilinen bu yolda belirlenmiş hız sınırları mevcuttur.

Çekmeköy-Ümraniye istikametinde 50048 Şile Yolu'nda hız sınırı 90 km/saat olarak belirlenmiştir. Bu hız sınırının aşılması durumunda radar cezası ile karşılaşabilirsiniz.

Hız sınırlarına uymak, hem sizin hem de diğer sürücülerin güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Radar cezaları, cezai yaptırımların yanı sıra ehliyet puanı kaybına da neden olabilir. Bu nedenle, Şile Yolu Ümraniye istikametinde seyir halindeyken hız sınırlarına riayet etmeniz önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • O yolda 80 ile gidecek var mı ? Ya orası yokuş aşağı bir kere ALLAH aşkına hangi akıl ile yapılır bu ? Millete zorla fren yaptırıp o trafiği iyice felç edecekler zaten akşamları kitleniyor hep oralar .

Orası şehir içi değil resmen 4 şeritli yol orası ayıp günah hadi Taşdelen Madenlerin oraya koy anlarım .
  • Yokus asagi kismi gercekten tehlikeli bir yol ve insanlar hep basiyor, cok sık kaza oluyor orda. son zamanlarda gordugum en mantikli radar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Yokus asagi kismi gercekten tehlikeli bir yol ve insanlar hep basiyor, cok sık kaza oluyor orda. son zamanlarda gordugum en mantikli radar.
    Bizim her zaman kullandığımız yol. Ama orada yokuş aşağı bölümde yerlere koydukları beyaz hız kesiciler biraz olsun fayda sağlıyor. Orada 80 km/h ile radara girmek çok saçma. Yıllardır oradan 80 km/h üstü hız ile herhangi bir cezaya denk gelmedik.
  • Sile yolunda 80 hiz siniri sacmaligin daniskasidir. Ben genelde 90-100 gidiyorum hergun kullaniyorum yolu , en azindan 110 falan olabilirdi sinir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

O yolda 80 ile gidecek var mı ? Ya orası yokuş aşağı bir kere ALLAH aşkına hangi akıl ile yapılır bu ? Millete zorla fren yaptırıp o trafiği iyice felç edecekler zaten akşamları kitleniyor hep oralar .

taşdelende kamyonlar sayesinde bozulan yolda fazla süratli gidilemiyor zaten
  • Hız limitleri göreceli. Altında iyi araba olana az geliyor, çünki hissettirmiyor. O yolda çok fazla makas kazası oluyor. Bu sebeple önlem almaya çalışmışlar ancak kamyonet grubu için de 50 saçmalık. Yani makul ölçüde arttırmak gerek. Trafik iyice sıkışır. Hız orada 80 ise tolerans ile 88 oluyor, eh işte. 100 olsa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Hız limitleri göreceli. Altında iyi araba olana az geliyor, çünki hissettirmiyor. O yolda çok fazla makas kazası oluyor. Bu sebeple önlem almaya çalışmışlar ancak kamyonet grubu için de 50 saçmalık. Yani makul ölçüde arttırmak gerek. Trafik iyice sıkışır. Hız orada 80 ise tolerans ile 88 oluyor, eh işte. 100 olsa daha iyi olur.
    Kar yağışından sonra Madenler-Paşaköy arası yollarda oldukça büyük çukurlar olmuşmuş.

Lastik yarılmasına aman dikkat !
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

O yolda 80 ile gidecek var mı ? Ya orası yokuş aşağı bir kere ALLAH aşkına hangi akıl ile yapılır bu ? Millete zorla fren yaptırıp o trafiği iyice felç edecekler zaten akşamları kitleniyor hep oralar .

Bir kere müşteriye giderken araba amortisör patlattı sanıp babama sordum :) babam bana durumu anlayınca kendime gelmiştim 40 üstü gidince çok rahatsız ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

Bir kere müşteriye giderken araba amortisör patlattı sanıp babama sordum :) babam bana durumu anlayınca kendime gelmiştim 40 üstü gidince çok rahatsız ediyor

Alıntıları Göster
    2 defa ceza yedim 110 ile nereden anlamadım kamera

• quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

2 defa ceza yedim 110 ile nereden anlamadım kamera

Alıntıları Göster
    Otomobillere 80, diğer taşıtlara 70 yapsalar tamam ama 50 ile gitmek mümkün değil. En sağ şeritten bile 50 ile gidilmiyor. Arkaya yapışıp korna sellektör yapıyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih*

Otomobillere 80, diğer taşıtlara 70 yapsalar tamam ama 50 ile gitmek mümkün değil. En sağ şeritten bile 50 ile gidilmiyor. Arkaya yapışıp korna sellektör yapıyolar.

Alıntıları Göster
    Nevzat demirden yukarı çıkarken nevzat demire gelmeden polis otosu var trafiğin ters istikametinde park halinde. O araçtaki memurlar yazıyor sanırım :)
  • quote:

Orası yokuş bir yol , hemen öncesinde herzaman trafik oluyor buyakanın o civarda ,orayı geçen gaza asılıyor bence mantıklı bir uygulama .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orası yokuş bir yol , hemen öncesinde herzaman trafik oluyor buyakanın o civarda ,orayı geçen gaza asılıyor bence mantıklı bir uygulama .

Alıntıları Göster
    Beyler tepe radarları ne kadar mesafeden hızı tespit ediyor bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Oradaki trafiğin sebebi atasehir tarafından gelenlerin cekmekoy icin sola dönmeye çalışmaları , soldan yani Ümraniye'den gelenlerin de saga gitmeye çalısması

Ilerisinde de trafik olunca radardan o yol tamamen yavaşlayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

Sile yolunda 80 hiz siniri sacmaligin daniskasidir. Ben genelde 90-100 gidiyorum hergun kullaniyorum yolu , en azindan 110 falan olabilirdi sinir.

Yok 150 olsun hız sınırı. Sizin gibi düşünenler yüzünden kac kaza oldu kaç canlar gitti o yolda.orada hız sınırı 70 olmalı.
    Zaten Çamlıca sultangazi arasi toplam 10 dk surmez bu hız merakı nedir
  • ymetu kullanıcısına yanıt
    Kardesim 70 olsun diyosunda ben 100 ile giderken arkamdan hafriyat kamyonlari sellektor yapiyor. Devlet bize ceza kesecegine once onlarin icabina baksin, arabanin onu tas yarasi doldu hep. Dorsenin uzerine branda cekmezler , aniden isaretsiz serit degistirirler, benden hizli giderler ama kimse onlara karismaz 90 la giden vatandasa ceza yazilir. Bu kadar vergi toplaniyor ondan sonra her secimde yollariyla propaganda yapiyor, gelsin camlikla alemdag emlak konut arasindaki yola bir baksin cukur degil krater olmus artik lastik balonunu , amortisoru gectim insana kaza yaptirir ama devletimiz bunlari gormez , 4 seritli yolda 90 la gidene basar cezayi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetu

quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

Sile yolunda 80 hiz siniri sacmaligin daniskasidir. Ben genelde 90-100 gidiyorum hergun kullaniyorum yolu , en azindan 110 falan olabilirdi sinir.

Yok 150 olsun hız sınırı. Sizin gibi düşünenler yüzünden kac kaza oldu kaç canlar gitti o yolda.orada hız sınırı 70 olmalı.
    Zaten Çamlıca sultangazi arasi toplam 10 dk surmez bu hız merakı nedir

Alıntıları Göster
    Hadi gelin arada anlaşın, 90 olsun hız sınırı. Kalp kıracağınıza hız kırın.

Arkadaş ne meftunmuşsunuz kavga etmeye yahu!

Bu hız sınırlarını kafalarına göre koymuyorlar. Üç aşağı beş yukarı yapılan bilimsel tespitlerden yola çıkarak koyuyorlar. Trafikte çokça dolaşan en dandik aracın limitleri düşünülerek hız sınırı konuyor. Oradan Hacı Murat'la 80'le geçin, ciddi heyecan yaşarsınız. 96 Corsa gibi bir araç için güvenlik limiti olabilir mesela. Evet, hız sınırı daha yüksek olabilir pekala; ama yapmamışlar. Nedir bu kadar büyütülecek konu bilmiyorum.

Ankara'da Eskişehir yolunda okula 120-130km/sat hızla giderdim. Eskişehir yolu üzerine Armada açıldığında çok küfretmiştik "trafiği tıkadı" diye. Şu anda oradaki radarı kaldırsan, yolun yanındaki AVM-iş merkezlerinin yarattığı kalabalık sebebi ile zaten yapabileceğin maksimum ortalama hız 100. Radar 82km diyor. %10 payıyla 90. Yeter ulan işte. 10km'nin polemiğini yapıyorsunuz. Şimdi düşününce yıllar önce manyak mıymışız arkadaş biz!? 120-130 o yolda ne demek yahu? Ölüme mi susamışız?

Basit bir hesap yapın. Ankara-İstanbul arasını 120 ile giderseniz şehir dışından şehir dışına 4 saatte gidersiniz. 100 ile giderseniz 4 saat 45 dakikada gidersiniz. %20'lik bir hız farkı size 480km'de 45 dakika kazandırır. Şimdi hesaplayın. 10km'de kaç dakika kazanırsınız? Fark etmez yahu. 40 km'de kaç dakika kazanırsınız? 4 dakika için bıdı bıdı ediyorsunuz, asap bozuyorsunuz. Değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Hadi gelin arada anlaşın, 90 olsun hız sınırı. Kalp kıracağınıza hız kırın.

Arkadaş ne meftunmuşsunuz kavga etmeye yahu!

Bu hız sınırlarını kafalarına göre koymuyorlar. Üç aşağı beş yukarı yapılan bilimsel tespitlerden yola çıkarak koyuyorlar. Trafikte çokça dolaşan en dandik aracın limitleri düşünülerek hız sınırı konuyor. Oradan Hacı Murat'la 80'le geçin, ciddi heyecan yaşarsınız. 96 Corsa gibi bir araç için güvenlik limiti olabilir mesela. Evet, hız sınırı daha yüksek olabilir pekala; ama yapmamışlar. Nedir bu kadar büyütülecek konu bilmiyorum.

Ankara'da Eskişehir yolunda okula 120-130km/sat hızla giderdim. Eskişehir yolu üzerine Armada açıldığında çok küfretmiştik "trafiği tıkadı" diye. Şu anda oradaki radarı kaldırsan, yolun yanındaki AVM-iş merkezlerinin yarattığı kalabalık sebebi ile zaten yapabileceğin maksimum ortalama hız 100. Radar 82km diyor. %10 payıyla 90. Yeter ulan işte. 10km'nin polemiğini yapıyorsunuz. Şimdi düşününce yıllar önce manyak mıymışız arkadaş biz!? 120-130 o yolda ne demek yahu? Ölüme mi susamışız?

Basit bir hesap yapın. Ankara-İstanbul arasını 120 ile giderseniz şehir dışından şehir dışına 4 saatte gidersiniz. 100 ile giderseniz 4 saat 45 dakikada gidersiniz. %20'lik bir hız farkı size 480km'de 45 dakika kazandırır. Şimdi hesaplayın. 10km'de kaç dakika kazanırsınız? Fark etmez yahu. 40 km'de kaç dakika kazanırsınız? 4 dakika için bıdı bıdı ediyorsunuz, asap bozuyorsunuz. Değmez.

Alıntıları Göster
    Pazar sabahı saat 8 de 93 km hız ile bana da yazmışlar.

İşin ilginci oradaki radarları biliyorum hatta otobanda,e-5 de mobil radarları bile fark ediyorum ama oltaya geldik bir kere

• nıghtman kullanıcısına yanıt
    Hocam nerededir bu radarlar , arkadaslarimda ceza yemis 94 le falan.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.