Şimdi Ara

sirali sistemde vuruntu + ariza sinyali + gaz kokusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar selamlar. biraz aşağıdaki lpg'de silkeleme başlığını okudum ancak durumum sadece orada geçen silkeleme değil o yüzden başka bir başlık açmak istedim.

araba soğukken ilk çalıştığında hafif vuruntu ve silkeleme yapıyor. ancak asıl sorun bu değil. uzun yola çıkıp 250 300 km durmadan gidince benzin almak için ya da ışıklarda durunca araba ilk önce çok şiddetli vuruntu yapıyor. derken ardından gaz bitme sinyali değil de farklı bir arıza sinyali veriyor. daha sonra da gaz kokusu geliyor aracın içine.

daha once yine aynı sorun için sanayide üzerinde mavi bir plastik olan ufak bir parça değişmişti (sanırım gaz kesici bozulmuş gazı kesmiyor araç durunca demişti usta, çok anlamıyorum) . galiba yan sanayii idi. tabi o zaman araba dursa da tıslama sesi de vardı kaputu açınca.

herneyse uzun yola epey bir süre çıkmayınca sorun tekrarlamadığından meseleyi unuttum. bu sefer de şehir içinde yine ışıklarda 1 -2 sn'liğine gazdan benzine sonra tekrar gaza kendi geçiyordu. bunu da çok onemsemedim. ancak yakın zamanda uzun yolda vuruntu+ariza sinyali+gaz kokusu sorununu tekrar yaşadım ancak şu an uzun bir süreliğine şehirdışındayım ve ustama gidemiyorum.

fikirleriniz nelerdir ? ne tavsiye ediyorsunuz ? araç 2002 albea 1.6 atiker sirali sistem mevcut

teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.