Şimdi Ara

Sistem çalışmıyor :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni kurduğumuz sistem çalışmıyor. Şöyleki; Cpu, Grafik kart ve sistem fanları çalışıyor ancak monitöre görüntü vermiyor.

Power butonuna bastıktan 6-7 saniye sonra anakart buzzer'ından tek beep sesi geliyor (Sıkıntı yok gibi). Ancak sonrasında monitore görüntü gelmiyor.

Sistem;
    AMD FX 9370 İşlemci
    Gigabyte 970A-UD3P Anakart
    Gigabyte GTX970 (n970wf3oc) ekran kartı
    Kingston 1600 Mhz. Hyperx Beast Ram
    Zalman GLX-700 Watt power

Aynı sistemden iki tane kurduğumuz için tüm parçaları değiştirerek denedim, sonuç değişmedi.
    Elimde eski bir ekran kartı vardı (Zotac 7200GS),sistemdeki ekran kartını çıkartıp 7200GS ile denediğimde çalıştı.

7200 GS extra power istemediği için power'in yetersiz olabileceğini düşünerek bir power anakart ve işlemciye, ikinci power sadece ekran kartına şeklinde denedim, yine sonuç değişmedi. Ekran kartında 6 pin power ile 8 pin power'i ayrı ayrı power'ladan besleyerek denedim yine olmadı. :(

Benzer sorunla karşılaşan oldu mu?

• calismayan sistemdeki 970 kartini diger sisteme takinca calisiyor mu belki kart arizalidir?
  • iki sistemde 970 kartla açmıyor maalesef, İki tane sıfır kartın arızalı olması ihtimali bana biraz uzak geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnrs -- 28 Nisan 2015; 19:15:28 >
  • bence uzak degil kartta sorun olabilir sifir bile olsa.fabrikasyon hatasi diye bir sey var takip test etmiyorlar o yuzden karti aldiginiz yerle gorusun.
  • Anakart işlemciye destek veriyor mu baktınız mı AMD FX 9370 220w lık bi işlemci belki sıkıntı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bence uzak degil kartta sorun olabilir sifir bile olsa.fabrikasyon hatasi diye bir sey var takip test etmiyorlar o yuzden karti aldiginiz yerle gorusun.

Çalışan bir sistem bulup, iki kartıda orada test edip, emin olacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: FeDeX_114

Anakart işlemciye destek veriyor mu baktınız mı AMD FX 9370 220w lık bi işlemci belki sıkıntı olabilir

Cpu Support list'te görünmüyor, sıkıntı yaşayınca bakmıştım ancak Zotac 7200 ile sistem çalışıyor. Bu da kafa karıştırıyor :(
  • UD3P 9370 desteklemiyor ki
  • UD5 olursa anakart 9370 destekler anakartı değiştirirsiniz o sorun değil ama 7200 ile görüntü veren makinede bir sorun yoktur makine açılışında yüke girmiyor bu yüzden işlemci desteği sorun değil görüntünün gelmesi gerekirdi.gtx970 iki makinede de görüntü vermiyorsa güç girişlerinden kaynaklanan bir sorun olabilir ya da denildiği gibi kart arızalıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.