Şimdi Ara

sistemim çok yavaş-bu pc nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar dell insprion n5110 laptop kullanıyorum.Sistem özelliklerim şunlar;

Ram:2 gb
    Sistem Türü:64 bit
    İşlemci Çekirdek Sayısı:2
    İşlemci:İntel Core i3, 2,30 GHz
    Ekran Kartı:NVİDİA GeForce GT 520M, İntel HD Grafik Ailesi
    Harddisk:320 gb
    İşletim Sistemi:Windows 7 Home Premium

Bu sıralar pc çok yavaşladı önerileriniz nelerdir?

Bu özelliklerle hangi oyunlar rahat kasmadan açılır?(City Bus Simulator 2012 sistem gereksinimleri en az 2 gb ram diyor ama önerilen 4 gb yazıyor ben de kasar diye yüklemiyorum.)

Teşekkürler...

• arkadaşım ram olarak sıkıntı çekiyorsan 4 gb lik flash belleğin varsa ready boost özellikli ram olarak kullanabilirsin googleye yazarsan ready boost diye bulursun

yeterki ready boost destekli flash belleğin olsun.Bellegi tak bilgi sayarımda surucu olarak görünecek ustune sag tıkla ozellikler ve ready boost olarak ata de ve 16 gb

lik bir flash ise kac gb sini ram olarak atayabileceğini secebiliyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rkyrky98

arkadaslar dell insprion n5110 laptop kullanıyorum.Sistem özelliklerim şunlar;

Bu özelliklerle hangi oyunlar rahat kasmadan açılır?(City Bus Simulator 2012 sistem gereksinimleri en az 2 gb ram diyor ama önerilen 4 gb yazıyor ben de kasar diye yüklemiyorum.)

Teşekkürler...

Açmasına açar 4 gb ram dediği max ayarda oyun için keşke laptop almasaydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabuss94

quote:

arkadaslar dell insprion n5110 laptop kullanıyorum.Sistem özelliklerim şunlar;

Teşekkürler...

Açmasına açar 4 gb ram dediği max ayarda oyun için keşke laptop almasaydın
    laptop almasaydım derken laptoplarda da oynanıyor oyun ama senin ozellikler biraz dusuk kalmış maalesef :(

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

laptop almasaydım derken laptoplarda da oynanıyor oyun ama senin ozellikler biraz dusuk kalmış maalesef :(

Oyun için laptop alınmaz biraz araştırma yaparsan anlarsın zaten .
  • quote:

Alıntıları Göster
    bu pc yi bu forumdaki tavsiyelerle aldım çünkü en fazla 1000 tl idi benim bütçem.bu pc yi de 990 tl ye almıştım (internetten sipariş)
    Bu yavaşlamalar neden oluyor ve oyunlarda ram önemli mi?
  • quote:

bu pc yi bu forumdaki tavsiyelerle aldım çünkü en fazla 1000 tl idi benim bütçem.bu pc yi de 990 tl ye almıştım (internetten sipariş)

Alıntıları Göster
    bilgisayar güzel bilgisayar ama 4 ay once aldığım pc eskidi :D hemen yeni işlemciler cıktı :D

neyse ram önemli işlemci önemli fan acaba tozlumu ısınma yapıyormu ısınma yaparsa kasar bilgisayar
  • quote:

1000 tl sistem toplanırdı şu an ki laptobuna fark bile atardı
  • Ram yetersiz gibi 4 olsa daha iyi olur
  • quote:

quote:

1000 tl sistem toplanırdı şu an ki laptobuna fark bile atardı

akılsız başın cezasını bizim 1000 tl çekti.Yani oyunlarda ram mı etkili.Tavsiyeniz var mı?

Sadece ram mı kötü yani?
    Şuanki sistemle hangi oyunları KASMADAN rahatça oynayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

Ram yetersiz gibi 4 olsa daha iyi olur
    Laptopta oyun yüklenmez diye biliyorum. Hard diskler doluysa sistem tabi ki yavaş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: personalcomputer

Laptopta oyun yüklenmez diye biliyorum. Hard diskler doluysa sistem tabi ki yavaş olur.

Alıntıları Göster
    Tavsiye yok mu?
  • quote:

Tavsiye yok mu?

Alıntıları Göster
    Arkadaşın dediği gibi ram düşük kalmış 2 gb ram alırsanız iyi olur .2011 2012 oyunlarını oynarsınız tabi hepsini değil

personalcomputer@ laptopa oyun yüklenir oynanırda ama asla masaüstü pc yerini tutmaz oyun için laptoplarda var 3.000 tl
  • quote:

Arkadaşın dediği gibi ram düşük kalmış 2 gb ram alırsanız iyi olur .2011 2012 oyunlarını oynarsınız tabi hepsini değil

personalcomputer@ laptopa oyun yüklenir oynanırda ama asla masaüstü pc yerini tutmaz oyun için laptoplarda var 3.000 tl
    yani 2 gb ram daha mı ekliyim?
  • quote:

yani 2 gb ram daha mı ekliyim?

Alıntıları Göster
    Eklersen iyi olur benim arkadaşımdada var asus sistem aynı o ets 2 oynuyor rahat rahat
  • quote:

Tavsiye yok mu?

64bit windows daha çok ram yer. 32bit versiyonunu kur home premiumun
  • Bi 2 gb'lık ram daha ekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Bi 2 gb'lık ram daha ekleyin.
    Garip bir konu cevap olayı olmuş... birde ben yorum yapiyim o sistemle oyun oynarsın ama sorunda yaşarsın bazı oyunlarda intel hd calsır bazısında 520m anlamazsın bile sen onu... o tip laptoplar biraz bu isleri bilenler kullanmalı cok sıkıntılı oyunda gerçekten... git sağlam tanıdıgın iyi bir bilgisayarcıda tertemiz formatlat fanlarını temizlet bakım yaptır devam et... GTA IV düsük-orta pes 13 nba 2k13 gibi oyunları orta-düsük seviyelerde oynarsın hoş bir ekran kartı değil çünkü...
  • Sistem yavaşlamışsa recovery yapın diyeceğim fakat n5110 fredoos olarak geliyor çoğu belki orjinal kullanmıyor olabilirsiniz. Fan temizliği ve virüs taraması yaparak performansını arttırabilirsiniz.

Oyun konusunda ise diyeceğim ram çok yetersiz. Ekran kartınız laptop için ideal fakat en az 2 GB ram takviyesi yapmanızı öneriyorum.
    Bu forumda bir çok arkadaş oyunlarda RAM'in fazla işe yaramadığı görüşünde olsada ben aksini iddia ediyorum.
    4 GB ile 8 GB ram arasında gözle görülür biçimde FPS artışı oldu.
  • quote:

quote:

Oyun için laptop alınmaz biraz araştırma yaparsan anlarsın zaten .

valla paraya kıyıpta bi alien wire oda olmadı msi alıcan sonra oyun için laptop görsen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.