Şimdi Ara

spor istirahati nedir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 319.dönem askere gideceğim yanlız sağ kolumda ufak bir sorun var sağ kolum 180 derecelik dönüş yapmıyor yani avuç içimi gökyüzüne çeviremiyorum. bu nedenle barfiks denilen hareketi yapamıyorum. ama gündelik yaşamda hiç bir sorun yok. araba kullanmak yemek yeme bilgisayar kullanma yazı yazma yüzmek vs.. bunların hepsini yapıyorum. spor istirahatini nasıl alabilirim.

• Tertip birliklere gittiğimizde ilk gün yine bir muayene olacağız. O muayene esnasında doktora sorununu bildirirsin ve doktorda sana spor istirahati verebilir. Ama tamamen spor istirahati vermek yerine sadece barfiksten'te muaf olabilirsin. Yani seninde söylediğin gibi kolundaki problem koşmana engel değil anlayabildiğimiz kadarı ile.
  • sadece barfiksten muafiyette iş görür. ama nasıl olacakki koş gel spor alanında ben barfiks yapamıyorum deyip kenamarmı ayrılacağım neyse gidince görüceğiz
  • bizde senin gibi bir arkadaş vardı. Spor muafiyeti yoktu. Ama komutanlar barfiks şınav dışında herşeyi yaptırıyorlardı. Tüfekli jimnastik hareketleri dahil. Acemilikte zaten tüm katılım muayenelerinin bitmesi acemiliğin sonunu buluyor ve katılım muayeneleri bitene kadar sadece tüfekli ve tüfeksiz jimnastik hareketleri dılında spor yaptırmıyorlar koşu dahil
  • hocam kısa dönemlere genelde spor yaptırmıyolar diye biliyorum, en azından uzun dönemler kadar sıkmıyolar. birliğe girerken doktora söylersen spor yapamaz verirler. spor yapamaz alırsan tüm spor faaliyetlerinden muaf olursun
  • Al kardeş al sadece barfiksle bitmez iş sen genede sağlama al
    katılış muayenen de kesinlikle söyle durumunu
    spor istirahatim olsaydı şimdi ne iyi olurdu
  • Bendede boyun fıtığı var ama spor istirahati alabilirmiyim bilmiyorum.
  • komple spor istirati vermezler herhalde.. yani barfiks, şınav gibi şeyleri yaptırmazlar, bunun dışındaki şeyleri yaparsın.. zaten başka bişi kalmıyor pek :)) benim bildiğim hiç spor yapmayanlara "spor men" deniyor.. bunuda ancak ameliyat olanlar ve gatadan raporu olanlar yararlanabiliyor sanıyorum.. şınav falan o kadar zorlamazlar kısa dönemleri yani çekebilen 1 çeker, 3 çeker yani sayısı yoktur, yapabildiğin kadar yani..yapmaya uğraşılması yeterli olur.. zaten acemilikde paso yemin töreni için yürüyüş yapılır.. hele kış ayında askere gidenler için.. belki biraz ısınma koşusu olur, sonra yarım saat eğitim , bir saat istirahat :) yoksa herkes iptal hasta olur istirahat alır..buda iyi bi durum değildir.
  • benim bir arkadasim yuksek tansiyon ve yuksek kolestrolu var spor istirati verirler mi ?
  • askerde yapıcagınız spor falıyetlerı..

tufeklı tufeksız hareketler
    barfıks
    sınav
    mekık ve kosu

eger spor ıstırahatı alırsanız cogundan muaf olursunuz ama onunda suresı var bıtıo yenıletmek gerekıo.bunları hepsını aynı gun yapmak ıstemezsenız kı bız yapıyoruz alın bence.

sfk 45
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.