Şimdi Ara

Teker Kaldırıma Değdi, Araba Gitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar diliyorum. Bu akşam arabayı alıp eve giderken yan tarafımda araç vardı ve sahibini bulamadım. Arkamda yeterince boşluk görünce manevra yaparak geri geri park yerinden çıktım. Ancak çıkarken 3-4 kere lastikler kaldırıma sürttü biraz öyle geri geldim ve araba titremeye başladı. Otomatik vites araçta frenden çekince çok az gitmeye başladı. Sürekli titriyor çok yavaş gidiyor ve gaza basınca yeterli miktarda gitmiyor. Ekranda "Vites Kutusunu Kontrol Edin" uyarısı çıktı. Araç renault megane 2. Sizce ne olabilir başımıza ne kadar masraf çıkartır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun baya kötü duruyor akü kutup başını çıkarıp bekleyin ve tekrar takın deneyin ?

• Dreksiyonu topla kaldırıma sürtmeden yavaş yavaş hareket etmeye çalış. Masfafın olmaz. Tekerler kaldırıma tam sıfır olarak yanaşmışsa, harekete geçince kaldırıma sürter ve tek tekerin zorlanması sebebiyle uyarı verebilir.
  • -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    Denerim hocam teşekkür ederim cevap için

• adıdı kullanıcısına yanıt
    Aracı düz yola çıkarıp bir tur attım fazlasıyla yavaş gidiyor normal haline göre

• howdeepisyourweb H kullanıcısına yanıt
    Araç robotize otomatik vites ise, debriyaj (kavrama)balatası kaçırıyor muhtemelen. Gaza bastığınızda devir yükselip hız aynı orantıda aratmıyor mu yoksa devir yukselmiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 11 Eylül 2016; 23:39:18 >
  • tunc52 kullanıcısına yanıt
    Hocam o araç bva şanzıman 4 ileri. Kolay arıza yapmazlardı.

Konu sahibine: Çok masraf açacağını sanmam açıkçası bir sanayiye git istersen.

• tunc52 kullanıcısına yanıt
    D modunda iken gaza basınca devir yükseliyor ancak araç yavaş gidiyor o devre göre

• Hocam sanayiye kadar yaklaşık 5km var bu şekilde sürersem daha çok zarar görmesinden korkuyorum sizce çekici çağırmalı mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: howdeepisyourweb

D modunda iken gaza basınca devir yükseliyor ancak araç yavaş gidiyor o devre göre

Sorun büyük ihtimalle selenoid değişimi ile çözülecektir. O da işe yaramazsa türbinler değişecek. Hayırlı bayramlar.

• sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim, size de hayırlı bayramlar

Yukarıda arkadaş belirmiş. aracınız tam otomatik sanzimana sahipmiş, yarı otomatik(robotize). Tam otomatik hakkında fikrim yok. Sanayiye uğrayıp fikir alın.
    Sanziman sökülümesi gerekiyor derlerse, olur olmaz yerde söktürmeyin, servise veya otomatik sanziman konusunda uzmanlasmis sanziman ustalarına götürün aracı.

Hocam ne desem yalan olur o kadar iyi anlamıyorum. Benden bilgililer cevap verir sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DD82B0187 -- 11 Eylül 2016; 23:52:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: howdeepisyourweb

Hocam sanayiye kadar yaklaşık 5km var bu şekilde sürersem daha çok zarar görmesinden korkuyorum sizce çekici çağırmalı mıyım?

Araç kendini koruma moduna almış. Farkederseniz araç hiçbir şekilde 4. vitese geçmeyecektir. Al4/BVA şanzımanlarının kronik sorunu ilk fabrika çıkışı selenoidlerdir. Yerine güncellenmiş selenoid takılır ve şanzıman yağı değişir. Arıza silinir. Hiç bir sorun kalmaz Allahın izniyle :)
    Bundan daha önce vuruntu veya geç vites atma gibi problemleriniz var mıydı?

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

• Aks larla ilgili bir sorun bence,yüksek devirde düşük hızda gidiyorsanız tekere yeterli güç iletilemiyordur.Diğer ihtimal teker kaldırıma sürtünce şanzımana yük bindirip tork konvertörü,hidrolik iticiler veya selenoid mi neyse zarar görmüş olabilir.Bilgisayara bağlanırsa hata kodundan sorun ortaya çıkar.
  • sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam, inşallah Evet rölantide iken oluyordu hocam devir de düşüyordu sık sık.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok sağolun

• Bugün renault servise gittik ustalar yoktu birkaç kişi vardı turladık arabayla. Cihaz taktık Motor Torku Multipleks Bilgisi kısmında hata verdi İstenen Tork Elde Edilemiyor dedi. Hata kodu DF109. Kaldırıma değen tekerde gözle görülür bir sıkıntı yoktu parçalar sağlam görünüyordu lifte kaldırıp bakıldı. Yarın gideceğiz umarım önemli bir şeyi yoktur

• Bilgisi olan var mı acaba bu konuda?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Teker Kaldırıma Değdi, Araba Gitmiyor Teker Kaldırıma Değdi, Araba Gitmiyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.