Şimdi Ara

Telefon sarjda iken kurcalamak bataryaya zarar verir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
4.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon iphone 5 ve bazen is yerindeyken gun bitimine yakin sarja takmak zorunda kaliyorum. Sizce sarjda iken kurcalamak ( safari , facebook , watsapp ) , ( bazen de oyun ) bataryaya ciddi zarar verir mi ?

• Hicbirsey olmaz rahat ol salla gitsin

Elektronik chazlarda pinpirikli olmak kadar kotu birsey yok

Canin nasil istiyorsa oyle kullan
  • Bu pimpirik cok illet bi sey adamin akli kaliyor
  • Tabikide zarar verir üstteki arkadaşın vermez dediğine bakmayın siz whatsapp safari facebook gibi appleri kullanıyormuşsunuz lakin Çin'de idi sanırım hatırlamıyorum telefon şarjdayken birisi telefonla konuşurken cihaz patlıyordu. Velhasıl kelam telefon şarjdayken kurcalamak çok zararlı.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogican16

Tabikide zarar verir üstteki arkadaşın vermez dediğine bakmayın siz whatsapp safari facebook gibi appleri kullanıyormuşsunuz lakin Çin'de idi sanırım hatırlamıyorum telefon şarjdayken birisi telefonla konuşurken cihaz patlıyordu. Velhasıl kelam telefon şarjdayken kurcalamak çok zararlı.

İyi forumlar.

ironi yaptiginizi varsayiyorum
  • Cihazı şarja takılı iken kullanmak;
    -daha geç şarj olmasına sebep olur
    -batarya ömrünü kısaltır
    -aşırı ısınma hatta üstteki arkadaşın dediği gibi patlama tehlikesi vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogican16

Tabikide zarar verir üstteki arkadaşın vermez dediğine bakmayın siz whatsapp safari facebook gibi appleri kullanıyormuşsunuz lakin Çin'de idi sanırım hatırlamıyorum telefon şarjdayken birisi telefonla konuşurken cihaz patlıyordu. Velhasıl kelam telefon şarjdayken kurcalamak çok zararlı.

İyi forumlar.

Cevap icin tesekkur ederim ama bu tur haberlere pek inanmiyorum , kesinligi ispatlanmis haberler degil. Bi gun apple patlatiyor ertesi gun samsung patliyor olaylar olaylar benim merak ettigim konu batarya omrune bi zarari olup olmayacagi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Cihazı şarja takılı iken kullanmak;
    -daha geç şarj olmasına sebep olur
    -batarya ömrünü kısaltır
    -aşırı ısınma hatta üstteki arkadaşın dediği gibi patlama tehlikesi vardır

Tesekkur ederim
  • Dostum ironi falan yaptıgım yok ayrıca telefon şarjdayken ve şarjda değilken oyun oynanırken ki bataryadan geçen akım aynı değildir şarjdayken daha fazla akım geçer ve bu da batarya ömrünü kısaltır.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: komodo ejderi

Dostum ironi falan yaptıgım yok ayrıca telefon şarjdayken ve şarjda değilken oyun oynanırken ki bataryadan geçen akım aynı değildir şarjdayken daha fazla akım geçer ve bu da batarya ömrünü kısaltır.

İyi forumlar.
    Konuya çok hakim olmasamda okuduğum kadarıyla söyle izah etmeye çalışıyım.Sadece iphonlarda olmayan genelde şarjlı eletk aletlerde kullanılan Li-Ion piller bir nevi akımla beslenen piller.Yani pil uzun süre kullanılmaz doldur boşalt olmaz (2 3 haftada bir) , şarj edilmezlerse ölüyolar onun içinde sürekli aktif tutulmaları gerekiyo(Tabi günde 9-10 kere sarj degıl).Aynı zamanda çabuk ısınıyolar yani güneşte vs tutmak pile zararlı.Bunla beraber senin konuda telefonda normal oyun oynarken bile telefonlar baya ısınıyo ben 4s de bunu çok çok rahat farkediyorum üstüne üstlük bide sadece şarja taktıgında bak ozmanda ısınıyo , hem şarja takılıyken hemde telefon kullanırken beraber ısınmaya başladıgında Li-Ion pillerin düşmanı olan sıcaklık bu sefer pili öldürmeye başlıyo.Pilin kapasitesi gün geçtikçe azaliyo + arkadaşlarında dediği gibi çok ısınan cihaz düşükte olsa patlama riski taşıyo.Benim başıma gelmez deme Allah korusun milyonda 1 hastalıklara bile yakalanan insanlar var belki onlarda başıma gelmez diyodu böyle düşünmek bence sağlık açısındandan yararlı olur.Dedigim gibi konuya çok hakim değilim uzman değilim sadece okudugum kadarıyla olay budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBrain -- 22 Ağustos 2013; 10:23:12 >

• Hocam sarjdayken kullanmamaya calisin ben pimpirii degildim surekli sarjda kullaniyordum sonra batarya iflas etti çıkma batarya bulup taktırdım,sarjdayken kullanmiyorum artık ders oldu bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

Telefon iphone 5 ve bazen is yerindeyken gun bitimine yakin sarja takmak zorunda kaliyorum. Sizce sarjda iken kurcalamak ( safari , facebook , watsapp ) , ( bazen de oyun ) bataryaya ciddi zarar verir mi ?

gud kold ivning renkdaşlar.. Konu uçmuş resmen..
    Bi daha olmasın. Tamam mıdır hıdır dayı?
  • Mantikli. Sicakligin bataryaya zarar verdigini varsayarsak sarj olurkenki anormal isinma batarya omrune zarar verir o zaman. Ya aslinda ben biri cikar da bilimsel aciklama yapar kaynak gosterir " hic bi sey olmaz , ne yaparsan yap " der diye umut ediyodum ama napalim. Mecbur birakacaz artik sarjdayken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERTANE78 -- 22 Ağustos 2013; 10:29:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Hocam sarjdayken kullanmamaya calisin ben pimpirii degildim surekli sarjda kullaniyordum sonra batarya iflas etti çıkma batarya bulup taktırdım,sarjdayken kullanmiyorum artık ders oldu bana

Anladim tesekkur ederim.. Daha telefon 1.5 aylik , bataryayi oldurmeye niyetim yok ,gozum gibi bakiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Hocam sarjdayken kullanmamaya calisin ben pimpirii degildim surekli sarjda kullaniyordum sonra batarya iflas etti çıkma batarya bulup taktırdım,sarjdayken kullanmiyorum artık ders oldu bana

Anladim tesekkur ederim.. Daha telefon 1.5 aylik , bataryayi oldurmeye niyetim yok ,gozum gibi bakiyorum

Alıntıları Göster
    Bir yerde okumuştum: iphone sarjı kablosunun kısa olmasının nedenlerinden birinin, telefonun sarj esnasında kullanılmasını engellemek ıcın oldugundan bahsedıyordu. Ne kadar ınandırıcı, yorumu sıze bırakıyorum.

• Serbest kullanın bişey olmaz. En kötü, 2 sene sonra bataryayı değiştirirsiniz.
    Ayrıca o çin'de telefonu suratında patlayan kadın, telefonu daha önce yere düşürüp kenarını göçürtmüş ve tam oradan patlamış. Haberde geçiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Serbest kullanın bişey olmaz. En kötü, 2 sene sonra bataryayı değiştirirsiniz.
    Ayrıca o çin'de telefonu suratında patlayan kadın, telefonu daha önce yere düşürüp kenarını göçürtmüş ve tam oradan patlamış. Haberde geçiyordu.
    Zararı var mı bilmiyorum fakat siz yine de şarjdayken kullanmamaya çalışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriminaI

Zararı var mı bilmiyorum fakat siz yine de şarjdayken kullanmamaya çalışın.

Alıntıları Göster
    kullanın abi keyfini çıkarın, en kötü ihtimalle 2 sene sonra yeni batarya alırsınız, bu kadar kasmaya ne gerek var.. ben araçta şarja takılı 6 saat gps kullandım hiçbişey olmadı
  • En kötü ihtimal 2 sene sonra batarya değiştirirsin
    Bence onada gerek kalmaz 2 seneye yeni iphone modellerinden birini alırsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersan33

En kötü ihtimal 2 sene sonra batarya değiştirirsin
    Bence onada gerek kalmaz 2 seneye yeni iphone modellerinden birini alırsın :)

2 seneye yeni telefon alacagimi zannetmiyorum ama iphone 5 den sonraki telefonum buyuk ihtimal gene iphone olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.