Şimdi Ara

TTnet'i Bedava Kullanıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar evet başlıkta da söylediğim gibi 4 gb internete 2 aydır ücret ödemiyorum. Olay şu şekilde gelişti. Ben bundan 2-3 ay önce ttnet ten üyeliğimi iptal edip smile adsl e geçtim. Smile adsl den kullanıcı ve şifremi almıştım ve doğal olarak ttnet ile bir işimin kalmadığını düşünüyordum. Daha sonra smile adsl i iptal ettirmede sıkıntı yaşayan insanları görünce onu da iptal ettirdim ( İyiki de iptal ettirdim adamlar benim modemin smile adsl e uyumlu olmadıklarını söyledi. Bunu neden başta söylemediniz. Madem modeminiz var mı diye soruyorsunuz o zamanda uyumlu olup olmadığını da sormak durumundasınız dedim. Haksız olduklarını anladıklarını için kesme olayı fazla uzatmadılar). Neyse servis sağlayıcısı değiştirmede smile adsl ttnet'i otomatik olarak iptal ettirdiğini düşünmemden dolayı internetimin komple gittiğini düşünüyordum. Smile müşteri hizmetlerini aradığımda " hattımda sinyalin olmadığını ve bu ay bana fatura kesilmeyeceğini " söylediler. TTnet faturasını ödemeye gittiğimde ise benden o ay için 12 tl para aldılar. Ondan sonraki 2 ay için fatura ödemeye gittiğimde borcumun olmadığını söylediler. Hatta şu an bile Ttnet kullanıcı adı ve şifremle bağlantı sağlayabiliyorum. Sorum şu fatura ödemediğim halde ttnet bağlantısını kullanmak ileride yasal bir sorun yaratır mı? Ya da bu durumun benle bir ilgisinin olmayıp tamamen ttnet ten kaynaklanan bir hata sonucu oluştuğunu söylemek doğru olur mu acaba? Cvplar için tşk.

• TT bu durumu anladığında donunu bile alır benden söylemesi. Olay onların saçmalığı olmasına rağmen üzerinize yıkar. TTnet bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

TT bu durumu anladığında donunu bile alır benden söylemesi. Olay onların saçmalığı olmasına rağmen üzerinize yıkar. TTnet bu.
    Ttnet geriye doğru sürekli her kullanıcının kullandığı trafiği kontrol eder sonra gecikme faizleriyle birlikte geçmiş ayların güzel bir faturasını önünüze getirir. TTnet ve telekom şu ana kadar kimsede parasını bırakmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 23 Şubat 2011; 0:38:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Ttnet geriye doğru sürekli her kullanıcının kullandığı trafiği kontrol eder sonra gecikme faizleriyle birlikte geçmiş ayların güzel bir faturasını önünüze getirir. TTnet ve telekom şu ana kadar kimsede parasını bırakmamıştır.

Alıntıları Göster
    Fazla uzun süre deil ama yakında sayilmaz bi konu hatırlıyorum. Adam ttnetini 2005 yılında mı ne iptal ettirmiş sonra borcunuz yoktur hattiniz kapanmiştir dediler adama , 4-5 yıl sonra adamin evine mahkeme karari gelmiş fiyatı tam hatırlamiyorum ama 8 ile 10 bin TL arasında bi borcunuz var denilmişti ödenmeyen bir kaç fatura ve sürekli üst üste binen faizler...

siz 2 ay bedava kullandim diye düşünürsünüz ama ttnet sizden 2 yıllık adsl parasını sırf bu 2 ay için alır. dikkatli olun

• quote:

Orijinalden alıntı: Militar-ist

Elinde ttnet veya smile adsl aboneliğinin kapatıldığına dair kağıt varsa hiç bir hak iddia edemezler, korkma. Kağıtta vardır elinde. İmzan olmadan kapatmazlar. Dilekçede yazan tarihten itibaren 1 ay içinde hattın kapanmadıysa bu seni bağlamaz.

aslında yasal olarak dediğin doğru ama ttnet başka yol bulup para tahsil etmek için elinden geleni yapar.
    bence bulabilirlerde kayıt olurken çoğumuz neye imza attığımızı bilmiyoruz.
    adamalar kendilerini her durumda haklı çıkarak bir madde koymuş olabilir
    ler.
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: onur-ay

quote:

Alıntıları Göster
    Topluca getirirler hesabı koyarlar önüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speechless�

Topluca getirirler hesabı koyarlar önüne

Alıntıları Göster
    hukuk aptalları korumaz! bunu bilin yeter elinde iptal ettiğine dair ve ilişiğin olmadığına dair bir belge varsa bak dalgana boşver
  • Belgen varsa sorun çıkmaz gibi

eğer yoksa;

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Candreva87

Belgen varsa sorun çıkmaz gibi

eğer yoksa;

quote:

Alıntıları Göster
    2 yerdende üyeliğin olmadığı halde internetin varsa şu an. Hiç çekinmeden kullan takma kafana, hiç birşey olmaz. Sonuçta sen iptal ettirmişsin ttnet biz sana senden habersiz internet verdik sen niye kullandın mı diyecek.
    Aynı olay benimde başıma geldi 10 gün kadar kullandım sonrasında gitti internet.

• quote:

Orijinalden alıntı: KENZOOvet

2 yerdende üyeliğin olmadığı halde internetin varsa şu an. Hiç çekinmeden kullan takma kafana, hiç birşey olmaz. Sonuçta sen iptal ettirmişsin ttnet biz sana senden habersiz internet verdik sen niye kullandın mı diyecek.
    Aynı olay benimde başıma geldi 10 gün kadar kullandım sonrasında gitti internet.

Alıntıları Göster
    Bende benzer bir durum yaşamıştım. 8mbit kullanırken iptal etmiştim aboneliği. Bir gün modemi açtım ve baktım ki tüm ışıklar yanıyor, şaşırdım ve internete girmeyi denedim. Bir site adı yazdığınızda Ttnet' in bir sayfasına yönlendiriyordu. Modem arayüzünden kontrol ettiğimde adsl sinyalini kapatmamışlar, hızı 256kbps ye düşürmüşlerdi. Bende dedim madem sinyali kesmemişler bu interneti kullanabilirim. Biraz araştırma yaptım ve bir program buldum bu engeli aşacağı söyleniyordu. Kurdum bilgisayara ve bu programı çalıştırdığımda programın sitesine giriyordu ve siteden dosya bile yüklüyordu. Yani sınırlı da olsa internet erişimi sağlamıştım. Diğer sitelere girmedi o gün. Sonra Ttnet anlar başıma iş açar diye bu konunun üstünde durmadım. Biraz daha uğraşsam bedava 256kbps internet sahibi olabilirdim.

Tabi bir süre sonra sinyali tamamen keserler mi orası mechul.

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Bende benzer bir durum yaşamıştım. 8mbit kullanırken iptal etmiştim aboneliği. Bir gün modemi açtım ve baktım ki tüm ışıklar yanıyor, şaşırdım ve internete girmeyi denedim. Bir site adı yazdığınızda Ttnet' in bir sayfasına yönlendiriyordu. Modem arayüzünden kontrol ettiğimde adsl sinyalini kapatmamışlar, hızı 256kbps ye düşürmüşlerdi. Bende dedim madem sinyali kesmemişler bu interneti kullanabilirim. Biraz araştırma yaptım ve bir program buldum bu engeli aşacağı söyleniyordu. Kurdum bilgisayara ve bu programı çalıştırdığımda programın sitesine giriyordu ve siteden dosya bile yüklüyordu. Yani sınırlı da olsa internet erişimi sağlamıştım. Diğer sitelere girmedi o gün. Sonra Ttnet anlar başıma iş açar diye bu konunun üstünde durmadım. Biraz daha uğraşsam bedava 256kbps internet sahibi olabilirdim.

Tabi bir süre sonra sinyali tamamen keserler mi orası mechul.

Alıntıları Göster
    Bence sen sürprize hazır ol. Sana hem ttnet ten hem de smile dan fatura gelecek :) Olur mu olur? ttnet le herşey mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoca05

Bence sen sürprize hazır ol. Sana hem ttnet ten hem de smile dan fatura gelecek :) Olur mu olur? ttnet le herşey mümkün.

Alıntıları Göster
    Böyle bir durum arkadaşımın başına geldi.Çocuk kullandı kullandı,bir gün fatura kestiler hesabına.Bilmem ne faizinden tut,bilmem ne cezasına kadar.O durumda sesini bile çıkartamıyorsun,parayı ödüyorsun zorundan.TTNeT'e bu durumu bildir,daha yeni farkettim falan deyip en azından cezadan,faizden yırtarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YGA

Böyle bir durum arkadaşımın başına geldi.Çocuk kullandı kullandı,bir gün fatura kestiler hesabına.Bilmem ne faizinden tut,bilmem ne cezasına kadar.O durumda sesini bile çıkartamıyorsun,parayı ödüyorsun zorundan.TTNeT'e bu durumu bildir,daha yeni farkettim falan deyip en azından cezadan,faizden yırtarsın.

Alıntıları Göster
    Fatura çıkmazsa sorun yok. Ama fatura çıkarsa o faturayı ödemen şart. Faturayı ödersin, itiraz edersin. Paranı geri alabilirsen ne âlâ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoca05

Alıntıları Göster
    Olur mu olur? ttnet le herşey mümkün.
    bu yorum ttnetin her konuda uzman olduğunu gösteriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KLLAXON

Fatura çıkmazsa sorun yok. Ama fatura çıkarsa o faturayı ödemen şart. Faturayı ödersin, itiraz edersin. Paranı geri alabilirsen ne âlâ...

Fatura çıksın çıkmasın,o parayı ödemek zorunda.Anlaşmış olduğu maddelerin altında imzası var sonuçta.TTNeT'in küçük hatasından dolayı,kullanıcı sorumlu tutulur.Ttnet bu.Parayı erkenden,faizsiz cezasız ödemesinde yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Oxy.gen-

Olur mu olur? ttnet le herşey mümkün.
    bu yorum ttnetin her konuda uzman olduğunu gösteriyor :)

Alıntıları Göster
    Burada oldukca bilincsizce daha dogrusu bilgisizce yorumlar yapilmis oldugu icin bilgilendirme geregi hissettim , bu bilgilendirme ttnetten digiturk e ,elektrik sayacindan su saatine dek gecerlidir.

bilirsiniz ki su sayaclarinda filan sayacin bulundugu dolaba veya saate muhur takilir , bu muhur acilmadikca fiziken mudahele edilemeyecegi icin o su saati acilamaz (vanasi yani)

burada da o elektronik muhuru (hattin sinyal kesilmesi) karsi tarafin sorumlulugundadir ve nasil muhuru sokup attiginda ancak o zaman su acilacaksa ,burada da o elektronik muhuru sen kesip atmadigina gore bu hizmet bir bagis kategorisinde ele alinir

bu tip bir fatura gelirse odeyip itiraz etmeyiniz , bastan odemeyiniz ,faturayi sozlesme detaylariniz ile beraber avukata ya da biraz bu islerden anlayan birine gosterin , yasal takip baslatilmasina engel olan bu durum olustugu icin zaten size karsi hak talebinde bulunamazlar.

sozlesmede buna aykiri hukum bulunamaz , cunku elinizde , aranizdaki sozlesmenin fesih ya da imzali belgesi mevcut

bu surecte tek istisna , internet kullanimini kapattiginizi bildiginiz halde neden kullanmaya devam ederek durumdan istifade ettiniz denebilir . cevap belli .. baska bir internet aboneligim vardi , bilmiyordum. baska internet aboneliginiz yoksa , o kisinin durumuna gore durum tekrar degerlendirilir ,bir sebep bulunur

bu soylediklerim haksizca bedava internet kullanin diye degil , hukuki bilgilendirme acisindandir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 27 Şubat 2011; 10:40:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Burada oldukca bilincsizce daha dogrusu bilgisizce yorumlar yapilmis oldugu icin bilgilendirme geregi hissettim , bu bilgilendirme ttnetten digiturk e ,elektrik sayacindan su saatine dek gecerlidir.

bilirsiniz ki su sayaclarinda filan sayacin bulundugu dolaba veya saate muhur takilir , bu muhur acilmadikca fiziken mudahele edilemeyecegi icin o su saati acilamaz (vanasi yani)

burada da o elektronik muhuru (hattin sinyal kesilmesi) karsi tarafin sorumlulugundadir ve nasil muhuru sokup attiginda ancak o zaman su acilacaksa ,burada da o elektronik muhuru sen kesip atmadigina gore bu hizmet bir bagis kategorisinde ele alinir

bu tip bir fatura gelirse odeyip itiraz etmeyiniz , bastan odemeyiniz ,faturayi sozlesme detaylariniz ile beraber avukata ya da biraz bu islerden anlayan birine gosterin , yasal takip baslatilmasina engel olan bu durum olustugu icin zaten size karsi hak talebinde bulunamazlar.

sozlesmede buna aykiri hukum bulunamaz , cunku elinizde , aranizdaki sozlesmenin fesih ya da imzali belgesi mevcut

bu surecte tek istisna , internet kullanimini kapattiginizi bildiginiz halde neden kullanmaya devam ederek durumdan istifade ettiniz denebilir . cevap belli .. baska bir internet aboneligim vardi , bilmiyordum. baska internet aboneliginiz yoksa , o kisinin durumuna gore durum tekrar degerlendirilir ,bir sebep bulunur

bu soylediklerim haksizca bedava internet kullanin diye degil , hukuki bilgilendirme acisindandir

Alıntıları Göster
    banlarlar valla

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

banlarlar valla

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.

Geçen türk telekoma gittim. Sinyalin olmadığını fakat portumu kapatmayı unuttukları için internete girebileceğimi söylediler. Bende portumun bir an önce kapanmasını istedim. Not aldılar fakat hala nete girebiliyorum. Oradaki eleman ilk konuştuğumda birşey olmayacağını söyledi. Ama hadi bakalım hayırlısı. Bu arada elimde internetin kapandığına dain kağıt var. Olmazsa birkaç gün içinde tekrar gideceğim telekoma.

• benimde sabit hat kapandı ama net var.
    Nezaman kapanır acaba yoksa kullanmaya devam ediyorum sorun olurmu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.