Şimdi Ara

'VF ESNAF' göndericisi resmi Vodafone mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 dakika önce bana gelen mesajda imla hataları ve türkçe karakterlere özen göstermeksizin aynen şu yazıyor.

"Degerli IsOrtagimiz, Vodafonedan sadece size ozel bayram hediyesi! 30 gun gecerli UCRETSIZ 1 GB internet icin HEDIYE yazip 7000e SMS gonderin!"

Gönderici olarak "VF ESNAF" gözüküyor, numarası yok. Saat tam 11:00'de geldi mesaj bana. Merak ettiğim konu, bu mesaj Vodafone tarafından mı gönderildi, yoksa spam mi?

Aynı göndericiden daha önce de 2 mesaj aldım ve farklı yazım tarzları var. İlk gelen mesaj şu:

"Vodafone'da Esnaflara yaz geldi! Dilediginiz Esnaf Zengin Paketi ilk 3 ay boyunca sadece 19TL. ESNAF yazip 5005'e gonderin; hemen sizi arayalım."
    bu mesajda Vodafone'a gelen eki tırnak ile ayırmış, ancak son gelen mesajda imla kurallarına dikkat edilmemiş. Türkçe harflerin kullanımına dikkat edilmemiş.

Gene bu mesajın ertesi günü şu geldi:

"200TL indirimle sadece 899TLye HTC One S (siyah) almak için şimdi [buraya link koymuş] u ziyaret edin. Stoklarla sinirli urunlerde er ayin 15i Esnaf Gunu!"

Bu mesajda da tarih ve fiyata kullandığı çekim eklerini tırnak ile ayırmamış ve Türkçe karakterler yine kullanılmamış.

Size de geliyor mu aynı mesajlar ve bu mesajlar spam midir yoksa Vodafone tarafından mı gönderiliyor?

• Bu mesajlar bilgisayardan gönderiliyor.

FCT cihazını rs232 portu veya usb üzerinden bilgisayara bağlıyorlar. Bilgisayara da sms gönderme programı yükleyip gönderen kısmına da VF Esnaf yazıyorlar.

Bana sorarsan 2. el telefon alıp satan vodafone shop olmayan vodafone alt bayilerinden biri gönderiyor.
  • Bence vodafone gönderiyor çünkü hediye için 7000e mesaj atin demiş. Bu numarayi vodafone abonelik gibi şeyler için kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7000 numarası Vodafone'a ait.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • numramı vodafona taşıdıktan sonra bu mesajları almaya başladım, vodafondan ayrıldım hala gelmeye devam ediyor bir türlü kurtulamadım :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.