Şimdi Ara

Windows 10 dan geri 8.x ve 7 ye dönenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben stabillik sıkıntıları, oyun performansı, gizlilik, driver vs. vs derken windows 7 ye geri döndüm ağır olan pc yağ gibi akıyor maaşallah.
    eskiden ram kullanımı %60 iken şimdi %30
    benim gibi geri dönen kullanıcıların nedenlerini merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bunlarin olacagini bildigim icin Win 10 kullanmadim henüz. Win 8.1 ile devam
  • 8.x e garezim var herhalde nedense hiç kullanasım gelmiyor

w7 desteği 2020de bitçek zaten o zamana kadar emekli ederiz pcyi

bir soru sorucam

8.x w7den daha mı üstün oyun performansı olarak?

• Ben de ayni nedenlerden dolayi 8.1 döndüm ve çok da memnunum.

Bu arada 8.x ne oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.x 8 ile 8.1 demek

• CallMeHD3000 C kullanıcısına yanıt
    Win8.1 in oyun performansı win7den daha üstün. Windows 7 nin sadece aero teması yüzünden performans çok etkileniyor. Boşta bile pc ekran kartına yük bindiriyor.

Örnek verecek olursam Age of empires gibi eski bir oyunda win7 aero yüzünden haritalarda renklerin bozulması. Temayı win98-2000 görümününe aldığınızda pcnin uçuşa geçtini gözlemleyebilirsiniz. Dosyalar ve menüler daha hızlı açılır. Win7 de win8.1 performansı yakalayabilmeniz için bir game booster programı kullanmak gerek. Ayarlarda explorer.exe kapat diye bir seçenek olacaktır (bu ayar win7ler için). Explorer exe kapandığında aero devre dışı kalacağından oyunlarda performans artışını gözlemleyebilirsinz.

Win10 a gelince performansı şuan win8.1 e çok yakın hatta eşit gibi. En önemli negatif özelliği oyun oynarken bazen telemetry serviceleri açılıp oyunda fps düşüşü ve sömürdüğü net yüzünden online oyun oynuyorsanız ping yükselişi olması. Redstone 2 güncellemesi sonrası bir tık daha üstüne geçecek 8.1 in. Oyun modu belki bu servicelerin çalışmasını engeller de oyunlarda bu sorunları da yaşamayız.

• Windows 10da dx12 yok mu? Bu daha iyi değil midirnoyun icin

• dx12 var olması o oyunu dx12 ile oynayacağın anlamına gelmez. DX12 destekli oyunları oynarsın anca. Bir mmorpg oyuncusu olarak ben daha oynamadım dx12 li bir oyun gta v hariç onda da pek fark görmedim dx11le dx12 arasında :D 2016 çıkışlı güncel oyunlar dx9 destekli çıkıyor halen dx11 bile değil düşün artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 20 Ocak 2017; 0:44:5 >
  • Benim bilgisayarım bana ; "abi nolur kurban olayım w10 a geçelim" diye yalvarana kadar ben w7 de kalıcam. Windows 7 candır. Ben onu çok seviyorum

Nedenine gelince ; disk, ram kullanımından tut da tipine rengine kadar uyuz oluyorum, onun için.

• 1511 sürümü yağ gibiydi Windows 10' un. makine bugatti gibiydi lanet 1607 bir geldi sistem direk hacı murat modunu açtı nedense. neredeyse tüm uygulamalar ve sürücüler ile ilgili % 100 sorunlu kimse bunu inkar edemez son 3 aydır formatlayıp downgrade yaptığım makinanın sayısını unuttum. nvidia ekran kartları ile ilgili özellikle mavi ekran sorunu yaşayanların sayısı çok fazla. ssd raid hemde normal raid değil pcı express 240lık raid 0 1.5 gb okuma ve yazma hızına sahip. İ7 6700k cpu 16 gb ram azına etti sistemin 1607 ölüp ölüp diriliyor Windows 7 yi bir kurdum Office kurulumu 1 dakka demeden bitiyor tüm uygulamaların açılış süresi 0.30 sn Autocad 2017 ne halt varsa 17 sn sürüyor açılışı içine tüküreyim bu yazılımın makinanın rengi sönüyor alan hesaplaması yaparken 10 dakka bekletiyor. Windows 10 da bu süre 29 dakika sürüyor. ZWCAD kurunca bekleme süresi 4.5 sn sürüyor aynı hesaplama işlemi.

Anti virüsün olup olmaması hiç farketmiyor Autocad ortamında Nvidia kart takılıyken mavi ekrandan fırsat kalmıyor 10 ortamında kullanmaya anca amd vga takınca çalışıyor ondada sürekli görüntü gelip gidiyor.

Windows 7 gibisi yok şu anda Windows 8 de çok kötü kurar kurmaz 10' a yükseltmeye çalışıyor.

• Hay ağzını bal yesin :D Bende win8 yüklüydü bi süre sonra bilgisayar kapanmama sorunu yaşattı bana halen var gerçi ama fazla önemsemediğimden bakmadım hiç :) Sonra win8 de virüs bulaştı pc ye oyunda iken sürekli mavi ekran hatası alıyodum temizledim pc yi gene alıyordum sonra gittim temizlettim macunu yenilettim gene mavi ekran aldım win10 yüklettim gene mavi ekran verdi. Win7 yüklü şu an pc ye daha ayın 15inde yüklettim yeni kullanıcıyım yani bilgisayar şu ana kadar hata vermedi şükür ve maşallahı var windows çok daha hızlı tepki veriyor. 2GB bir sistem win10 pc nin anasını ağlattı win7 yüklettim 500mb sistem 30dk sürmedi. İnşallah hata vermez çok korkuyorum mavi ekranla gene karşılaşacagım diye.

• Ben otomatik güncellemeler nedeniyle windows 7'e geri döndüm ,
    driverları windows update kafasına göre güncelliyordu,bıktırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_571 -- 21 Ocak 2017; 14:58:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

Win8.1 in oyun performansı win7den daha üstün. Windows 7 nin sadece aero teması yüzünden performans çok etkileniyor. Boşta bile pc ekran kartına yük bindiriyor.

Örnek verecek olursam Age of empires gibi eski bir oyunda win7 aero yüzünden haritalarda renklerin bozulması. Temayı win98-2000 görümününe aldığınızda pcnin uçuşa geçtini gözlemleyebilirsiniz. Dosyalar ve menüler daha hızlı açılır. Win7 de win8.1 performansı yakalayabilmeniz için bir game booster programı kullanmak gerek. Ayarlarda explorer.exe kapat diye bir seçenek olacaktır (bu ayar win7ler için). Explorer exe kapandığında aero devre dışı kalacağından oyunlarda performans artışını gözlemleyebilirsinz.

Win10 a gelince performansı şuan win8.1 e çok yakın hatta eşit gibi. En önemli negatif özelliği oyun oynarken bazen telemetry serviceleri açılıp oyunda fps düşüşü ve sömürdüğü net yüzünden online oyun oynuyorsanız ping yükselişi olması. Redstone 2 güncellemesi sonrası bir tık daha üstüne geçecek 8.1 in. Oyun modu belki bu servicelerin çalışmasını engeller de oyunlarda bu sorunları da yaşamayız.

bizde home basicin keyi olduğu için aero maero yok :D
    aslında 8.1 denemek isterim ama key yok
    başlat menüsüz de yapamıyorum ne güzel araç yaw

• Ben de Windows 10'dan formatla Windows 8.1 'e döndüm. Windows 10'un saçma hataları, arkaplanda güncelleme yapması, arayüzü sevmemem vs. ile döndüm. Şu anda tam istediğime kavuşamadım ama 8.1 biraz daha iyi. Sanırım bana ssd lazım.
  • Windows 7 ölene kadar zaten bizim pc ölür

• XP ler bile hala yaşıyorken windows 7 nin ölmesi hayal :D
  • Yaklaşık 5 ay Win10 kullandıktan sonra Win8.1'e geri döndüm. Win8.1'i daha kararlı buluyorum. Hem CPU ve hem disk kullamı daha düşük.
  • Bir defa geri dönmüşlüğüm var. O zamanlar Windows 10 yeni çıkmıştı. Edge, başlat menüsü ve diğer başlangıç uygulamalarını bozmuştum; baktım netten çare yok, döndüm Windows 8.1' e.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.