Şimdi Ara

WTCC: BMW'DEN ÜSTÜN GÖSTERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Brno`daki FIA World Touring Car Championship`de dokuzuncu ve onuncu yarışlarda tüm podyumlar BMW pilotlarına rezerve edildi. BMW İtalya-İspanya takımından Félix Porteiro öğleden önceki yarışta 52.000 seyircinin önünde ilk birinciliğini kazandı. 23 yaşındaki BMW Almanya takımının pilotu Jörg Müller ve takım arkadaşı Alessandro Zanardi ikinciliğe ve üçüncülüğe yerleştiler.

kinci yarışta BMW Almanya takımı bu sene ilk defa duble başarısını kutladı. Müller, yarışı birinci sıradan dördüncü sıraya gerileyerek bitiren Augusto Farfus`un önüne geçerek bitiş çizgisinin geçen ilk pilot oldu. Porteiro, bu mükemmel hafta sonunu üçüncü sıraya yerleşerek taçlandırdı. Böylece Farfus şampiyona sıralaması birinciliğini Andy Priaulx`dan geri aldı. Büyük Britanya BMW takımında unvanını koruyan pilot, ilk yarışta start aldıktan kısa bir süre sonra yarıştan çekilmiş, ama zaman içinde 60 kilogram ek ağırlığına rağmen, 22. sıradan yedinci sıraya kadar çıkmıştır.

53 puan ile Farfus tepedeki yeni sürücü, Müller dört puan ile geriden ikinci sıradan onu takip ediyor. Priaulx, 44 puan ile üçüncü sıraya yerleşmiş durumda. Markalar klasmanında BMW, daha büyük bir adım atarak toplam 142 puan ile zirvedeki egemenliğine yerleşti. WTCC�deki BMW takımları hakkında daha fazla bilgiyewww.bmw-motorsport.com adresinden erişebilirsiniz.

WTCC: BMW'DEN ÜSTÜN GÖSTERİ

• bmw iyi götürüyor son 2 sezondur
    alfa-romeo sie sanırım bi duraklama döneminde....
  • ben bmw audi ve toyota yı bizim 3 büyüklere benzetiyorum, biri avrupa kupalaında, diğeri f1 de başarı elde edemiyor, sonra gidip küçük organizasyonlarla kendilerini tatmin ediyorlar.

en son toyota nascar a el atmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.