Şimdi Ara

Yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir akrabamiza aldik yakin zamanda. Almadan once arastirdik. Facebook gruplarindan youtube videolarina kadar, hatta o videolara yapilan yorumlara kadar inceledik.

Yakıtindan ve gidişinden çok memnundu hemen herkes.

Şehir içi 7-8 litre, çok trafik olursa 9 litre civarı yakiyordu kullanicilarina gore.

Arac 11-12 litre yakiyor İstanbul sehir icinde. Bu az yakiyor diyenlere madalya mi takiyorlar? Veya nasil bir sahiplenme, toz konduramamaktir bu?

Uzun yol denenmedi ama muhtemelen o da 6 lt den asagi inmez gibi.

< Bu konunun sahibi Admin iken Admin tarafına aktarılmıştır -- May 28 2021 11:14PM >

• Adam fabrika verisi 7 buçuk litre olan arabayla şehir içi 6 litre yakıyorum diyor, ortalama hızına bakıyorsun 60 km. Sever misin sabaha mı bırakırsın. Evinden çıkıp aynı şehirdeki işine Çevreyolunda trafiğe takılmadan 50-60 km hızla gidip geliyor ve bunu şehir içi verisi zannediyor. Zeka o biçim.
  • Bi foto alalım da bakalım...
  • Adam fabrika verisi 7 buçuk litre olan arabayla şehir içi 6 litre yakıyorum diyor, ortalama hızına bakıyorsun 60 km. Sever misin sabaha mı bırakırsın. Evinden çıkıp aynı şehirdeki işine Çevreyolunda trafiğe takılmadan 50-60 km hızla gidip geliyor ve bunu şehir içi verisi zannediyor. Zeka o biçim.
  • yagızalp Y kullanıcısına yanıt

Aklıma bir üye ve açtığı konu geldi son günlerde açılan bir konuydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Adam fabrika verisi 7 buçuk litre olan arabayla şehir içi 6 litre yakıyorum diyor, ortalama hızına bakıyorsun 60 km. Sever misin sabaha mı bırakırsın. Evinden çıkıp aynı şehirdeki işine Çevreyolunda trafiğe takılmadan 50-60 km hızla gidip geliyor ve bunu şehir içi verisi zannediyor. Zeka o biçim.
    Aynen oyle

Hicbir benzinli araba sehiricinde 10lt den assagi yakamaz. Benzinli motorun dogasina aykiri.

Yakiyorum diyenin sehirici kavrami bozuktur, hatalidir.
  • Fabrika verileri sinekten yağ alınırcasına yapılıyor.Fabrika verilerine inanmayın,şehirden şehire bile fark eder senin vitesi kaçıncı devirde attığına da göre de değişir.Fabrika verisi ancak sürekli dikkat edilirse ve fabrikanın uygun gördüğü koşullardaysa tutturulur.

• Hangi şehirde, hangi şartlarda kullandığınıza bağlı değişir. Ortalama hız düştükçe tüketim artıyor. Bende 1.6 otomatiği var daha 10 lt altına düşmedim. Yazın 10-12, kışın 11-14 lt duruma ve şartlara göre. Uzun yolda 5.5-6.5 lt yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Aynen oyle

Hicbir benzinli araba sehiricinde 10lt den assagi yakamaz. Benzinli motorun dogasina aykiri.

Yakiyorum diyenin sehirici kavrami bozuktur, hatalidir.

Alıntıları Göster
    Motora göre değişir 1.2 benzinli turbosuz 90bg cvt şanzıman 7 lt görmedim hiç bir zaman

Yakıt tüketimi

Yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 28 Mayıs 2021; 21:17:14 >

• Aman egea Facebook grubunda yazmayın sakın yakarlar sizi :D
  • Civic RS'e 6 lt yaktıran arkadaş bu Egea'yı kullansa, 7-8 lt değerlerini belki o görebilir Yakıt tüketimi 

• Otomatik ise normal. Manuel ise sürücü anormal. Hakkı 8 9 litre arası
  • Kimse yoğurdum ekşi demiyor çünkü.

Bende 2020 Polo 1.0 Tsi var. Manuel. VAG fanlarına kalsa şehiriçi 5.5-6 lt yakıyor ama şehiriçi 25 km ortalama hızda klima açık araba 8 lt yakıyor.

Eski arabam Opel Astra 1.6 cdti da 7 lt’den aşağı yakmazdı. Başkasına sorsan 5 lt yakıyor diyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Kimse yoğurdum ekşi demiyor çünkü.

Bende 2020 Polo 1.0 Tsi var. Manuel. VAG fanlarına kalsa şehiriçi 5.5-6 lt yakıyor ama şehiriçi 25 km ortalama hızda klima açık araba 8 lt yakıyor.

Eski arabam Opel Astra 1.6 cdti da 7 lt’den aşağı yakmazdı. Başkasına sorsan 5 lt yakıyor diyordu.
    25kmh ortalama hiz bile sehirici degildir.

Gercek sehirici sartlari;

max 15kmh ortalama hiz
    her 1km de bir trafik lambasi
    Her 500mt de bir yaya gecidi

Seklindedir. 3. Vitesin yukarisini ve 50kmh ın ustünü göremezin bile.

Ve bu sartlarda da hicbir benzinli araba 10lt altinda yakamaz.
  • O dediğin ‘sıkışık trafik’. Şehir içi trafiği için 20-28 km arası idealdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.