Şimdi Ara

Yeni akü problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün akümü değiştirdim ve sıfır akü takıldı. Fakat eskisinden farklı bazı durumlar dikkatimi çekiyor. Örneğin; aracın kontağını açtığımda uyarı lambaları 1-2 saniye sonra sönüyor iken şuan ABS ışığı diğerlerine göre baya geç sönüyor (5 saniye) ve aracın çalıştırdığımda sanki zorlanarak çalışıyormuş gibi bir durum var. Akü bu sabah değişti ve garantili, sıfır akü. Sizce sorun nedir ve ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

• yeni araçlarda akü değişimi sonrası
    ateşleme avans,
    emme manifoldu basınç ve hava debi,
    krank sensörü vuruntu sensörü karşılık ölçümleri
    otomatik vites yönetimi
    yeniden adaptasyon sürecini işletebiliyor.

özellikle manifold basınç ve hava debi adaptasyonu motorun ilk çalışmasında etkendir.

biraz zaman ver, yeniden öğreniyordur araç bilgisayarı.
  • Arabam yeni değil, 2011 model ve bugün çok çok az da olsa rölantide devir değişiklikleri olduğunu fark ettim. Ben mi gereksiz evham yapıyorum acaba bilemedim ama daha önce ABS ışığım böyle geç söndüğünde ve rölantide devir dengesizliği olduğunda araç 2-3 gün sonra bobin arızası vermişti ve parça değişmişti.
  • Akü değişimi esnasında ECU (yani beyin) akımı kesildiğinden parametrelerin büyük bir bölümü sıfırlanır. Buna rölanti motorunun çalışma parametreleri de dahil.

İyigun arkadaşın da dediği gibi belli bir süre adaptasyon için aracınıza zaman tanıyın. Bunu bir seferde tamamlamak isterseniz aracınızı rölantide yaklaşık 20dk kadar hiçbir fonksiyonuna dokunmadan çalışır vaziyette bırakmalısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın iyigun'a ve size cevaplarınız için teşekkür ederim. 2 gündür sabah ve akşam birer saat yol gittim fakat hiç 20 dk gibi bir süre rölantide bekletmedim aracı. Umarım dediğiniz gibidir, başka bir arıza vs. belirtisi olmasın da. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.