Şimdi Ara

Yeni Ekran Kartı ve Ram için Teknik Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımı geliştirmek için yanan ekran kartımın yerine yeni bir ekran kartı ve ilave olarak 2gb daha ram almak istiyorum. Ama uyum sorunu yaşamaktan korkuyorum. Sizlere şu anda bilgisayarımda bulunan özellikleri everest ultima programından aktarıyorum. Ve almak istediklerimi de paylaşıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Anakart Adı : Gigabyte GA-8I945GZME-RH
    Birim Boyutu : 1 GB (2 ranks, 4 banks)
    Bellek Türü : DDR2 SDRAM
    Bellek Hızı : DDR2-533 (266 MHz)
    Birim Genişliği : 64 bit
    DirectX Donanım Desteği DirectX v9.0

Arkadaşlar bunlar dışında istediğiniz bir bilgi var ise bilgisayarımla ilgili yazabilirim.

Bunlarda almayı düşündüklerim;

RAM :http://www.hepsiburada.com/Liste/kingston-2gb-533mhz-ddr2-ram-kvr533d2n42g/productDetails.aspx?productId=bd72595&categoryId=47#Gorseller

Ekran Kartı :http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=204&Productid=bd54330#Gorseller

Bunları aldığımda uyum sorunu yaşar mıyım? yada bana bunların dışında benim bilgisayarıma uygun bu özelliklere yakın ram ve ekran kartı önerebilir misiniz?

• Max ram desteği 2 gb yazıyor.3 gb ram kullanamazsınız. Ayrıca o ekran kartı için güzel bir güç kaynağı lazım.Darboğaz olmaması için güzel bir işlemci de... Fikrimi sorarsanız bilgisayarınıza para harcamak yerine yenilenebilir özellikleri olan bir bilgisayar toplayın.Çünkü her bilgisayarın sonu bu şekildedir.Bir süre sonra vadesi dolar ve para harcamak israftan farksız olur.
  • İşlemci modelin ney ? Birde anakartın max 2 gb destekler. İyi bir işlemci ve iyi bir psu ile sıkıntı yaşamazsın.
  • Anakartın özellikleri çok zayıf, PCIEXP yuva dahi x4 hızında çalışıyor. Önce anakartı değiştirin.
  • teşekkürler ilginize arkadaşlar peki şu özellikleri buluşturduğumuzda iyi bir bilgisayar elde edebilir miyiz?

ANAKART : Gigabyte P61-USB3-B3 Intel 1155Pin DDR3 S+GL ATX Anakart
    İŞLEMCİ : Intel Core i3 550 3.20 Ghz 4 Mb Cache LGA1156 İşlemci BX80616I3550
    RAM : Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Ram KVR1333D3N9/2G
    EKRAN KARTI : HIS Ati HD 5750 iCooler IV 1GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11) HDMI-DVI PCI-E 2.0 x16 Ekran Kartı 01-HIS-016-00910

TOPLAM MALİYET : 705 TL

SAMSUNG 160 GB HDD, LG MONİTÖR, KLAVYE, MAUSE, CREATİVE 2+1 HOPARLÖR, VE KASA BENDE OLANLAR. BUNLARLA BİRLEŞTİRDİĞİMDE NASIL BİR BİLGİSAYAR ELDE EDERİM. FİYAT SİZCE NASIL.
  • Gayet iyi . Fakat ram 3 gb olursa daha iyi olur hatta 4 gb
  • sendeki kasa nedir daha doğrusu psu nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.